Porady

Czy warto wziąć samochód marki Chrysler w leasing?

31.05.2022

Zastanawiasz się, jaki model auta wziąć w leasing, jaka oferta będzie najkorzystniejsza i ile za to wszystko zapłacisz? Dziś przychodzimy z kolejną częścią naszego poradnika, w którym omawiamy auta dostępne w leasingu samochodów osobowych. Na tapet bierzemy auta popularnej amerykańskiej marki Chrysler. Leasing operacyjny lub konsumencki to doskonałe alternatywy dla kupna czy kredytu, dlatego czytaj dalej!

Chrysler – leasing legendy motoryzacji w USA

Historia Chryslera to dynamiczna wędrówka między krajami, a nawet kontynentami – marka powstała w USA już w 1925 roku, a dziś, 97 lat później, należy do koncernu Stellantis, który łączy siły francuskie, włoskie i amerykańskie od 2021 roku. Jeśli po głowie chodzi Ci właśnie Chrysler, leasing warto poprzedzić krótką historią tego amerykańskiego auta premium, które stanowiło imponującą konkurencję dla Cadillaca czy Packarda.

Inżynier, wizjoner, konstruktor – tymi słowami można określić Waltera Percy’ego Chryslera, który na początku poszedł w nieco innym kierunku – był mechanikiem kolejowym. Oprócz zdolności manualnych wyróżniał się również sporą ambicją i silnym charakterem, co pozwoliło mu dostać pracę w fabryce samochodów Buick, a 5 lat później zostać dyrektorem generalnym i wiceprezesem… General Motors! Niestety przez konflikt z prezesem spółki – Durantem – ich drogi się rozeszły.

Po przygodzie z Willys-Overland Motor Company przedsiębiorca został przewodniczącym rady nadzorczej w spółce Maxwell Motor Company, która została matką marki Chrysler. To właśnie Walter Percy Chrysler przyczynił się do rozwoju i sukcesu firmy, która stała się producentem jednych z najbardziej konkurencyjnych aut w kraju. W konsekwencji rok 1925 przedsiębiorstwo pożegnało już jako Chrysler Corporation. Kolejne kamienie milowe to kupno Dodge Brothers i wprowadzenie marki Plymouth, której przeznaczeniem było konkurowanie z niedrogimi modelami Chevroleta i Forda.

Kłopoty finansowe firmy sprawiły, że dziś Chrysler jest częścią międzynarodowego koncernu Stellantis. W 2014 roku pełnię udziałów w Chryslerze przejął Fiat, tworząc fuzję Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Kolejne połączenie – FCA i Groupe PSA dało początek właśnie Stellantis. Oprócz Chryslera w skład koncernu wchodzą dziś takie marki jak: Alfa Romeo, Citroën, Dodge, FIAT, Opel, Lancia, Peugeot czy Maserati.

Leasing Chryslera – najpopularniejsze modele

    • Chrysler 300M – najwyższej klasy sedan, który jest następcą wyrafinowanego Chryslera 300. Luksus widać w stonowanej linii nadwozia bez kantów, przestronnym wnętrzu, podgrzewanych fotelach i oczywiście komforcie jazdy.
    • Chrysler 300C – plasuje się w klasie średniej-wyższej. Prekursorem modelu również jest Chrysler 300, który był produkowany w latach 50. i 60., a 300C ma do niego nawiązywać wyglądem – stąd stylistyka retro. Mamy do wyboru dwa rodzaje nadwozia – czterodrzwiowego sedana i pięciodrzwiowe kombi. Silnik może być w wersji benzynowej lub diesla, a napęd tylny lub na cztery koła. W każdym modelu Chryslera 300C znajdziesz zawieszenie z układem MacPhersona i oś wielowahacza.
  • Chrysler Voyager – jeden z najpopularniejszych vanów na rynku, który ma też wariant kombi. Do 2008 roku występował też w wersji dłuższej, którą nazwano Grand Voyager. Dużym atutem jest niewielkie spalanie w odniesieniu do imponującego rozmiaru auta i znakomite przyśpieszenie.
  • Chrysler Pacifica – osobowy minivan klasy średniej z silnikiem V6 3.6l Pentastar, sportowym designem i ciekawym wyposażeniem. Zmodernizowany w 2020 roku otrzymał większy ekran dotykowy, nowy kształt reflektorów i atrapę chłodnicy. Pacifica występuje również w wersji z układem hybrydowym typu plug-in.

