Porady

Czy warto wziąć samochód marki Lexus w leasing?

04.08.2022

Lexus to marka premium, stworzona dla wszystkich miłośników motoryzacji. Jej samochody zachwycają designem oraz funkcjonalnością. Wśród tych aut odpowiedni model dla siebie znajdą zarówno młodsi kierowcy, jak i ci doświadczeni, którzy szukają niezawodnego pojazdu. Co zrobić, aby mieć wymarzone auto marki Lexus? Leasing dla firm to doskonały wybór dla przedsiębiorstw. Warto też przemyśleć leasing konsumencki. Dlaczego?

Leasing Lexusa – samochodu kojarzonego z luksusem

Jedną z marek japońskiego koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation jest Lexus. Nazwa ta kojarzy się przede wszystkim z prestiżem, jaki zapewniają jej samochody osobowe. Warto podkreślić, że pojazdy te wyróżnia nie tylko doskonały design, dzięki któremu mogą konkurować z luksusowymi pojazdami z Europy Zachodniej, lecz także bezawaryjność. W 2021 roku Lexus otrzymał 9. raz w ciągu 10 lat nagrodę za tworzenie niezawodnych aut, co przedstawiono w raporcie Vehicle Dependability Study.

Historia marki Lexus rozpoczęła się w 1989 roku. Skąd nazwa? Wybraną ją spośród setek innych, ponieważ to właśnie ona oddaje charakter tworzonych aut – ich elegancję oraz luksusowy szlif. Pierwszym samochodem opisywanej marki był Lexus LS 400. Dwa lata po jego premierze na rynku pojawił się sportowy Lexus. Pierwsza linia produkcyjna marki poza Japonią została otworzona w 2003 roku.

Mówiąc o Lexusie, nie można nie wspomnieć o jej sukcesie na początku 2019 roku. To właśnie wtedy sprzedano łącznie 10 milionów samochodów marki. Obecnie należy ona do liderów wśród promotorów samochodów o napędzie hybrydowym, które są przyjazne dla środowiska. Warto podkreślić, że marce zależy nie tylko na tym, aby samochody produkowały mniej spalin – producent chce również osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla do 2050 roku. To sprawia, że auta Lexusa są popularne wśród osób, które zwracają uwagę na to, aby ich wybory były dobre dla środowiska naturalnego.

Jaki model samochodu Lexusa wybrać?

Wśród modeli Lexusa szczególnie wyróżniają się dwie opcje:

  • Lexus RX - to auto sportowo-użytkowe, które zachwyca swoim designem oraz bogactwem gadżetów, jakie kryje. Pojazd zapewnia bezpieczeństwo przejazdu, a także dba o komfort każdej podróży – kabina jest przestronna, co dla wielu osób stanowi ważną zaletę. Mówiąc o tym modelu Lexusa, nie można zapomnieć, że to właśnie on należy do najlepiej sprzedających się wśród aut przedstawianej marki. Warto podkreślić, że jest określany jako pierwszy luksusowy SUV;
  • Lexus UX – model stworzony z myślą o ludziach szukających przestronnego auta, przystosowanego do jazdy w mieście. Wśród dostępnych opcji można znaleźć nie tylko warianty na benzynę, lecz także te hybrydowe. Eksperci zwracają uwagę na świetne wykonanie tego samochodu oraz jego doskonałe wyciszenie, co pozwala na skupienie się na drodze i komfortowe słuchanie muzyki lub radia podczas jazdy.

Niezależnie od tego, którą z opcji ostatecznie się wybierze, można mieć pewność, że auto zapewni wygodę, bezpieczeństwo, a także prestiż.

Lexus leasing – świetna opcja dla firm

Samochody Lexus to doskonały wybór dla firm. Trzeba jednak pamiętać, że są one również z reguły drogie, nawet jeśli chce się postawić na model z rynku wtórnego. W takim przypadku wiele osób rozważa dwie opcje – zebranie odpowiedniej liczby pieniędzy, aby kupić auto albo wzięcie kredytu. Niestety, aby zaoszczędzić na samochód, potrzebny jest czas, którego z reguły przedsiębiorcom brakuje, szczególnie jeżeli w danej firmie auto okazuje się potrzebne niemal codziennie, aby dojeżdżać na spotkania z klientami lub kontrahentami.

Z kolei w przypadku wzięcia kredytu, trzeba liczyć się ze znacznymi odsetkami, co często jest nieopłacalne. Co zrobić, jeżeli chce się mieć samochód marki Lexus? Leasing to rozwiązanie, które dobrze rozważyć. Trzeba podkreślić, że z tego rozwiązania można skorzystać już od pierwszych dni działania firmy. Dobrze skontaktować się z doradcą finansowym, który podpowie, jaka oferta gwarantuje niskie koszty leasingu.

Jakie plusy ma to wyjście? Przede wszystkim, po kilku latach samochód może trafić do leasingobiorcy, który stanie się właścicielem auta. Jeżeli jednak nie będzie chciał go wykupić, ma szansę na dokonanie wymiany samochodu. Trzeba też podkreślić, że w leasingu operacyjnym samemu można ustalić, jak długo ma trwać leasing czy też ile powinna wynosić wpłata własna. Co więcej, istnieje możliwość odliczenia podatku VAT m.in. od rat leasingowych. Ponadto przyznanie leasingu z reguły nie trwa długo, a sama procedura nie należy do skomplikowanych.

Lexus – leasing konsumencki

Nie tylko przedsiębiorcy mogą zdecydować się na auto marki Lexus. Leasing konsumencki to propozycja dla osób fizycznych, które marzą o samochodzie premium, jednak nie mają odłożonej znacznej gotówki i nie chcą brać kredytu. Dlaczego podpisanie umowy leasingowej jest tak opłacalne? Przede wszystkim, nie koliduje z wydaniem pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Aby mieć pewność, że ma się możliwość opłacenia wszystkich koniecznych należności, warto skorzystać z kalkulatora leasingowego.

Elastyczność to kolejna zaleta, jaką zapewnia takie finansowanie. Leasing daje możliwość wyboru sumy wkładu własnego, okresu jego trwania czy wysokości rat. Takie rozwiązanie jest dobre również dla osób, które myślą o wykupieniu auta.

FAQ:

1. Jakie są najpopularniejsze modele marki Lexus?

Do najchętniej wybieranych samochodów Lexus należą modele UX oraz RX.

2. Dlaczego warto zdecydować się na leasing Lexusa?

Lexus to samochód, który wyróżnia się doskonałym wyglądem, a także bezpieczeństwem jazdy oraz komfortem, jaki zapewnia swoim użytkownikom. To dobry wybór dla wszystkich ceniących luksus.

3. Czy możliwy jest leasing dla osób fizycznych?

Leasing konsumencki to propozycja dla osób fizycznych, które również chciałyby skorzystać z tej formy finansowania.