Porady

Czy warto wziąć samochód marki Fiat w leasing?

31.05.2022

W sercach polskich kierowców Fiat zajmuje szczególne miejsce z wiadomych przyczyn. To jedna z najstarszych marek na świecie, a przy tym ikona włoskiej motoryzacji. Co polecamy współczesnym miłośnikom samochodów osobowych marki Fiat? Leasing – dla firm i klientów indywidualnych.

Leasing Fiata, czyli marki ze 120-letnią historią

Pochodzenie marki zostało zawarte w jej nazwie. F.I.A.T. to skrót od Fabbrica Italiana Automobili Torino, czyli Włoska Fabryka Samochodów w Turynie. Jak czytamy na oficjalnej polskiej stronie Fiata, przedsiębiorstwo jest, owszem, producentem popularnych samochodów, ale także symbolem „technologicznego i kreatywnego zrywu Włoch”.

Firma powstała w 1899 roku w Turynie za sprawą grupy biznesmenów marzących o „demokratycznej mobilności”. Pierwszym modelem był Fiat 3½ HP, opracowany w tym samym roku. Już 11 lat później powstał Fiat Tipo, który ma wzięcie do dziś. Wykorzystano wtedy ustandaryzowane części, dzięki czemu obniżono koszty, a samochód stał się dostępny dla każdego.

Rewolucyjnym modelem była również Balilla. Drewniano-żelazna karoseria, prędkość 80 km/h, czworo drzwi, nadwozie typu sedan – tak Fiat 508 Balilla zaprezentował się na Milan Motor Show w 1932 roku, zyskując uznanie ludu i prasy. Producent dopasowywał samochody Fiat do sytuacji ekonomicznej kraju – w 1936 powstał model Topolino (pol. mała mysz), który był wówczas najmniejszym produkowanym seryjnie autem na świecie.

W 1956 r. koncern wyprodukował pierwszego minivana dla sześciu osób – Fiata 600 Multiplę, który był lekki, szybki i natychmiastowo popularny. Z kolei dla każdego, kto żył w latach 70., kultowym autem jest Fiat 127 – nowością był silnik zamontowany poprzecznie i przednie zawieszenie McPherson połączone z zawieszeniem tylnym. Wtedy powstał też Fiat 126 – następca słynnego Fiata 500.

Leasing samochodów marki Fiat – modele uznane w świecie motoryzacji

W latach 80. swojego poprzednika – Fiata Uno – miał Fiat Punto, który z kolei wszedł na rynek w 1993 r. razem z Fiatem Cabrio. Użytkowe Punto to zdecydowanie jeden z największych sukcesów włoskiego przedsiębiorstwa.

W XXI wieku samochody Fiat dalej dowodziły, że firma nie przestaje się rozwijać. Komfortowy i kompaktowy odnowiony Fiat 500, Miejski SUV Fiat 500X, połączenie sił Fiata i Chryslera, czyli FCA to tylko niektóre symptomy trwającej popularności.

Znając imponującą historię samochodów marki Fiat, łatwo zaufać włoskiemu producentowi. W 2021 roku marka została wyróżniona przez brytyjski magazyn „What Car?”, który przyznał nowemu Fiatowi 500 status Kabrioletu Roku i Najlepszego, Małego, Elektrycznego Samochodu Miejskiego. Z kolei Panda Cross cztery lata z rzędu (2017-2021) została wybrana jako Najlepszy Crossover przez brytyjski magazyn „4x4”.

Leasing auta marki Fiat – finansowanie dla firm

Dlaczego oferta leasingu jest dla wielu przedsiębiorców dużo bardziej przekonująca niż kupno auta czy wzięcie rat na nowy firmowy samochód marki Fiat? Leasing operacyjny, bo taki jest wybierany w większości transakcji, przynosi nam następujące korzyści:

Atrakcyjny całkowity koszt leasingu

Z pewnością wielu biznesmenom marzy się kupno jednego z nowych modeli Fiata prosto z salonu. Mamy więc dwie opcje – albo inwestujemy pokaźną sumę w auto, albo bierzemy kredyt. Pierwsza możliwość ma oczywiście jedną główną wadę – musimy dużo wydać. Druga pozwala rozłożyć to na raty, ale ostatecznie zapłacimy za pojazd dużo więcej, wliczając odsetki.

