ALPINA Leasing zrzesza grono specjalistów doświadczonych w zakresie finansowania, produktów ubezpieczeniowych i motoryzacji. Chętnie doradzamy i pomagamy znaleźć najkorzystniejszą propozycję. Zajmujemy się pośredniczeniem w sprzedaży finansowania samochodów poprzez leasing, pożyczkę oraz kredyt. Możemy zaoferować atrakcyjne warunki umów dla klientów indywidualnych oraz firm, a także kompleksową opiekę przez cały czas ich trwania.

Leasing Białystok – samochody z finansowaniem

Współpracują z nami firmy leasingowe, ubezpieczeniowe i instytucje finansowe, dlatego możemy:

 • zestawiać ze sobą różne oferty, porównywać je i wybierać te najkorzystniejsze dla Państwa;
 • negocjować indywidualne warunki umów oraz dodatkowe rabaty;
 • zaoferować możliwość wliczenia ubezpieczenia komunikacyjnego w raty leasingu.

Oddziały ALPINA Leasing zlokalizowane są w całej Polsce, w tym w Białymstoku przy ulicy Towarowej 28. Można kontaktować się z nami także telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz.

Auto leasing Białystok – dlaczego to się opłaca?

Leasing jest szczególnie opłacalną formą finansowania dla firm. Z czego to wynika? Głównie z korzyści podatkowych, jakie za sobą niesie. Nawet do 100% raty można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Możliwe jest także odliczenie podatku VAT oraz wydatków związanych z eksploatacją i użytkowaniem pojazdu.

Co więcej, pojazdy w firmach podlegają amortyzacji. W zależności od wybranego rodzaju leasingu:

 1. jeszcze w czasie trwania umowy;
 2. lub po jej zakończeniu, wykupie samochodu i wprowadzeniu go do ewidencji środków trwałych przedsiębiorstwa.

Możliwe jest zastosowanie amortyzacji liniowej, indywidualnej lub przyspieszonej. Jeśli wartość samochodu nie przekracza 10 tysięcy złotych, posiada się status małego podatnika lub rozpoczynającego działalność, można dokonać amortyzacji jednorazowej.

Wśród innych zalet leasingu należy wymienić to, że:

 • umożliwia stworzenie floty samochodowej bez konieczności natychmiastowego angażowania dużych środków,
 • można zdecydować się na wykup samochodu za ułamek jego wartości lub oddać pojazd firmie leasingowej i wziąć kolejny,
 • leasing zazwyczaj wyróżnia się niższymi kosztami w odniesieniu do innych form finansowania.

Nie sposób nie zauważyć także, że jest to rozwiązanie, które pozwala na zachowanie stabilności i płynności finansowej. Można wybrać umowę, w której raty będą rozłożone równo przez cały okres jej trwania – ułatwia to planowanie wydatków i zarządzanie nimi.

Leasing samochodu Białystok – auta nowe i używane

Dokładamy wszelkich starań, by spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego proponujemy leasing aut używanych i nowych. Oba rozwiązania są opłacalne, ponieważ można:

 • liczyć na opłatę wstępną od 0% wartości samochodu,
 • zdecydować o czasie trwania umowy, który może wynieść nawet do 84 miesięcy,
 • dopasować warunki umowy do swoich potrzeb.

W przypadku samochodów używanych można skorzystać z leasingu niezależnie od wieku pojazdu. Finansujemy również auta sprowadzane z zagranicy. Można u nas znaleźć nie tylko samochód osobowy – proponujemy też leasing samochodu ciężarowego, z którego chętnie korzystają przedsiębiorcy.

Atrakcyjne propozycje dla rolników

Wiemy, jak kosztowny może być zakup sprzętu niezbędnego do funkcjonowania gospodarstwa rolnego, dlatego w ALPINA Leasing oferujemy leasing maszyn rolniczych. Przeważnie są to przykładowo kombajny, traktory, przyczepy. Opłata wstępna na tę grupę produktów może zaczynać się już od 5%, natomiast czas trwania leasingu wynosi do 60 miesięcy.

Z nami ten rodzaj finansowania staje się prosty, ponieważ dbamy o jak najmniejszą liczbę kroków i niezbędnych formalności oraz pomagamy w ich realizacji. Możemy także zaproponować różne rodzaje rat – zmienne, sezonowe czy równe, co pozwala dopasować je do profilu prowadzonej działalności.

