Porady

Czy warto wziąć samochód marki KIA w leasing?

19.12.2022

KIA to marka, której historia rozpoczyna się w maju 1944 roku w Korei Południowej w Seulu. Co ciekawe, przez pierwsze lata swojej działalności wytwarzała części do rowerów, aż w 51. roku szefostwo zdecydowało się na produkcję tych jednośladów. W późniejszych latach zaczęto wytwarzać motocykle, aż w 1962 KIA zaprezentowała swoje pierwsze auto. Był to trójkołowy samochód dostawczy, by przez następne dziesięciolecia zająć się osobówkami oraz SUV-ami. Poznaj zalety KIA leasing i odkryj charakter tej zachodniej marki na niezwykle korzystnych warunkach.

KIA – finansowanie dla firm

Jest to rozsądne rozwiązanie dla przedsiębiorców oraz pracowników firm. Leasing samochodu KIA stanowi kompromis, pomiędzy służbowym samochodem a prywatnym. W ALPINA Leasing możemy pochwalić się dużym doświadczeniem we współpracy z różnej wielkości przedsiębiorstwami. Nasi niezależni brokerzy to eksperci, którzy skroją ofertę na miarę Twojej firmy.

Mogą skorzystać z niego także nowopowstałe firmy, już od pierwszego dnia swojej aktywności. W ALPINA Leasing przygotowujemy oferty dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działanie swojej działalności gospodarczej. Jak to działa? Otóż wystarczy, że zgłosisz się do jednego z naszych brokerów, a on po analizie spółki skomponuje indywidualną ofertę. Weźmie on pod uwagę warunki finansowe, na podstawie których wspólnie ustalicie czas trwania umowy, wysokość miesięcznej raty, opłaty wstępnej i końcowej dla konkretnego modelu KIA.

KIA leasing konsumencki

W ALPINA Leasing, oprócz firm, z KIA leasing mogą skorzystać klienci indywidualni. Mimo iż ta opcja w Polsce istnieje już od 2011 roku, nadal wiele osób waha się, czy warto z niej skorzystać. My zdecydowanie odpowiadamy na tę wątpliwość – leasing konsumencki to korzystne rozwiązanie, o czym przekonało się wielu mieszkańców Europy Zachodniej i USA, ponieważ właśnie tam cieszy się on bardzo dużą popularnością.

Wszystko dlatego, że umowy leasingu zawsze są podpisywane na konkretny okres finansowania, a po jego upłynięciu nie trzeba wykupować samochodu – istnieje możliwość oddania go bądź wymiany na inny model. W ofercie najczęściej są dostępne zarówno samochody używane, jak i nowe. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i to właśnie na ich podstawie w połączeniu z sytuacją finansową i ekonomiczną brokerzy ALPINA Leasing stworzą indywidualne warunki umowy.

KIA leasing – zalety finansowania

Już wspominaliśmy, że KIA leasing niesie ze sobą wiele zalet. Jednak pragniemy, abyś bliżej poznał warunki oraz dobre strony tej opcji. Są one korzystne zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych.

  • Ściśle określony okres finansowania pozwala na kontrolowanie wydatków oraz rozsądne zarządzanie swoim budżetem. Ponadto daje to duże poczucie bezpieczeństwa, gdyż komfort finansowy w dużej mierze zależy od przejrzystości i jasności warunków kontraktu. Tak właśnie konstruowane są nasze porozumienia – z dbałością o Twój komfort.
  • Oferujemy uproszczone procedury, ponieważ do zawarcia umowy leasingu konsumenckiego potrzebny jest dowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów. Natomiast od przedsiębiorców prócz dowodu wymaga się zaświadczenia NIP, REGON i wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub umowa spółki i wypis z KRS. Pozwala to zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.
  • Możliwość rejestracji pojazdu w regionie prowadzenia działalności gospodarczej bądź – w przypadku leasingu konsumenckiego – zamieszkania, co zdecydowanie jeszcze bardziej ułatwia proces leasingu.
  • Dla finansujących samochód osobowy ważną informacją jest fakt, iż nie są oni właścicielem pojazdu KIA. Dowód rejestracji pojazdu wydawany jest na leasingodawcę w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Dzięki temu nie zostaje obciążony majątek prywatny, a BIK (Biuro Informacji Kredytowej) nie jest o tym informowane. W konsekwencji zdolność kredytowa leasingobiorcy nie zostaje w żaden sposób naruszona.
  • KIA leasing niesie za sobą korzyści podatkowe – chociażby zmniejszeniu ulega podatek dochodowy. Ponadto ratę leasingu czy należność wstępną i końcową można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Oznacza to, że podstawa opodatkowania będzie ulegała zmniejszeniu.
  • Koniec umowy leasingu upoważnia do natychmiastowego zakupu auta, zmiany go na nowszy lub po prostu inny model. Istnieje także opcja rezygnacji z usługi bez dokonywania wykupu.
  • Opłata wstępna, nazywana wkładem własnym, która bezpośrednio opiera się na wartości auta, może wynosić 0%.

Gdzie wziąć samochód marki KIA w leasing?

Najlepiej zgłosić się do jednego z brokerów, znajdujących się na rynku. Zachęcamy do konsultacji z zespołem ALPINA Leasing, którą tworzą niezależni eksperci, posiadający dużą wiedzę o sytuacji rynkowej. Nawet jeśli nie znalazłeś na naszej stronie konkretnego pojazdu, warto skonsultować się z nami poprzez specjalny formularz, znajdujący się na stronie. Istnieje bowiem możliwość, iż nowe samochody niedługo będą dostępne. W ALPINA Leasing oferujemy zarówno leasing operacyjny jak i leasing finansowy. Jeśli chcesz orientacyjnie poznać koszty umowy, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora.

FAQ:

1. Czy warto zdecydować się na leasing auta KIA?

Jest to dobry sposób na odkrycie koreańskiego charakteru tego auta. Wystarczy skontaktować się z brokerem i zgłosić swoją chęć zawarcia umowy. Ekspert po zapoznaniu się z Państwa sytuacją finansową, przygotuje i przedstawi indywidualną ofertę. Zachęcamy do skorzystania z usług ALPINA Leasing.

2. Jakie zalety ma leasing KIA?

Jest cała lista zalet, wynikających z takiej formy finansowania. To między innymi uproszczone procedury związane z dokumentacją, korzyści podatkowe, możliwość wykupienia auta na koniec umowy, zmiany na inny model lub rezygnacji z niego.

3. Leasing KIA – tylko dla firm?

Odpowiedź brzmi: nie! Leasing konsumencki to opcja, na którą decyduje się w Polsce coraz więcej osób. Jest to wygodny sposób finansowania, niewpływający na zdolność kredytową.