Porady

Czy warto wziąć samochód marki Dacia w leasing?

09.02.2023

Dacia od kilku lat staje na podium najlepiej sprzedających się aut wśród klientów indywidualnych w Polsce. Z oferty marki chętnie korzystają też i firmy. Klasyczny SUV jak Duster albo siedmioosobowy Jogger – SUV, van i kombi w jednym – doskonale sprawdzają się w służbowych podróżach. Jednak czy warto zdecydować się na leasing Dacia? Sprawdźmy!

Kredyt, gotówka, leasing Dacia i różne formy finansowania

Nowa Dacia Sandero kosztuje od 60 000 złotych, SUV Dacia Duster czy nowy Jogger od około 80 000, podstawowy Spring w standardowej wersji wyposażenia już ponad 100 000 złotych. Choć samochody marki Dacia słyną z korzystnej relacji jakości do ceny i ekonomicznej eksploatacji, to wydatek jest spory, zwłaszcza dla nowej firmy czy przy średnich zarobkach i szalejącej inflacji. Finansowanie zakupu Dacii gotówką jest korzystną inwestycją, jednak zamraża kapitał, który mógłby pracować i rosnąć. Leasing jest też korzystniejszy niż wzięcie kredytu na zakup auta – nie wymaga tak dużej zdolności finansowej i wiarygodności płatniczej, a jednocześnie nie wpływa negatywnie na ocenę zdolności kredytowej.

Naturalnie leasing nie jest pozbawiony wad, lecz stał się jedną z najkorzystniejszych form finansowania środków trwałych takich jak samochód firmowy. Przy optymalnej wysokości rat, wpłaty własnej i kwoty wykupu, dopasowanym okresie trwania umowy naprawdę się opłaca – a w ALPINA Leasing jesteśmy od tego, aby o Państwa korzyści finansowe zadbać.

Dla odbiorców indywidualnych proponujemy leasing konsumencki Dacia – osoba nieprowadząca działalności gospodarczej nie ma obowiązku wykupu auta, więc jest to korzystna alternatywa dla finansowania inwestycji kredytem.

Dlaczego leasing Dacia? Finansowanie elastyczne i bezpieczne!

Leasing jest przede wszystkim bezpieczniejszy niż finansowanie zakupu auta gotówką czy kredytem, bo zapewnia wiele wyjść awaryjnych, w tym cesję: przeniesienie umowy leasingowej na inny podmiot, z uzyskaniem tzw. odstępnego. W trudniejszej sytuacji finansujący może zaproponować również takie rozwiązania jak obniżenie wysokości rat poprzez wydłużenie okresu umowy lub podwyższenie kwoty wykupu i odroczenie płatności. Jednocześnie leasing nie obniża zdolności kredytowej – w kryzysowym czasie lub przy planach rozwoju firmy nadal pozostaje możliwość pozyskania potrzebnych środków.

Korzystając z usług naszej firmy, uzyskują Państwo pomoc brokera leasingowego. Co się z tym wiąże? Po pierwsze znajdziemy odpowiedni model u sprawdzonego dealera. Po drugie wynegocjujemy indywidualne warunki finansowania – dostosujemy wysokość rat i okres leasingu do możliwości i oczekiwań. A po trzecie – dopniemy wszystkie formalności, oszczędzając Państwa czas i nerwy.

Jakie zalety ma dla firm leasing Dacia?

Sprawdzone, ekonomiczne i komfortowe auto służbowe, ale zarazem brak obciążenia zdolności kredytowej czy indywidualne warunki finansowania to spore, ale nie jedyne korzyści, jakie przynosi przedsiębiorcom leasing samochodu marki Dacia. Co jeszcze zaliczamy w poczet zalet tej formy finansowania?

Minimalna wpłata własna i krótki staż firmy

Przede wszystkim przedsiębiorca może zdecydować się na symboliczną wpłatę własną proponujemy czynsz inicjalny od 1% i okres leasingu aż do nawet 84 miesięcy. Nie wymagamy również określonego stażu firmy. To wszystko sprawia, że o nowoczesny, komfortowy samochód służbowy przedsiębiorca może zadbać już nawet w pierwszych tygodniach prowadzenia swojej firmy. Jak wspomnieliśmy, leasing nie wpływa też negatywnie na ocenę zdolności kredytowej i obniża poziom ryzyka przez możliwość cesji bądź zmniejszenia wysokości rat, co daje poczucie bezpieczeństwa na początku przygody z własnym biznesem.

