Porady

Czy warto wziąć samochód marki Renault w leasing?

24.01.2022

Rozważni przedsiębiorcy decydują się na wybór bezpiecznych i sprawdzonych pojazdów do swojej firmy - często pada właśnie na Renault. Finansowanie to jeden z dylematów, który pojawia się przy takiej decyzji. Czy opłaca się wziąć w leasing Renault? Jakie są zalety takiej metody?

Wzięcie w leasing Renault - czy to odpowiednia marka?

Od Clio po Master - co przekonuje do aut tego producenta? Z pewnością nowatorskie pomysły i odwaga połączona z bezawaryjnością i bezpieczeństwem. Na ich korzyść przemawia również dostępność i popularność aut. W końcu mamy do czynienia z jedną z najbardziej lubianych marek na świecie. Świadczy to o jej wiarygodności i spełnianiu oczekiwań konsumentów, którzy odwzajemniają się lojalnością wobec producenta. 

Leasing Renault - najczęściej wybierane modele

Kluczem do sukcesu firmy z branży transportowej i logistycznej są odpowiednie pojazdy. Jakie wartości są uznawane przez przedsiębiorców za najważniejsze przy wyborze takiego auta? Zdecydowanie jakość, wytrzymałość i wielofunkcyjność. Warto przeanalizować opinie czy rankingi, ale jedno jest pewne - należy rozważyć wzięcie w leasing Renault Master. Podejmując taką decyzję, zapewniamy swojej firmie przodujący wśród dostawczaków” samochód w Polsce. Cechuje się nadzwyczajną intuicyjnością i komfortem jazdy.

Auto służbowe, które dopasowuje się do właściciela? Przeanalizujmy wzięcie w leasing Renault Captur, który odzwierciedla swojego kierowcę. Dzięki wielu trybom oświetlenia i jazdy pozwala wybrać ustawienia odpowiadające aktualnemu nastrojowi, a jego charakterystyczny wygląd zapewnia poczucie unikalności. O najwyższym bezpieczeństwie Renault Captur zapewnia 5-gwiazdkowa nota w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Opłacalność i ulgi podatkowe przy leasingu Renault

Prowadząc własną działalność gospodarczą, istnieje możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu takich opłat, jak:

  • raty leasingowe i wkład własny (leasing operacyjny),
  • amortyzacja pojazdu i część odsetkowa rat leasingowych (leasing finansowy),
  • wszelkie wydatki związane z użytkowaniem samochodu (oba rodzaje leasingów).

Co więcej, w przypadku leasingu finansowego auto należy do składników majątkowych leasingobiorcy, a wraz z ostatnią ratą staje się jego własnością. W przypadku leasingu operacyjnego wykup nie podlega podatkowi PCC ani akcyzie samochodowej. 

Firmy leasingowe często nie wymagają również dużego wkładu własnego, a okres i kwota ratalna dopasowywane są często do indywidualnych potrzeb klienta. Nierzadko te opcje stanowią „kartę przetargową” leasingów i ze względu na powyższe atuty, metoda ta wybierana jest przez większość (aż 52,8% firm) MŚP zgodnie z danymi ECORYS z 2017 roku. 

Leasing Renault - prosty sposób na finansowanie

Stawiając się w sytuacji przedsiębiorcy, który analizuje możliwości wzięcia w leasing Renault, zaczynamy się zastanawiać nad formalnościami i samym procesem jego pozyskania. Okazuje się, że wzięcie w leasing Renault nie sprawia problemów w żadnym z tych aspektów. System jest nadzwyczaj prosty i dostępny dla każdego, decyzje są podejmowane sprawnie, a umowy charakteryzują się ponadprzeciętną elastycznością.

Renault - leasing konsumencki

Istnieje również możliwość wzięcia Renault w leasing konsumencki, co także jest łatwym i przystępnym rozwiązaniem. 

