Porady

Czy warto wziąć samochód marki Alfa Romeo w leasing?

22.12.2022

Sportowy szyk, „pazur” czy doskonałe prowadzenie pięknej nowej Giulii, wszechstronność i niezawodność Stelvio, codzienna wygoda i zgrabność MiTo albo czar, elegancja i włoski styl Giulietty – Alfa Romeo ma wiele do zaoferowania kierowcom. Jednak czy samochód tej marki warto wziąć w leasing? Jakie korzyści daje leasing Alfa Romeo? Wyjaśniamy!

Gotówka, kredyt czy leasing Alfa Romeo?

Alfa Romeo to jedna z legend światowej motoryzacji, marka kultowych samochodów, od 1985 roku członek rodziny Fiata. Jest takie popularne powiedzenie, że nie można uważać się za pasjonata motoryzacji, jeśli nie miało się choć jednej Alfy. I w praktyce ta marka ma dziś naprawdę wiele do zaoferowania. Serie takie jak Stelvio, Tonale i Giulia bądź starsze Giulietta i MiTo łączą zalety niezawodnych w mieście i na trasie samochodów ze sportowym szykiem, dobrym prowadzeniem oraz magnetyzującym wyglądem – i stąd są chętnie wybierane do prywatnego i firmowego użytku.

Zakup Alfy Romeo – nowej – wiąże się z wydatkiem rzędu 100-500 tysięcy złotych, a używane popularne modele kosztują od kilkudziesięciu tysięcy wzwyż. Są to kwoty będące często poza zasięgiem odłożonych oszczędności i budżetu firmy czy zdolności finansowej na początku jej prowadzenia.

Dlatego jedną z najkorzystniejszych form finansowania Alfy jest leasing ponieważ jako jedyny z tych trzech rozwiązań nie wiąże się z koniecznością inwestycji wysokiej sumy początkowej oraz nie wpływa na przebieg oceny zdolności finansowej klienta banku, a za to daje liczne korzyści, zwłaszcza przedsiębiorcom.

Jakie korzyści daje leasing Alfa Romeo?

Leasing sam w sobie, jako forma finansowania środków trwałych, ma liczne zalety, a pakiet dodatkowych wynika jeszcze z modelu biznesowego, usług świadczonych przez leasingodawcę czy pośrednika – do grona poniższych korzyści z leasingu dorzucamy więc te, które otrzymają Państwo, korzystając z pomocy brokerów ALPINA Leasing.

Alfa Romeo od sprawdzonych dealerów samochodowych

Współpracujemy ze sprawdzonymi przez nas i autoryzowanymi dealerami pojazdów nowych oraz używanych wszelkich marek. I to my znajdziemy dla Państwa auto – oszczędzając Państwa pieniądze, czas, energię i nerwy. Wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie, usługa jest bezpłatna. W grupie samochodów używanych interesują nas tylko auta bezwypadkowe i o potwierdzonym niskim przebiegu.

W zakładce Ogłoszenia znajdą Państwo również aktualnie proponowane samochody dostępne „od ręki”, z szacowaną wysokością miesięcznej raty – na podstawie różnych wariantów długości trwania umowy, opłaty wstępnej i wartości wykupu.

Minimum formalności i szybka decyzja

Współpracujemy też z większością firm leasingowych i banków, co korzystnie wpływa na szybkość realizacji procesu i możliwość negocjacji indywidualnych warunków. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku dopełnienie formalności zazwyczaj trwa nie dłużej niż kilka dni, ale zajmują się nim nasi specjaliści (łącznie z rejestracją pojazdu). Cały proces do podpisania umowy można zrealizować również zdalnie.

Bez zdolności kredytowej, za to z korzyściami podatkowymi

Zwykle pozytywna i bardzo szybka decyzja leasingowa nie wiąże się z zaniechaniem weryfikacji wiarygodności płatniczej leasingobiorcy, jednak w ALPINA Leasing nie wymagamy od firmy określonego stażu albo dysponowania wysoką kwotą – oferujemy opłaty wstępne od 0%. Na leasing Alfa Romeo mogą więc Państwo zdecydować już na początku prowadzenia działalności gospodarczej.

Czynsz inicjalny, późniejszy wykup auta i rata leasingu z odsetkami wliczają się do kosztów uzyskania przychodu i zmniejszają podstawę opodatkowania. W ALPINA Leasing na bieżąco weryfikujemy zmiany prawne, aby móc zaproponować najlepsze finansowanie, uwzględniając także korzyści podatkowe dla Państwa firmy.

