Porady

Czy warto wziąć samochód marki Jeep w leasing?

13.04.2023

Samochody Jeep narodziły się na polach bitwy w latach 40. ubiegłego wieku i zainteresowanie nimi nie spada od wielu dekad. Chociaż niezawodne pojazdy tej marki bez problemu radzą sobie z trudnym terenem, z powodzeniem można korzystać z nich w miejskiej dżungli. Dzisiaj taki samochód to często oznaka statusu, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na leasing Jeep. Zobaczmy, czy warto to zrobić.

Bezpieczny leasing Jeep jako alternatywa dla kredytu

Nikt tak naprawdę nie wie, skąd wzięła się nazwa „Jeep”. Mimo wielu teorii nie ma wątpliwości, co oznacza to określenie. Jeep jest synonimem trwałości oraz nieustraszoności – wystarczy rzut oka na te pojazdy, aby przekonać się o ich przeznaczeniu. Modele takie jak Jeep Renegade, Avenger, Compass czy starsze Jeep Grand Cherokee i Jeep Wrangler zachwycają stabilną konstrukcją oraz nowoczesnymi funkcjami. Nic dziwnego, że taki amerykański samochód, stosunkowo rzadko spotykany na polskich drogach, stanowi spełnienie marzeń wielu osób.

Nowy samochód marki Jeep to jednak wydatek rzędu ponad 100 000 złotych. Dla nowej firmy o średnich zyskach, która walczy z inflacją, taka kwota jest trudna do uzyskania. Nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na finansowanie zakupu Jeepa gotówką. Wzięcie kredytu wymaga natomiast dużej zdolności finansowej, a nawet jego uzyskanie negatywnie wpływa na późniejszą ocenę zdolności kredytowej.

Decyzja o leasingu jest więc bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem finansowania firmowych samochodów marki Jeep. Okres leasingu, wysokość rat oraz kwota wpłaty własnej można dostosować do potrzeb Klienta. Mają Państwo wątpliwości? W ALPINA Leasing odpowiemy na wszelkie pytania i zadbamy o korzyści finansowe Państwa firmy. Odbiorcom indywidualnym proponujemy zaś leasing konsumencki Jeep – to również ciekawa alternatywa dla kredytu.

Dopasowujemy leasing do indywidualnych potrzeb Klienta

ALPINA Leasing współpracuje z uznanymi firmami leasingowymi, bankami, a także autoryzowanymi dealerami samochodów. Nasi brokerzy mają świetną znajomość zmieniających się przepisów. Z tego względu jesteśmy w stanie dostosować usługi leasingowe, a także warunki umowy do Państwa możliwości i potrzeb. Zwracamy przy tym uwagę na korzyści podatkowe dla firmy. Dbamy, aby zaproponować Państwu opłacalny, wygodny, a przede wszystkim bezpieczny leasing.

Jesteśmy do dyspozycji Klientów po wypełnieniu formalności, aż do końca trwania umowy leasingu. W trudnych momentach dokładamy wszelkich starań, by zmodyfikować warunki umowy albo przeprowadzić cesję leasingu.