Spore korzyści podatkowe dla Twojej firmy

Leasing Dacia jest sposobem na korzystne obniżenie podstawy opodatkowania do kosztów uzyskania przychodu wlicza się czynsz inicjalny, raty razem z odsetkami i kwotę wykupu samochodu. W ALPINA Leasing czujnie śledzimy bieżące zmiany prawne, żeby zadbać o jak najwyższe korzyści podatkowe dla Państwa firmy. Do raty leasingu proponujemy również włączenie kosztów ubezpieczenia oraz innych usług takich jak Assistance, GPS czy karta serwisowa.

Minimum formalności – Dacia w firmie w kilka dni

Firmy leasingowe często dokonują zamówienia nowych modeli pojazdów na długo, zanim odwiedzą je chętni na ich zakup klienci – dzięki temu leasingobiorca nie musi na auto czekać. Nowa Dacia Duster, Sandero, Jogger, Spring jest wówczas dostępna niemal od ręki. Do tego dochodzi błyskawiczna decyzja o udzieleniu leasingu i minimum formalności, którymi zajmą się nasi specjaliści. Od wypełnienia wniosków, przez skompletowanie dokumentów, po rejestrację pojazdu – to wszystko bierzemy na siebie. Zwykle samochód pojawia się w firmie w zaledwie kilka dni.

Możliwość wykupu samochodu lub cesji leasingu

Użytkowany w czasie trwania umowy leasingowej samochód można wykupić. Zwykle firmy decydują się na tzw. niski wykup pojazdu, rzędu 1-5% jego wartości, a więc nabycie go na własność nie wiąże się z dużym jednorazowym wydatkiem.

Firma leasingowa może też odebrać auto od leasingobiorcy, sprzedać je oraz rozliczyć się z transakcji z klientem, a następnie zaproponować nowszy model. Kwota wykupu (wykup niski lub wysoki) wpływa na wysokość raty, co także daje pewną elastyczność i możliwość dopasowania zakupu auta Dacia do planów i możliwości finansowych.

Jeśli Dacia przestanie być firmie potrzebna lub raty leasingu zaczną zbytnio ciążyć, to można zdecydować się na scedowanie umowy leasingowej na inny podmiot z uzyskaniem odstępnego – odzyskania ulokowanych w inwestycji środków. Cesja leasingu w świetle obecnie obowiązującego prawa nie powoduje niekorzystnych skutków dla żadnej ze stron.

Dacia leasing – kalkulator od ALPINA Leasing

Już teraz mogą Państwo samodzielnie – i bez żadnych zobowiązań – zorientować się w warunkach leasingu Dacia: sprawdzić sumę opłat w zależności od wysokości opłaty wstępnej, kwoty wykupu i raty oraz długości okresu finansowania. Na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy dla Państwa leasingowy kalkulator.

Leasing Dacia to elastyczne, bezpieczne i korzystne rozwiązanie, ale bardzo istotne są indywidualnie ustalone warunki finansowania, które zdecydują o jego opłacalności – zachęcamy do kontaktu, a przygotujemy ofertę na miarę potrzeb, planów i oczekiwań.

FAQ:

  • Jakie korzyści daje firmie leasing Dacia?

Finansowanie zakupu auta w formie leasingu nie wymaga dużego wkładu własnego, a przy tym nie obciąża zdolności kredytowej i nie zamraża kapitału. Niemal wszystkie opłaty związane z leasingiem wlicza się w koszty powstania przychodu, a formalności są maksymalnie uproszczone.

  • Czy warto zdecydować się na leasing konsumencki Dacia?

Leasing konsumencki to korzystna alternatywa dla finansowania zakupu samochodu kredytem, a leasingobiorca nieprowadzący działalności gospodarczej nie ma również obowiązku wykupu pojazdu, więc jest to elastyczne i bezpieczne rozwiązanie.

  • Jaki jest minimalny wkład własny przy leasingu Dacia?

W ALPINA Leasing proponujemy czynsz inicjalny w wysokości od 1% wartości auta.