Porady

Czy warto wziąć samochód marki Citroën w leasing?

11.02.2022

Chcesz zawsze jeździć autem nie starszym niż trzy lata? Nie wiesz, na jaką markę się zdecydować i nie chcesz się na długo zobowiązywać? Prowadzisz firmę i szukasz sposobów na obniżenie podatków? Rozwiązaniem w każdej z tych sytuacji jest leasing. Citroën to jedna z marek, którą proponujemy zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom prywatnym - dowiedz się, czy leasing francuskiego auta się opłaca.

Citroën - leasing nowoczesnych samochodów osobowych

Miłośnicy oglądania telewizji na pewno kojarzą popularny slogan tej francuskiej marki, który wybrzmiewał pod koniec ich reklam - Citroën. Créative Technologie. Hasło bardzo chwytliwe, bo zrozumiałe również dla osób, które po francusku nie powiedzą ani słowa. Ale co tak naprawdę się pod nim kryje? Jakie technologie i produkty mogą przekonać nas do zainwestowania w zakup samochodu lub leasing Citroëna?

 • Multimedialna kamera - samochody marki Citroën są wyposażone w kamerę ConnectedCAM (kąt widzenia 120° i rozdzielczość 2 mln pikseli). Sprzęt podnosi poziom bezpieczeństwa jazdy, rejestrując Twoje podróże. Możesz samodzielnie kontrolować nagrywanie jednym kliknięciem, po którym kamera zapisuje 20-sekundowy film. Zgodnie z założeniami marki Citroën nie chodzi jednak tylko o bezpieczeństwo i komfort jazdy - możesz natychmiast udostępnić ciekawe nagranie swoim znajomym w social mediach. Każde wideo pojawia się w dedykowanej aplikacji mobilnej.
 • System komunikacyjny - za pomocą Connect Box możesz automatycznie połączyć się z Citroën Assistance. System wyśle im wstępną diagnozę awarii - szczególnie przydatne podczas jazd samotnych i nocnych.
 • Nawigacja - leasing Citroëna Jumper, Jumpy i C3 to dobry wybór dla kierowców, którzy nie mogą pozwolić sobie na jazdę bez wbudowanego systemu GPS. Te modele samochodów marki Citroën mają nawigację z wewnętrzną pamięcią, przypomnieniami o znakach ograniczenia prędkości i aktualizacją map.
 • Połączenie ze smartfonem - Citroën C3 i SUV C5 Aircross są wyposażone w bardzo przydatny gadżet - Mirror Screen, który pozwala na korzystanie ze smartfonowych aplikacji na ekranie dotykowym w aucie. Na stronie marki Citroën przeznaczonej dla kierowców na polskim rynku czytamy, że „smartfon i ekran dotykowy w Twoim Citroënie stają się jednością”. Praktyczne!
 • Aplikacja Scan MyCitroën - biorąc w leasing Citroëna - dowolny model marki - możesz skanować poszczególne elementy auta za pomocą tej aplikacji i od razu uzyskać informacje na ich temat. To taka bardziej przystępna i prostsza forma instrukcji obsługi pojazdu. Dzięki temu nie przeoczysz żadnej przydatnej funkcji w swoim Citroënie. Na oficjalnej stronie producenta znajdziesz materiały wideo, które pokazują działanie aplikacji.

Na czym polega leasing - Citroën dla przedsiębiorców

Dlaczego wielu właścicieli zarówno małych, jak i dużych firm decyduje się właśnie na leasing auta marki Citroën? Finansowanie może mieć przecież formę kredytu albo po prostu zakupu nowego samochodu. Leasing samochodów osobowych często okazuje się jednak dużo korzystniejszy i od kredytu, i od kupna.

Dokładne koszty tej usługi, które pozwolą Ci podjąć decyzję, czy leasing Citroëna się opłaca, wskaże Ci kalkulator leasingu. Zalety tej formy finansowania są jednak wspólne dla każdego auta, niezależnie od jego wartości rynkowej:

