Porady

Czy warto wziąć samochód marki Audi w leasing?

05.09.2022

Audi to jeden z luksusowych modeli, należących do wielkich niemieckich marek premium koncernu Volkswagen AG. Jest bardzo ekskluzywnym produktem, tuż obok Bentley, Bugatti, Lamborghini i Porsche. Jego historia zaczyna się 14 listopada 1899, ponieważ tego dnia August Horch i Carl Benz założyli w Kolonii fabrykę wysokiej klasy samochodów. Od tego momentu aż do dziś Audi cieszy się ogromną popularnością i zgodnie z ideałami swoich ojców, stało się pełnym klasy, wartościowym oraz wystawnym pojazdem. Możecie Państwo sprawdzić jego wyśmienity charakter w ramach leasingu, w pełni dopasowanego do indywidualnych wymagań.

Leasing samochodów Audi dla firm

To idealne rozwiązanie, które spełni potrzeby firmy i wielu jej pracowników. Często bowiem zatrudnieni w danej spółce szukają rozwiązania, które będzie dobrą alternatywą dla ich prywatnego i służbowego auta. Odpowiedzią na taki problem jest bez wątpienia leasing operacyjny lub finansowy. Okres umowy czy wysokość miesięcznej raty dla konkretnego modelu Audi sprawdzą Państwo poprzez dostępny na naszej stronie kalkulator leasingowy. Warto pamiętać, aby również wziąć pod uwagę takie czynniki jak wysokość rocznego przebiegu, opłaty wstępnej i końcowej.

Zalety Audi Classic Leasing:

 • dzięki ubezpieczeniu RTI w przypadku kradzieży pojazdu lub jego uszkodzenia otrzymacie Państwo pełny bądź częściowy zwrot kosztów,
 • ułatwiona droga formalności i przepływu dokumentów, ponieważ procedura wzięcia Audi w leasing wymaga tylko posiadania przy sobie dokumentu tożsamości, zaświadczenia NIP i REGON oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub umowa spółki i wypis z KRS,
 • auto może znaleźć się u Państwa już kilka dni od złożenia wniosku o leasing,
 • zdolność kredytowa leasingobiorcy nie jest obciążona,
 • ratę leasingu często wlicza się do kosztów uzyskania przychodu, a w takiej sytuacji jak najbardziej można zmniejszać podstawę opodatkowania,
 • najnowsze modele Audi w atrakcyjnych ratach bez obowiązku ich zakupu.

Audi – leasing konsumencki

W Polsce nadal jest rzadziej wykorzystywaną opcją, choć funkcjonuje od 2011 roku dzięki I ustawie deregulacyjnej. W wielu krajach świata znalazła już ona miliony swoich zwolenników. To przede wszystkim dobra alternatywa dla osób fizycznych bez działalności gospodarczej, które zastanawiają się nad kupnem Audi na kredyt. Podstawowa różnica polega na tym, że leasing konsumencki nie zobowiązuje do zakupu na koniec okresu umowy.

Czym jest Leasing ALL INCLUSIVE?

Dla klientów indywidualnych istnieje również opcja leasingu Audi w wersji ALL INCLUSIVE. To kompleksowa oferta, ze stałymi opłatami miesięcznymi i holistyczną opieką serwisową. Pojazdy objęte tym rozwiązaniem, to najnowsze samochody marki Audi. Opłata wstępna, czyli wkład własny oparty na wartości auta wynosić może 0%.

Taki pakiet zawiera:

 • 24-godzinną opiekę Assistance przez 7 dni w tygodniu,
 • niezmienność miesięcznej raty auta,
 • opiekuna, który będzie służył pomocą przez okres umowy,
 • atrakcyjne rabaty przy zakupie nawet pojedynczego Audi,
 • darmową rejestrację Audi Premium.

Po zakończeniu umowy leasingobiorca może skorzystać ze zwrotu samochodu lub wymienić go na nowszą wersję Audi.

Leasing audi – modele

Przedmiot leasingu dotyczący modeli Audi aktualnie dostępny jest różnych wersjach rozmiarowych.

Opcja Hatchback to najbardziej klasyczna forma nadwozia. Bardzo często mają je auta o niewielkich wymiarach. Zapewnia to funkcjonalność przy jednoczesnym zachowaniu sportowego charakteru pojazdu. Jest to dobry wybór na ruchliwe ulice miasta, ponieważ hatchbackiem bardzo łatwo parkować. Istnieje możliwość leasingu takich modeli jak Audi A1, A3, A5 oraz A7.

Kombi cechuje przedłużona linia dachu. Dzięki temu ma największą pojemność bagażnika spośród wszystkich aut osobowych. Samochody przeznaczone na okres leasingowania to między innymi Audi A6 i A4.

Sedan to wybór miłośników klasyki. Jest bardzo podobny do eleganckiej limuzyny. Ma nieco mniejszą powierzchnię do zapakowania niż combi, lecz często wybierają je rodziny. Sedany występują także w wersji sportowej. Dysponujemy między innymi Audi A4, A6 i A8.

Pojazd z nadwoziem typu SUV zmieści największą ilość osób. Mimo upływu lat i pojawiania się nowych modeli fani długich podróży nadal stawiają na wygodę, którą gwarantują. Znajdą u nas Państwo SUV-y Audi e-tron, Q2, Q3, Q5, Q7 oraz Q8.

Coupé z języka francuskiego oznacza "ucięty". Chodzi o kształt linii dachu, która została poprowadzona bardzo nisko i w pewnym momencie charakterystycznie opada w dół. Oryginalne coupé jest dwudrzwiowe. Zazwyczaj pomieści 4 osoby, rzadziej 5. W tym przypadku proponujemy Audi A5.

Gdzie wziąć leasing samochodu Audi?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że należy odpowiednio dopasować ofertę do każdego klienta, biorąc pod uwagę jego korzyści podatkowe i cechy danego Audi. Zalecamy do dokładnego zorientowania się w tym temacie oraz przejrzenia uważnie ofert leasingu. Jeśli chcą Państwo poznać szczegółowe parametry techniczne lub informacje dotyczące okresu leasingu wybranego produktu zapraszamy do skorzystania z kalkulatora leasingowego. W przypadku konkretnych pytań nasz wykwalifikowany zespół niezależnych brokerów z chęcią na nie odpowie – wystarczy zamówić kontakt za pomocą strony internetowej.

FAQ

1. Czy leasing Audi się opłaca?

Proponujemy wykonać gruntowny research wśród brokerów. Zacznijcie Państwo od skorzystania z kalkulatora leasingowego. W ten sposób wybór zostanie dokonany w sposób odpowiedzialny, a wymarzone Audi już jutro stanie pod Państwa domem.

2. Auta Audi – finansowanie tylko dla dużych firm?

Leasing konsumencki Audi jest również dostępną opcją. Warto zwrócić uwagę na pakiet ALL INCLUSIVE, który oferuje niezmienność raty, opiekę serwisową podczas trwania umowy i atrakcyjne, najnowsze pojazdy w konkurencyjnej cenie.

3. Jak wziąć Audi w leasing?

Procedura leasingowa jest krótsza i prostsza niż zaciągnięcie kredytu. Wystarczy skontaktować się z odpowiednim brokerem oraz przekazać wymagane dokumenty. W tym momencie eksperci zajmą się badaniem Państwa warunków ekonomicznych, niezbędnych do podpisania umowy.