Dzięki współpracy z ALPINA Leasing można bez dużego nakładu czasu wyszukać najkorzystniejszą ofertę finansowania samochodów, sprzętu czy maszyn. Wystarczy wysłać zapytanie przez stronę internetową, a następnie czekać na kontakt ze strony naszych specjalistów. Jest to możliwe dzięki temu, że współpracujemy z najróżniejszymi instytucjami finansowymi. Daje nam to także szansę negocjowania indywidualnych warunków umów czy porównywania różnych ofert.

Leasing Opole – samochody osobowe, ciężarowe, motocykle

Chociaż leasing aut używanych i nowych to nasza specjalność, zadbaliśmy również o dostępność pojazdów takich jak motocykle czy quady. Można skorzystać też z opcji wyboru jednostek pływających: motorówek i jachtów. Dla osób pracujących w branży transportowej szczególnie atrakcyjny jest leasing samochodu ciężarowego lub dostawczego do 3,5 tony.

Samochód używany czy nowy?

Niezmiennie od lat to właśnie leasing samochodów osobowych jest najpopularniejszym wyborem zarówno wśród osób prywatnych, jak i prowadzących własną firmę. Na co jednak postawić: na pojazd nowy czy używany?

Wybierając auto nowe, można liczyć na obecność najnowszych technologii, nienaganny stan techniczny pojazdu czy mniejszą liczbę napraw w początkowych latach korzystania. Co do zasady auta nowe są jednak droższe. W przypadku samochodów używanych:

 • możliwe jest uzyskanie gwarancji od firmy leasingowej lub producenta, co sprawia, że nie trzeba się martwić kosztami napraw czy tzw. wadami ukrytymi,
 • utrata wartości w czasie jest znacznie niższa, niż w przypadku pojazdów nowych,
 • można wybrać auto poleasingowe i mieć dostęp do jego pełnej historii oraz dokumentacji serwisowej, co nie zawsze jest możliwe w przypadku zakupu od osób prywatnych.

Niezależnie od tego, na którą z możliwych opcji się Państwo zdecydują, w ALPINA Leasing zaproponujemy najkorzystniejszą ofertę.

Leasing samochodu Opole

Klienci indywidualni i przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości leasingu głównie dlatego, że:

 • formalności są ograniczone do minimum,
 • umowy leasingu można zawierać nie wychodząc z domu,
 • czas oczekiwania na decyzję dot. otrzymania finansowania jest krótki – mogą to być nawet 24 godziny,
 • odbioru samochodu można dokonać nawet w ciągu kilku dni od zawarcia umowy.

Po zakończeniu umowy można podjąć różne decyzje: wykupić samochód i stać się jego oficjalnym właścicielem lub oddać go leasingodawcy – jeżeli wybrany został leasing operacyjny.

Auto leasing Opole – dlaczego to korzystne rozwiązanie dla firm?

Dla przedsiębiorców znacznie bardziej opłacalne (niż kupowanie pojazdów na własność) jest finansowanie floty samochodowej poprzez leasing. Raty leasingu można wliczać w koszty prowadzonej działalności. Dotyczy to także VAT-u czy wydatków związanych z eksploatacją i serwisowaniem samochodu.

Oprócz tego leasing jest tak korzystną opcją, ponieważ:

 • nie ma konieczności jednorazowego angażowania dużych środków – wydatki można rozłożyć w czasie, co pozwala zaplanować budżet i zachować płynność finansową;
 • jest tańszy niż finansowanie poprzez kredyt;
 • można się nim posłużyć w celu wygenerowania wyższych kosztów prowadzenia działalności – pozwala to obniżyć podstawę opodatkowania i podatek dochodowy.

Finansowanie maszyn budowlanych i rolniczych

W ALPINA Leasing oferujemy m.in.:

 1. leasing maszyn rolniczych – z opłatą wstępną od 5% i okresem finansowania do 60 miesięcy;
 2. leasing maszyn budowlanych – w którym opłata wstępna może wynosić od 5%, a okres finansowania do 60 miesięcy;
 3. leasing sprzętu medycznego – z opłatą wstępną już od 0% oraz czasem trwania umowy do 84 miesięcy.

W przypadku propozycji dla rolników i przedsiębiorców dbamy o to, by były one dostosowane do specyfiki branży. Możliwe są zatem manipulacje w zakresie wysokości opłat w perspektywie roku – można zdecydować na raty stałe, zmienne lub sezonowe. Pozwala to obniżyć raty w okresach, gdy przychody są ograniczone.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym profilem działalności ALPINA Leasing oraz do kontaktu z naszymi specjalistami!