Inaczej natomiast wygląda leasing Fiata. Całkowity koszt zależy w dużej mierze od Ciebie, bo sam(a) ustalasz okres leasingu, wysokość wpłaty własnej czy kwotę wykupu.

Samochody osobowe dla początkujących przedsiębiorców

W przeciwieństwie do kredytu na auto marki Fiat leasing operacyjny można wziąć już od pierwszego dnia prowadzenia firmy. To najlepsze wyjście dla biznesów, które potrzebują samochodu czy nawet całej floty do codziennej pracy. Fiat oferuje nie tylko modele samochodów osobowych, ale również dostawczych, dlatego możemy dopasować je do dowolnego rodzaju działalności. 

Dzięki leasingowi młoda firma może zainwestować w inne bieżące wydatki i oszczędzić kapitał, który musiałaby wydać na nowe auto. Szybka i nieskomplikowana procedura weryfikacji wiarygodności płatniczej to również duża zachęta na polskim rynku.

Najnowsze auta do Twojej dyspozycji

Nie dość, że leasing Fiata można wziąć w atrakcyjnej cenie, to jeszcze po kilku latach dostaniesz… nowego Fiata – albo inną dowolną markę. Biorąc dla swojej firmy leasing operacyjny, mamy dwie opcje na koniec umowy: albo płacimy ustaloną z góry kwotę wykupu i bierzemy samochód na własność, albo oddajemy go leasingodawcy i wybieramy kolejny, nowszy model. W ten sposób w naszej firmie regularnie gości nowy Fiat – leasing włoskiego auta grozi przyzwyczajeniem się do tej marki!

Leasing samochodów marki Fiat obniży Twój podatek

Jak obniżyć koszty uzyskania przychodu? To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca, a jedną z odpowiedzi jest: wzięcie w leasing Fiata. Przez okres leasingu można sobie odliczyć takie koszty jak:

  • opłatę wstępną,
  • raty leasingowe,
  • wydatki eksploatacyjne.

Leasing Fiata dla osób fizycznych

Nie jesteś przedsiębiorcą i marzy Ci się nowy Fiat? Leasing konsumencki jest alternatywą dla kupna na raty. Nie jest odnotowywany w Twojej historii kredytowej, więc nie będzie przeszkodą w podpisaniu równolegle np. hipoteki. Nie musisz wykazywać go w majątku osobistym. Atutem jest też szybka decyzja leasingowa – uproszczone procedury zdecydowanie zachęcają kierowców. Takimi formalnościami jak ubezpieczenie czy rejestracja auta zajmuje się leasingodawca.

FAQ:

1. Jak wziąć Fiata w leasing?

Zacznij od wyboru konkretnego produktu bez wychodzenia z domu – skorzystaj z kalkulatora leasingowego, w którym obliczysz, ile wydasz na jego sfinansowanie. Wybierz najlepszą ofertę i skontaktuj się z naszym konsultantem. 

2. Jakie są warunki leasingu Fiata dla firmy?

Zarówno fabryczne finansowanie Fiata, jak i leasing u niezależnego brokera leasingowego wiąże się z uiszczaniem comiesięcznych rat w zamian za korzystanie z auta. Trzeba więc wykazać wiarygodność płatniczą i wpłacić czynsz inicjalny.

3. Czy opłaca się finansować Fiata za pomocą leasingu?

Wiele osób najlepsze oferty znajduje właśnie u leasingodawców, bo nie trzeba dużo inwestować na start (tak jak przy kupnie), ani załatwiać skomplikowanych formalności (tak jak przy kredycie). Ponadto leasing Fiata pozwala przedsiębiorcy obniżyć koszty uzyskania przychodu.