Porady

Czy warto wziąć samochód marki Hyundai w leasing?

15.07.2022

Hyundai to jedna z najpopularniejszych marek samochodów. Południowokoreański producent stworzył pojazdy, które zaliczane są do grupy niezawodnych. Co mamy do zaproponowania właścicielom firm oraz fanom marki Hyundai? Leasing firmowy oraz leasing konsumencki, który często jest bardziej opłacalny niż kredyt. 

Leasing Hyundaia – marki, która istnieje na rynku od ponad pół wieku

Hyundai Motor Group to koncern motoryzacyjny, który powstał w 2000 roku w Korei Południowej. Wcześniej stanowił element holdingu Hyundai Group, który pojawił się w branży motoryzacyjnej w 1967 roku. Nazwa „Hyundai” pochodzi od koreańskich słów „Hyun” (현), które oznacza „nowoczesny” oraz „Dai” (대), czyli „era” lub „czas”. Nazwę Hyundai można tłumaczyć jako „era nowoczesności”.

Centrum projektowe oraz zakład produkcyjny powstały w mieście Ulsan. W 1968 roku wyprodukowano pierwszy samochód osobowy Cortina, który był bratem bliźniakiem Forda o tej samej nazwie. W roku 1974 zbudowano Hyundaia Pony i wiązało się to z rozpoczęciem ekspansji rynków europejskiego i australijskiego. 

Rocznie z fabryki wyjeżdża 1,6 miliona samochodów, jest to zatem największy producent motoryzacyjny na świecie. W roku 2000 Hyundai uczynił ze swojego produktu markę klasy światowej. Zmieniły się zarówno jakość, jak i design. Pierwszym samochodem, który wyjechał z linii produkcyjnej, był SUV Santa Fe. Odniósł ogromny sukces i przyczynił się do powstania serii Tucson w roku 2004. 

Obecnie marka Hyundai dąży do stworzenia nowej ery mobilności i produkuje pojazdy, które są przyjazne dla środowiska. W 2013 roku na rynek wprowadzono x35 Fuel Cell, czyli pionierski samochód zasilany poprzez wodorowe ogniwa paliwowe. W roku 2018 pojawił się pierwszy w pełni elektryczny model Kona Electric.

Jeśli troszczysz się o czyste powietrze, sprawdź propozycje marki Hyundai. Leasing może umożliwić Ci uzyskanie lepszych warunków niż kredyt.

Leasing Hyundaia – jaki model wybrać?

W 2021 sprzedano aż 4 miliony egzemplarzy samochodów Hyundai na całym świecie. Które z nich były najbardziej popularne?

  • Hyundai Tucson – to SUV klasy średniej. Najnowsza wersja zyskała odświeżony wygląd. Do wyboru jest aż 5 rodzajów silników. Są to silniki benzynowe z układem mild hybrid 48V, klasyczna hybryda oraz hybryda plug-in. Ponadto model ten oferuje bogate wyposażenie w aspekcie bezpieczeństwa. 
  • Hyundai Kona – w 2020 roku projekt kokpitu został zmieniony,
    a wyposażenie wzbogacono o ulepszony system bezpieczeństwa oraz zaktualizowane multimedia. Wśród gamy tego modelu znajdują się wersje sportowe, hybrydowe oraz elektryczne.
  • Hyundai i20 – w 2020 roku powstała 3. generacja tych pojazdów. Nowa wersja jest szersza, dłuższa i charakteryzuje się większym rozstawem osi. Oprócz opcji benzynowej dostępne jest także rozwiązanie z instalacją LPG.
  • Hyundai i30 – dostępne są aż trzy wersje nadwozia: kombi, 5-drzwiowy hatchback oraz liftback. W wersji N zamontowano silnik benzynowy 2.0 T-GDI. 

Leasing samochodu Hyundai dla przedsiębiorców

Oferta leasingu umożliwia wielu młodym przedsiębiorcom wyposażenie swojej firmy w nowy model samochodu Hyundai. Jeśli nie chcemy brać kredytu, który wiąże się ze sporymi odsetkami lub obawiamy się zainwestowania dużej sumy gotówki, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z leasingu.

Już po kilku latach nowy model auta może stać się Twoją własnością. Można jednak skorzystać z innych możliwości. Kiedy umowa leasingowa dobiega końca, do wyboru mamy dwie opcje – oddajemy pojazd firmie leasingowej lub decydujemy się na nowszy model. W ten sposób zyskujemy nieustanny dostęp do wielu nowych samochodów popularnych firm lub marki Hyundai. 

Leasing aut Hyundai to opcja dla tych, którzy poszukują atrakcyjnej i wygodnej formy finansowania. W tym przypadku koszt jest zależny w dużej części od Ciebie, ponieważ samodzielnie dostosowujesz okres leasingu, kwotę wykupu lub wysokość miesięcznej raty.

Nowy Hyundai – leasing obniży Twój podatek

Z leasingu operacyjnego możesz skorzystać już od pierwszego dnia powstania Twojej firmy. Doradca finansowy zaproponuje Ci kilka najkorzystniejszych ofert leasingu. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, która wymaga posiadania floty samochodów osobowych lub dostawczych, to rozwiązanie pozwoli Ci na zaoszczędzenie dużej sumy kapitału. 

W leasingu operacyjnym raty leasingowe, opłatę wstępną oraz wydatki związane z eksploatacją odliczysz od podatku. Dzięki temu obniżysz koszty uzyskania przychodu. Nowy pojazd umożliwi Ci dotarcie do większej liczby klientów.

Hyundai – leasing konsumencki

Oferta firm leasingowych jest również skierowana do klientów indywidualnych i stanowi alternatywę zakupu ratalnego. Leasing konsumencki Hyundaia nie pojawi się w historii kredytowej, dlatego jednocześnie możesz podpisać umowę kredytową z bankiem. Jeśli chcesz obliczyć wszystkie opłaty, które poniesiesz po zawarciu umowy leasingowej, skorzystaj z kalkulatora leasingowego. Pamiętaj, że w zależności od wysokości wpłaty własnej, okresu i kwoty wykupu, wysokość rat ulegnie zmianie. 

Kluczową kwestię stanowią proste procedury przyznawania leasingu. Leasingodawca przejmuje na siebie ubezpieczenie oraz rejestrację nowego pojazdu.

FAQ:

1. Jak wziąć Hyundaia w leasing?

Użyj kalkulatora leasingowego, który umożliwi Ci porównanie opłat leasingowych dla różnych marek samochodów. Kiedy zdecydujesz się na konkretny model, zobacz, w jaki sposób zmieniają się miesięczne raty w zależności od okresu trwania umowy, wpłaty własnej oraz wykupu. Skontaktuj się z konsultantem, który załatwi wszystkie formalności.

2. Czy leasing Hyundaia się opłaca?

Leasing to rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć kredytu lub inwestowania sporej sumy pieniędzy w nowy samochód. Finansowanie Hyundaia wiąże się z obowiązkiem uiszczania comiesięcznej opłaty w zamian za możliwość korzystania z pojazdu. Doradca finansowy pomoże Ci w wybraniu najkorzystniejszej oferty.

3. Czy opłaca się finansować Hyundaia za pomocą leasingu?

Dla wielu przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych jest to dobra inwestycja, ponieważ nie wymaga inwestowania dużej sumy pieniędzy. Procedury są proste, a właściciele firm mogą obniżyć koszty uzyskania przychodu.