Porady

Leasing samochodu klasy premium – jak wygląda przy autach sportowych i luksusowych?

18.10.2022

Rynek samochodów premium oferuje wiele atrakcyjny pojazdów, które wyróżnia luksus, elegancki design i bogate wnętrze. Tego typu auta od zawsze pociągają za sobą wzrok na ulicach. Zachwycają praktycznie wszystkim – od materiału, z którego wykonano tapicerkę, po kolor, aż do silnika. Ten z kolei często charakteryzuje się kosmiczną liczbą koni mechanicznych. Wydawać się może, że auta klasy premium dostępne są tylko dla nielicznych. My jednak zaprzeczamy tej teorii i wychodzimy naprzeciw marzeniom naszych klientów – proponujemy leasing samochodów premium. W tym tekście opowiemy Państwu, jak wygląda taki proces.

Samochody klasy premium, czyli które?

Auta klasy premium to nie tylko fascynujący wygląd, ale też i jakość płynąca wprost ze środka. Tutaj wszystko musi być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik, gdyż liczy się dosłownie każdy detal. Marki premium zdają sobie sprawę, że ich pojazdy użytkują wymagający kierowcy. Bardzo często doskonale znają się na motoryzacji i dlatego wymagają więcej. Sprawdźcie Państwo, jakie przykładowe auta z najwyższej półki można wziąć w leasing.

Lexus – prawdziwy samochód premium

Jest to auto premium, kojarzone z prestiżem – sama jego nazwa wskazuje przecież na luksus. Wysoką, rangę popularność Lexusa i jego ogromne zaufanie pośród kierowców odzwierciedlają statystyki. W 2019 roku firma ogłosiła, iż sprzedała w tym okresie czasu aż 10 milionów sztuk. To niebywały wynik, biorąc pod uwagę, że marka powstała w 1983 roku, a pierwszy pojazd wyprodukowano w 1988 roku przez koncern Toyota Motor Corporation.

Audi, czyli luksusowy pojazd w zasięgu ręki

Klasyczny hatchback, pojemne kombi, rodzinny SUV, elegancki sedan, czy może auta sportowe z linii coupé? Niezależnie od tego, jakie są Państwa preferencje, w ALPINA Leasing znajdziesz wymienione wersje rozmiarowe Audi w różnych jego modelach. Ta marka premium wchodząca w niemiecki koncern Volkswagen AG. W Polsce od lat każdego roku znajduje wielu swoich nowych zwolenników i zdecydowanie posiada ogromną rzeszę swoich fanów.

Škoda – model z segmentu premium

Jak się okazuje, Škoda ma również swój samochód premium. Jest to wysokiej klasy SUV Kodiaqa, który zachwycił kierowców jakością dźwięku audio, systemami wspomagającymi jazdę, mocą silnika oraz swoją multimedialnością. Znajdziecie go Państwo także pośród modeli dostępnych w naszym leasingu.

Amerykański charakter Chryslera

Samochód premium prosto zza oceanu – brzmi bardzo atrakcyjnie. Taki właśnie jest amerykański Chrysler, który przez 97 lat swojej świetności, stał się legendą motoryzacji. Najpopularniejsze modele premium to między innymi sedany 300M i C. Wyróżnia je luksusowy design, zwłaszcza opływowa linia nadwozia, a w przypadku 300C charakteru nadaje retro wygląd – zainspirowany Chryslerem 300, będący hitem w latach 50. i 60. ubiegłego wieku.

Mercedes klasy premium

Samochody premium z tej marki zna chyba każdy kierowca. Jest to moc, luksus i niesamowity design zamknięty w zgrabnym i imponującym opakowaniu. W Polsce i na całym świecie króluje w wielu rankingach. Wyróżnia je też technologia – od jakiegoś czasu trwają już testy jazdy automatycznej.

Jak wziąć samochód klasy premium w leasing?

Jeśli przedmiot leasingu stanowi auto klasy premium, trzeba liczyć się z faktem, iż wartość rat leasingu oraz wkład własny są nieco wyższe. Bez względu na to, czy proces przyznawania toczy się dla przedsiębiorców, czy osoby prywatnej, należy każdy przypadek rozpatrywać bardzo indywidualnie. Warunki leasingu auta z segmentu premium zawierają często możliwość skorzystania z dodatkowych benefitów – wszystko zależy tu od brokera. Jednak leasing samochodu wyższej klasy wygląda podobnie, jak w przypadku klasy średniej.

Zanim podpiszą Państwo umowę, muszą odbyć szczegółowe konsultacje z brokerami, ponieważ aby wziąć auto premium w leasing, muszą zostać spełnione określone warunki. W ich trakcie zwracamy uwagę na wiele szczegółów, które różnią się w zależności od sytuacji finansowej klientów. Po odbyciu serii rozmów złożymy najlepsze oferty. Wszystko dzieje się bardzo dyskretnie, ponieważ zespół ALPINA Leasing to sami wykwalifikowani i doświadczeni fachowcy.

Leasing samochodów premium – jakie są jego zalety?

Leasing na samochód premium to forma finansowania, która ma wiele dobrych stron. Od wynajmu długoterminowego i kredytu odróżnia go atrakcyjna cena i szereg zalet:

  • nie obciąża on majątku prywatnego, a Biuro Informacji Kredytowej nie jest informowane o umowie leasingowej,
  • uproszczone formalności,
  • korzyści podatkowe, ponieważ wiele opłat jak inicjacyjna, raty wciąga się do kosztów podatkowych,
  • podatek dochodowy, ulegający zmniejszeniu,
  • po zakończeniu umowy istnieje opcja wykupu auta, często za symboliczny 1% jego wartości.

Co ważne, podczas całego okresu umowy leasingowej nie będą Państwo właścicielem pojazdu – jest nim bowiem leasingodawca. Nie zmienia to jednak faktu, że pod koniec jej trwania będą mogli Państwo zdecydować, czy chcą oddać auto, wykupić czy zmienić na inny model.

FAQ:

1. Samochody klasy premium – jak wygląda ich leasingowanie?

Bardzo podobnie jak w przypadku aut klasy średniej, choć koszty finansowania są nieco wyższe z uwagi na modele aut. Jednak leasing rządzi się swoimi prawami – jest bardzo indywidualną kwestią. W celu poznania szczegółów dostępnej dla Państwa oferty zachęcamy do kontaktu z naszymi brokerami i do skorzystania z kalkulatora leasingowego.

2. Które marki produkują pojazdy premium?

Są to na przykład pochodzące z Niemiec Audi, Mercedesy, ale także model SUV-a czeskiej produkcji marki Škoda, który może być zaskoczeniem w tym zestawieniu. Poza europejskimi producentami nie sposób nie wspomnieć o japońskim Lexusie, będący definicją prestiżu i amerykańskiej legendzie, którą bez wątpienia jest Chrysler.

3. Jakie są zalety leasingu samochodu premium?

Przede wszystkim to, że możecie Państwo cieszyć się niesamowitymi autami najwyższej klasy na niezwykle przychylnych warunkach, w pełni dopasowanych do Państwa możliwości. Poza tym są to m.in. uproszczone formalności oraz korzyści podatkowe.