Przy analizie tego typu finansowania przez osoby fizyczne, pojawiają się wątpliwości. Czy leasing jest opłacalny? Czy na jego otrzymaniu zaważy moja zdolność kredytowa? Co, jeśli spóźnię się z ratami? Śpieszymy z wyjaśnieniami - zdolność kredytowa nie jest surowo rozpatrywana, a w samo otrzymanie leasingu musimy włożyć zdecydowanie mniej wysiłku, w porównaniu do zaciągania kredytów w bankach, tym bardziej mając na uwadze ewentualne posiadane już zadłużenia.

W przypadku opóźnień w spłacie rat - leasingodawcy mają w zwyczaju być bardziej wyrozumiali i nierzadko idą klientowi na rękę, próbując wspólnie wypracować ugodę. Biorąc w leasing Renault, jak i inne marki, jesteśmy jeszcze uzbrojeni w kolejny, ostateczny termin regulacji zaległości. 

Inna metoda finansowania Renault?

Co jeśli nie przemawia do nas leasing, a wciąż zdecydowani jesteśmy na nasze Renault Master? Warto sięgnąć do informacji na temat innych rozwiązań.

W przypadku kredytu bankowego, ramy opłat są mniej możliwe do negocjacji. Skutki podatkowe również pozostawiają wiele do życzenia, jeśli porównamy je z systemem leasingu operacyjnego. Jest także uznawany za mniej dostępny, a jednocześnie bardziej obciążający zdolność kredytową. Kredyt wypada korzystnie głównie kiedy zależy nam na pojazdach starszych lub zakupie od osoby prywatnej.

Atuty firm udzielających leasing Renault

Dobry leasingodawca zapewnia swoim klientom to, co najlepsze i stara się wyróżniać poprzez własną ideę lub oryginalne pakiety. Analizując propozycje wielu firm, można napotkać dodatkowe produkty w okazyjnych cenach. Stanowi to kolejną, odrębną i charakterystyczną dla danego leasingodawcy zaletę.

W ALPINA Leasing stawiamy przede wszystkim na zaspokajanie potrzeb klienta, nieustanną, bezpłatną opiekę przez cały okres trwania umowy i poczucie bezpieczeństwa - są to nasze najwyższe wartości. Dokładamy wszelkich starań, by wynegocjować indywidualne, odpowiednie warunki finansowań w celu pełnego zadowolenia klienta. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem w leasing Renault - zajmiemy się wszelkimi formalnościami. Funkcjonujemy na terenie całej Polski. To my jesteśmy odpowiedzią na potrzebę niezależnego, profesjonalnego doradztwa, a zarazem posiadamy silną pozycję na rynku oraz umowy podpisane z czołowymi bankami i firmami leasingowymi. By zawsze dokonać odpowiedniego wyboru i mieć pewność, że jest on jak najbardziej opłacalny, regularnie analizujemy wszelkie zmiany w prawie.

Jak to wygląda pod względem materialnym? Dbamy o karty paliwowe i pakiety ubezpieczeń, zapewniamy szeroki wachlarz marek i współdziałamy z autoryzowanymi dealerami. Dzięki temu mamy pewność, że będą Państwo usatysfakcjonowani. Nasi doradcy są gotowi, by udzielać pomocy przez cały okres trwania umowy i cechuje ich otwartość nawet na największe wyzwania. 

FAQ:

1. Czy warto wziąć samochód marki Renault w leasing?

Tak - czołowe miejsca w rankingach to dowód na prestiż marki i umiejętność sprostania nawet największym oczekiwaniom. Samochody Renault to również klasyka, bezpieczeństwo i uniwersalność. W połączeniu z korzystnym finansowaniem zaspokajają wszelkie potrzeby leasingobiorców.

2. Jakie są zalety leasingu?

Atuty tego rodzaju umowy to między innymi liczne ulgi w zakresie podatkowym, dostępność, elastyczność umowy i nieskomplikowana procedura. Zdolność kredytowa nie jest szczegółowo analizowana ani obciążana.

3. Kto może wziąć Renault w leasing?

Skorzystać z tej metody mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne, mając do wyboru leasing operacyjny, finansowy i konsumencki.