Porady

Czy warto wziąć samochód marki Volkswagen w leasing?

02.06.2021

Rodzaj leasingu, liczba lat, przez które będziemy korzystać z auta, ubezpieczenie czy możliwość wykupu - wszystkie te kwestie są bardzo ważne w momencie podejmowania decyzji o wzięciu auta w leasing. Dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji, ale także dla każdego pragmatyka nie mniej istotna będzie jednak marka wynajmowanego samochodu. W dzisiejszym artykule bierzemy na tapetę klasykę - leasing Volkswagena.

Volkswagen, czyli auto dla ludzi

Chyba nie ma osoby, choć trochę orientującej się w rynku motoryzacyjnym, która nie wiedziałaby, że Volkswagen to synonim solidności. Nie każdy jednak jest świadomy, że jego pierwszym projektantem był nie kto inny, jak sam Ferdinand Porsche. W latach 30. zmierzył się ze stworzeniem auta, które będzie mało palić i mało kosztować. Tak powstał pierwszy Garbus.

Dzisiaj, ponad 80 lat później, niemieckie auta nie są już rozwiązaniami budżetowymi, ale zdecydowanie nie należą również do klasy premium. Volkswagen nie przyjął podejścia rewolucyjnego, lecz ewolucyjne, co widać w nowych trendach w zakresie oszczędności paliwa dzięki odpowiedniej budowie silników. Uważa się także, że modele Volkswagena z biegiem czasu nie tracą dużo na wartości, co może być jedną z przyczyn, dla których marka ta jest jedną z najczęściej poszukiwanych na rynku wtórnym. Niemieckie samochody odznaczają się także wysokim poziomem bezpieczeństwa i wydajnością.

Powyższe zalety i renoma, jakimi cieszy się marka, sprawiają, że jest popularna nie tylko w salonach i komisach, ale także w przedsiębiorstwach oferujących leasing. Volkswagen opłacany tą formą finansowania jest wybierany zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne.

Leasing Volkswagena dla firm

Auto marki Volkswagen można wziąć w leasing już od pierwszego dnia działalności. Nowe samochody osobowe podlegają najprostszej procedurze leasingu, dlatego bez problemu poradzi sobie z tym każdy przedsiębiorca. Często korzystną opcją jest wzięcie Volkswagena w leasing operacyjny z wysokim wykupem. Wówczas comiesięczne raty są stosunkowo niewysokie, a wykup auta po zakończeniu umowy leasingu pozostaje opcjonalny.

Leasing operacyjny dla firm może przynieść im również korzyści podatkowe, ponieważ przedsiębiorca może wliczyć ratę za auto oraz opłatę wstępną do kosztów uzyskania przychodów. Podstawa podatkowa będzie więc niższa. Z kolei wybierając leasing finansowy, podatek można obniżyć przez koszty amortyzacji Volkswagena i części odsetkowej raty.

Przedsiębiorca decydujący się na leasing Volkswagena może przejść całą procedurę od złożenia wniosku do otrzymania kluczyków bardzo szybko, czego nie można powiedzieć o czekaniu na udzielenie kredytu czy pożyczki. Mniej skomplikowana jest również weryfikacja wiarygodności płatniczej leasingobiorcy, która z oczywistych powodów będzie sprawdzana przed udzieleniem leasingu.

Volkswagen - leasing dla osoby prywatnej

Osoba prywatna, którą interesuje sfinansowanie Volkswagena, może rozważyć leasing konsumencki, który jest opłacalny przede wszystkim czasowo. Co ważne, nie zmniejsza naszej zdolności kredytowej, więc nie będzie stanowił przeszkody w staraniu się o inne zobowiązania, np. kredyt hipoteczny. Nie musimy też wykazywać auta w majątku osobistym.

Leasing jest zatem atrakcyjną alternatywą dla kredytu konsumenckiego. W przeciwieństwie do niego leasing konsumencki można otrzymać bardzo szybko i łatwo, bez skomplikowanego udowadniania swojej zdolności kredytowej i wiarygodności płatniczej. Volkswagena w leasing można wziąć również z niskim wkładem własnym, co jest często szczególnie ważną zaletą dla osób prywatnych.

Gdzie wziąć samochód marki Volkswagen w leasing?

Volkswagen ma swoją własną ofertę auto leasingową, jednak nie jest to jedyne możliwe źródło finansowania. Wiele różnych modeli można znaleźć m.in. u niezależnych brokerów leasingowych, na przykład w ALPINA Leasing. Zaletą tego typu firm są nie tylko atrakcyjne i elastyczne warunki umów, ale także różne dodatkowe korzyści. W przypadku ALPINY Volkswagena można wziąć w tzw. leasing ALL INCLUSIVE, który polega na utrzymaniu niskiej raty przy jednoczesnym korzystaniu z pełnego pakietu serwisowego za zryczałtowaną opłatą - także po zakończeniu gwarancji. Oprócz tego możliwe jest dobranie pakietu ubezpieczeniowego pod wymagania leasingobiorcy czy wliczenie ubezpieczenia komunikacyjnego w raty leasingowe.

Na przykładzie ALPINY można wymienić następujące modele Volkswagena finansowane przez leasing:

  • Passat,
  • Arteon,
  • Tiguan,
  • Touareg,
  • Golf,
  • T-Roc,
  • up!,
  • T-Cross

Alternatywą dla tradycyjnie napędzanych modeli jest leasing na samochody elektryczne, wśród których można znaleźć m.in. Volkswagena ID.3.

Volkswagen w leasing - kalkulator

Kalkulator leasingowy dostępny przy każdym modelu auta to popularne narzędzie, którym można obliczyć wszystkie (początkowe, comiesięczne i końcowe) koszty umowy o leasing na Volkswagena. Wystarczy, że zaznaczysz liczbę miesięcy trwania umowy, wysokość wpłaty własnej (wstępnej) i ceny wykupu. Kalkulator pokaże Ci wysokość miesięcznej raty, dopasowaną do Twoich wymagań.

Rozpatrzmy przykład Golfa ósemki dla firmy. Volkswagen Golf VIII jest wart 77 401 zł netto. Decydując się na trzyletnią umowę z 5 000 zł wpłaty własnej i 30 000 zł wykupu, otrzymujemy ratę miesięczną w wysokości 1 477 zł netto.

Z kolei wartość finansowania Volkswagena up! dla przedsiębiorcy wynosi 46 501 zł. Załóżmy, że bierzemy go w leasing na pięć lat, wpłacamy na początku 10 000 zł, a cenę wykupu ustalamy na 10 000 zł. Nasza rata miesięczna wyniesie 588 zł netto. Warto wspomnieć, że w przypadku ALPINY rata może zawierać GPS, Assistance i kartę serwisową.

FAQ:

1. Czy warto wziąć Volkswagena w leasing?

Jeśli będzie to opłacalne dla Ciebie lub Twojej firmy, leasing jest wart rozważenia - zwłaszcza, jeżeli chodzi o wydajne i oszczędne auta, do jakich Volkswagen z pewnością zależy.

2. Kto może wziąć w leasing Volkswagena?

Z leasingu mogą korzystać zarówno firmy (najczęściej leasing operacyjny), jak i osoby prywatne (najczęściej leasing konsumencki).

3. Jak obliczyć miesięczną ratę za Volkswagena w leasingu?

Do obliczania wszystkich aspektów finansowania auta służy kalkulator leasingowy.