Leasing, pożyczki i kredyty dla firm budowlanych

Naszą specjalnością jest także leasing maszyn budowlanych. Mogą to być koparki, ładowarki, spycharki czy ubijarki. Podobnie, jak w przypadku sprzętu rolniczego okres finansowania dla leasingu może wynieść do 60 miesięcy, natomiast opłata wstępna możliwa jest już od 5%. W przypadku kredytów i pożyczek możliwe jest skorzystanie z finansowania bez wkładu własnego, a maksymalny okres zobowiązania wynosi do 120 miesięcy.

Zachęcamy do zapoznania się z profilem działalności ALPINA Leasing i kontaktu z naszymi ekspertami!

Dokonując zakupu samochodu skorzystałem z oferty zaproponowanej mi przez Pana Adama Bejda. Już podczas pierwszej rozmowy pozytywnie zaskoczyło mnie podejście Pana Adama do klienta. Był życzliwy, pozytywnie nastawiony i z troską podchodził do klienta. Od pierwszego telefonu do zakończenia zakupu samochodu miałem poczucie, że mam do czynienia z profesjonalistą. Wiedza, umiejętności, rozpoznawania potrzeb klienta, budowania relacji z klientem i zwykła ludzka troska Pana Adama o drugą osobę daleko wykraczają poza biznesowe rozumienie pojęcia – profesjonalna obsługa klienta. Od ponad 10 lat szkolę przedstawicieli handlowych. Z taką postawą wobec klienta i umiejętnościami, jakie posiada Pan Adam spotykam się na szkoleniach bardzo rzadko. Polecam Pana Adama, jako osobę, która zapewnia najwyższy i wyjątkowy komfort obsługi klienta.

AMBIGRAM Rafał Balicki NIP 6221020613, Trener biznesu, coach, mediator, psycholog

Podczas zakup maszyn rolniczych zawsze miałem problem z załatwieniem finansowania – formalności, dokumenty itd. Odkąd współpracuję z Panem Adamem Bejda z Białegostoku nie ma z tym najmniejszych problemów, bardzo dobra oferta, szybko i bezproblemowo załatwiane są wszystkie formalności, nie muszę się niczym martwić. Do tego zawsze mam pełną obsługę już po podpisaniu umowy. Teraz zawsze współpracuje tylko z P. Adamem i wszystkim gorąco polecam.

Indywidualne Gospodarstwo Rolne NIP: 8481549814, Gmina Prostki

Właśnie szukałam takiego doradcy jak Pan Adam Bejda. Zawsze znajduje optymalne rozwiązanie leasingowe. Nigdy nie ma większych problemów, umowy leasingowe przygotowane profesjonalnie i na czas tak więc gorąco polecam.

Silchem Beata Żebrowska Spółka Komandytowa, NIP: 7182132218

Otworzyłem działalność gospodarczą i potrzebowałem leasingu na ciągnik siodłowy i naczepę dla zupełnie nowej firmy. Oczywiście miałem problemy dopóki tematu nie podjął się Pan Adam Bejda – to fantastyczny człowiek, wszystko zrobił jak należy, szybko sprawnie bez żadnych większych kłopotów.

EWMA-TRANS Lesław Malko, Białystok, NIP: 9660181165

Z Panem Adamem Bejda współpracuje się bardzo dobrze. Bardzo dobra oferta, w zasadzie z mojej strony nie musiałem się w ogóle angażować, formalności bardzo sprawnie. Wziąłem 2 auta i kolejne tylko z tym doradcą. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

TK INVEST Suwałki NIP: 8441240105

Z pełną odpowiedzialnością polecam firmę Alpina Leasing  jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie usług leasingowych. Od momentu nawiązania współpracy zlecenia były realizowane sprawnie z pełną odpowiedzialnością. Standardy obowiązujące w firmie w pełni spełniają nasze oczekiwania. 100% gwarancji, najlepsze oferty, szybki kontakt i najważniejsze bardzo dobra obsługa w czasie trwania umowy leasingowej!

Medyk Spółka Jawna, Białystok NIP: 5422774608