Co znajdziesz w ofercie firm leasingowych?

Jeśli marzy Ci się nowy Chrysler, leasing jest alternatywą dla kupna i kredytu. Co wyróżnia go na tle innych form finansowania?

1. Leasing – Chrysler dla młodych przedsiębiorców

Chodzi oczywiście o młodych stażem – leasing Chryslera można wziąć już od pierwszych dni prowadzenia firmy. I nie mówimy tylko spółkach, ale też o jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Każdy przedsiębiorca ma taką możliwość. Firmy leasingowe – w przeciwieństwie do banków udzielających kredyty – nie mają wygórowanych wymagań pod kątem obecności firmy na rynku.

2. Chrysler – leasing konsumencki

W ofercie firm leasingowych znajdziesz również auta dla klientów indywidualnych. Co ważne, informacja o tym nie trafia do Biura Informacji Kredytowej, a więc nie wpływa na Twoje inne zobowiązania i historię kredytową.

3. Chrysler – leasing nowych modeli

Motoryzacja jest Twoją pasją i chcesz wypróbować różne auta? A może zależy Ci na nowym modelu w garażu, który po kilku latach zmienisz na kolejny – nowszy? Taką możliwość daje Ci właśnie leasing auta marki Chrysler. Finansowanie w postaci leasingu operacyjnego polega na tym, że pojazd możesz zwrócić leasingodawcy po zakończeniu umowy i wybrać kolejne auto.

4. Warunki umowy leasingu

Leasingodawca może przygotować indywidualne warunki umowy dla każdego klienta – to dlatego, że to on sam ustala, ile chce zapłacić na początek jako czynsz inicjalny, na ile chce podpisać umowę i jak wysoki wykup zostawia na koniec umowy. Do obliczenia wszystkich opłat, jakie wiążą się z wzięciem Chryslera w leasing, służy kalkulator leasingowy. Dzięki niemu możesz wybrać auto, nie wychodząc z domu.

5. Chrysler – leasing obniża koszty uzyskania przychodu

Biorąc Chryslera w leasing, przedsiębiorca zawsze może liczyć na obniżenie podatku. W przypadku leasingu operacyjnego w koszty uzyskania przychodu wrzucimy comiesięczne raty, wydatki eksploatacyjne i czynsz inicjalny.

FAQ:

1. Jak wziąć Chryslera w leasing?

Zacznij od skorzystania z kalkulatora leasingowego, w którym porównasz opłaty leasingowe dla różnych modeli aut. Sprawdź, jak zmieniają się raty miesięczne w zależności od czasu trwania umowy, wysokości wpłaty wstępnej i wykupu. Następnie skontaktuj się z konsultantem, który przeprowadzi Cię przez szybką i łatwą procedurę.

2. Czy leasing Chryslera się opłaca?

Wzięcie auta marki Chrysler w leasing jest w wielu względach lepsze od kredytu czy kupna. Przede wszystkim możemy systematycznie wymieniać auto na nowe, co jest opłacalne, biorąc pod uwagę znaczny spadek wartości pojazdu po wyjeździe z salonu. Wszystko jednak zależy od oferty – w ALPINA Leasing znajdziesz korzystne warunki finansowania.

3. Leasing Chryslera dla przedsiębiorców – korzyści podatkowe

Opłacając leasing operacyjny, możesz uwzględniać w kosztach uzyskania przychodów raty leasingowe, czynsz inicjalny i opłaty eksploatacyjne, np. serwis, wymianę opon czy zakup płynów.