Zalety leasingu Jeepa

  1. Leasing to inwestycja. Decydując się na takie rozwiązanie, firma wciąż ma środki na pokrycie bieżących wydatków, a także rozwój. Jeep staje się narzędziem pracy i sygnałem o statusie. W przeciwieństwie do kredytu leasing nie zamraża kapitału, zaś w trudnej sytuacji przedsiębiorca nie musi się zadłużać, ponieważ nie ma problemu z płynnością finansową.
  2. Leasing nie obciąża zdolności kredytowej. Jeśli Państwa firma potrzebuje dodatkowych środków, nie muszą Państwo martwić się o negatywny wpływ leasingu na zdolność kredytową. Natomiast uzyskanie kredytu na zakup auta znacznie utrudnia wnioskowanie o kolejną pożyczkę.
  3. Leasing powoduje, że firma płaci niższe podatki. Jeżeli przedsiębiorca podejmuje decyzję o leasingu operacyjnym, do kosztów uzyskania przychodu wpisuje się opłatę wstępną, raty, koszty użytkowania Jeepa oraz wykup samochodu z leasingu. Raty (a co za tym idzie – koszty działalności) mogą uwzględniać ubezpieczenie, kartę serwisową czy GPS i nie tylko.
  4. Leasing można zakończyć wykupieniem Jeepa. Firma z powodzeniem może wykupić samochód w trakcie trwania umowy. Jego cena wynosi wówczas 1-5% wartości pojazdu, co jest o wiele korzystniejsze niż zakup bez wcześniejszego leasingu.
  5. Na leasing mogą zdecydować się młode firmy. W ALPINA Leasing współpracujemy z wieloma młodymi przedsiębiorstwami – leasing Jeepa dostępny jest już od pierwszego dnia założenia działalności gospodarczej (także jednoosobowej).

Auto marki Jeep w kilka dni – jak to możliwe?

Aby zdecydować się na leasing Jeepa, warto skorzystać z konsultacji z naszymi brokerami leasingowymi. Doświadczony pracownik ALPINA Leasing pomoże Państwu wybrać odpowiedni model, dopełnić niezbędnych formalności oraz wynegocjuje korzystne warunki. Po naszej stronie leży również proces rejestracji pojazdu. Wystarczy kilka dni, a otrzymają Państwo kluczyki do wymarzonego auta terenowego.

W przeciwieństwie do kredytu nie muszą Państwo czekać na weryfikację zdolności finansowej, ani wykazać poziomu dochodów. Nie muszą Państwo też dysponować wysoką kwotą. Nawet w początkowych dniach prowadzenia firmy Klient może uzyskać nowy samochód – wystarczy symboliczna opłata, np. w wysokości 1% wartości pojazdu. Szczegóły dotyczące opłat wstępnych warto omówić z brokerami ALPINA Leasing.

Samochody Jeep – finansowanie zakupu dla Klientów indywidualnych

Swoje usługi kierujemy nie tylko do przedsiębiorców, ale także do osób fizycznych – one również mogą zdecydować się na leasing Jeepa. To korzystna opcja dla tych z Państwa, którzy nie chcą wiązać się kredytem i nie mają środków potrzebnych na zakup auta. Co więcej, Klienci nieprowadzący działalności gospodarczej nie muszą wykupywać pojazdu po zakończeniu umowy leasingu, mogą więc z powodzeniem rozglądać się za nowszym modelem.

Przygotowaliśmy dla Państwa wygodny kalkulator leasingowy leasingowy do szybkiego obliczania całkowitego kosztu leasingu samochodów marki Jeep. Prowadzimy także doradztwo od pierwszej myśli o podjęciu leasingu, przez wybór odpowiedniego modelu auta i formalności, aż do końca trwania umowy. Zachęcamy do kontaktu – porozmawiajmy o finansowaniu Państwa nowego Jeepa!

FAQ:

  • Dlaczego warto zdecydować się na leasing Jeep?

Nie trzeba mieć odłożonej gotówki, aby otrzymać nowy samochód. Ponadto leasing nie obciąża zdolności kredytowej, ani jej nie wymaga – to bardzo ważne dla firm o małych i średnich zarobkach.

  • Jak w praktyce wygląda leasing samochodów marki Jeep?

Leasing wygląda tak samo niezależnie od marki pojazdu. Najpierw należy omówić z naszymi brokerami szczegóły umowy i wybrać odpowiedni samochód. Zarejestrujemy za Państwa auto, a już kilka dni później otrzymają Państwo do niego kluczyki.

  • Ile trzeba prowadzić działalność, żeby dostać leasing?

W ALPINA Leasing pomożemy Państwu uzyskać nowy samochód już w pierwszym dniu prowadzenia firmy. Mamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z młodymi przedsiębiorstwami.