Jest jeszcze coś: leasing samochodów nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej, czyli nadal mogą Państwo starać się o przyznanie firmowego kredytu, pożyczki.

Indywidualna wysokość rat i zapewnienie ubezpieczenia

Bezpieczny leasing zwykle obejmuje już także ubezpieczenie samochodu, a w ALPINA Leasing negocjujemy stawki ustalane przez firmy leasingowe i dopasowujemy pakiety OC i AC do potrzeb. Umożliwiamy też wliczenie kosztów ubezpieczenia w raty leasingowe – poza tym pakietem rata może zawierać również m.in. Assistance, GPS czy kartę serwisową.

Zasady leasingu – wysokość rat leasingowych, okres trwania umowy i sam harmonogram spłat – dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań czy też finansowych możliwości. Szczegółowe warunki leasingu określone są w umowie, więc zawsze czują się Państwo bezpieczni.

Opieka brokera leasingowego w czasie trwania umowy

Leasing samochodu poprzez naszych brokerów ALPINA Leasing daje także korzyść w postaci kompleksowej obsługi – od przygotowania ofert od dealerów Alfa Romeo przez sporządzenie wniosku, skompletowanie dokumentów aż po pomoc posprzedażową w każdym aspekcie. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji i wspieramy na każdym etapie realizacji umowy. Nasi doradcy są dostępni na terenie całego kraju i przyjadą się z Państwem spotkać, aby objaśnić cały proces.

Możliwość cesji umowy leasingowej i wykupu samochodu

A co, jeśli po czasie samochód okaże się jednak niepotrzebny albo nie będzie Państwa stać na spłatę rat? Leasing jest elastyczniejszy niż zakup pojazdu za gotówkę lub finansowanie kredytem: obejmuje możliwość cesji umowy. W tego typu sytuacji można znaleźć firmę chętną do przejęcia umowy leasingu, ustalić odstępne i przepisać zobowiązanie na innego przedsiębiorcę. Cesja leasingu nie wiąże się dzisiaj z negatywnymi skutkami dla żadnej ze stron (musi natomiast zgodzić się na nią firma leasingowa).

Użytkowane w czasie trwania leasingu operacyjnego pojazdy po zakończeniu umowy można wykupić – koszt wykupu auta, niski lub wysoki, ma wpływ na wysokość rat, a zatem jest to kolejne elastyczne rozwiązanie. Firma leasingowa może również odebrać od leasingobiorcy samochód i go sprzedać, rozliczając się dalej z transakcji z klientem.

Nie tylko dla przedsiębiorców: leasing konsumencki Alfa Romeo

Leasing Alfa Romeo to rozwiązanie korzystne nie tylko dla przedsiębiorców, ale także osób fizycznych, które nie mają środków na zakup auta i nie chcą wiązać się kredytem. Tym bardziej że osoba nieprowadząca działalności gospodarczej nie ma obowiązku wykupu samochodu po zakończeniu umowy.

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanego kalkulatora leasingowego, dzięki któremu zorientują się Państwo w wysokości całkowitego kosztu leasingu. Z przyjemnością doradzimy zarówno w wyborze modelu samochodu, jak i w podjęciu decyzji w kwestii formy finansowania i przeprowadzimy przez cały proces.

Zapraszamy do kontaktu!

FAQ:

1. Jakie są możliwości sfinansowania zakupu Alfa Romeo?

Finansowanie zakupu Alfa Romeo może odbyć się na drodze kredytu, pożyczki bądź leasingu. W atrakcyjnym leasingu koszt inwestycji zwykle jest niższy niż w przypadku zaciągania umowy kredytowej i wiąże się z wieloma korzyściami, zwłaszcza dla firm.

2. Czy każdy samochód można wziąć w leasing?

Wiele zależy od sprzedawcy – czasem leasing dotyczy wybranych samochodów i jest skierowany wyłącznie do przedsiębiorców. Firmy brokerskie współpracują natomiast z wieloma dealerami, nierzadko wszystkich marek, i są w stanie znaleźć odpowiedni model.

3. Dlaczego warto zdecydować się leasing Alfa Romeo?

Leasing Alfa Romeo jest korzystnym rozwiązaniem z wielu względów nie wiąże się z obniżeniem zdolności kredytowej, realizacja przebiega przy minimum formalności i w stosunku do przyznania pożyczki jest błyskawiczna. Leasingobiorca może też liczyć na pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności i opiekę po zakupie.