 • niższy podatek - nie dość, że możesz mieć całkiem nowe auto marki Citroën, leasing dodatkowo obniży Twój podatek. Część związanych z nim wydatków można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu;
 • proste formalności - procedura wzięcia Citroëna w leasing jest dużo mniej skomplikowana niż np. podczas załatwiania kredytu. Leasingodawca również weryfikuje Twoją wiarygodność finansową, ale w wielu przypadkach trwa to krótko i nie wymaga dostarczania obszernej dokumentacji. Jeśli leasingodawca nie będzie miał podstaw do kwestionowania Twojej wypłacalności, formalności mogą być załatwione już na drugi dzień od złożenia wniosku o leasing;
 • młoda firma - co, jeśli dopiero planujesz założyć działalność gospodarczą, w której od początku będziesz potrzebować auta? W takich sytuacjach idealny będzie właśnie leasing. Citroën może zagościć w Twojej flocie już od pierwszych dni prowadzenia firmy, bo leasingodawcy mają również ofertę skierowaną do młodych przedsiębiorców.
 • zawsze nowe auto - w leasing z reguły bierzemy samochody nowe, bo po zakończeniu umowy możemy zwrócić je leasingodawcy (standardowy leasing operacyjny) i podpisać kontrakt na kolejny nowy model. W ten sposób średnio co trzy lata możemy odświeżać naszą flotę i jeździć najnowszym Citroënem.

Citroën - leasing operacyjny czy finansowy?

Jak wybrać najlepszą ofertę finansowania Citroëna? Na początek zdecyduj, który rodzaj leasingu będzie lepszy dla Twojej firmy - leasing operacyjny czy finansowy.

W leasingu operacyjnym:

 • wrzucasz w koszty miesięczne płatności, opłatę wstępną i wydatki eksploatacyjne;
 • nie uwzględniasz auta w ewidencji środków trwałych;
 • nie robisz odpisów amortyzacyjnych;
 • nie musisz przejmować auta po zakończeniu okresu finansowania - wykup pojazdu jest opcjonalny;
 • podstawę opodatkowania stanowi wartość raty netto.

W leasingu finansowym:

 • w kosztach uzyskania przychodu uwzględniasz część odsetkową raty, odpisy amortyzacyjne i koszty eksploatacyjne;
 • Citroën jest zaliczany do Twoich składników majątku;
 • robisz odpisy amortyzacyjne;
 • umowa obejmuje wykup samochodu na koniec umowy;
 • leasing finansowy jest traktowany jako dostawa towarów.

A jeśli jesteś klientem indywidualnym i planujesz kupno, wynajem długoterminowy lub kredyt na nowe auto marki Citroën, leasing konsumencki może być dużo lepszą opcją - z korzystnych warunków finansowania mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy!

Kalkulator leasingu - Citroën

Lepiej kupić używanego Citroëna czy wziąć w leasing nowego? Jakim wkładem własnym muszę dysponować? Czy mogę wziąć w leasing Citroëna Berlingo Van? Na te wszystkie pytania odpowiesz sobie sam(a), testując kalkulator leasingu dla konkretnego modelu Citroëna. Wybierasz w nim preferowaną:

 • opłatę wstępną,
 • wartość wykupu,
 • okres leasingu.

Określasz też, jakie usługi chcesz włączyć do raty - możesz wybierać z szerokiego wachlarza produktów ubezpieczeniowych i usług pakietowych, np. Assistance czy ubezpieczenie straty finansowej.

Po podaniu Twoich preferencji kalkulator leasingu obliczy dla Ciebie wysokość miesięcznej raty.

FAQ:

1. Ile kosztuje leasing Citroëna?

W kalkulatorze leasingowym możesz samodzielnie manewrować miesięcznymi czynszami leasingowymi i sprawdzać wysokość miesięcznej raty. Zobaczysz, ile wyniesie Cię wybrany produkt przy danej liczbie miesięcy, wysokości wpłaty własnej i wartości wykupu.

2. Czy wzięcie Citroëna w leasing się opłaca?

Samochody osobowe marki Citroën w leasingu pozwalają m.in. na obniżenie podatku i wymianę auta co kilka lat na zupełnie nowy model - to dla wielu przedsiębiorców opłacalne rozwiązanie. Szczegóły oferty i płynące z niej korzyści poznasz po skorzystaniu z kalkulatora leasingowego.

3. Jak wziąć Citroëna w leasing?

Procedura jest krótka, a formalności nieskomplikowane. Wybierasz rodzaj leasingu (operacyjny/finansowy/konsumencki) i leasingodawcę. Obliczasz koszty umowy na kalkulatorze leasingowym i wybierasz model auta. Kontaktujesz się w razie wątpliwości z przedstawicielem firmy i składasz wniosek. Po pozytywnym wyniku weryfikacji wiarygodności płatniczej auto jest Twoje.