Porady

Czy warto wziąć samochód marki Volvo w leasing?

24.01.2022

Spersonalizowany, zrównoważony i bezpieczny - takimi przymiotnikami marka Volvo Car Corporation opisuje sposób jazdy swoich szwedzkich aut. Nie ma w tym przesady, a kupno, wynajem długoterminowy i leasing Volvo cieszą się dużą popularnością właśnie ze względu na powyższe cechy. Wyjaśniamy więc, jak korzystnie sfinansować Volvo - leasing to jeden ze sposobów.

Volvo - leasing marki, która od zawsze stawia na bezpieczeństwo

Misja Volvo Car Corporation pozostaje niezmienna od dekad - robimy auta, które zapewniają kierowcom i ich pasażerom maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Bezkompromisowe i niezważające na krytykę nastawienie na ochronę ludzkiego życia sprawiło, że to dzięki tej marce mamy dzisiaj trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Założenie jest takie, żeby nikt nie odniósł poważnych obrażeń w wypadku w nowym Volvo. Leasing takiego auta jest więc odpowiedzialnym wyborem, który sprawdzi się zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. Dotychczas firma podwyższyła bezpieczeństwo pojazdów, wprowadzając następujące rozwiązania:

 • układy wspomagania kierownicy - niezwykle przydatne w trakcie wszelkich manewrów i parkowania;
 • nowoczesne poduszki powietrzne - Volvo był od zawsze prekursorem w tej dziedzinie i do dziś projektuje jedne z najbezpieczniejszych poduszek powietrznych;
 • komfortowe fotele - innowacyjność polega na wprowadzeniu konstrukcji pochłaniającej energię między fotelem a jego ramą. Dzięki temu mamy zmniejszone ryzyko obrażeń kręgosłupa i urazów odgięciowych;
 • rozwiązania dla najmłodszych - leasing Volvo dla rodziny to bardzo odpowiedzialny krok dla każdego rodzica. Marka wprowadziła fotelik skierowany tyłem do kierunku jazdy, a także podwyższenie siedziska dla nieco starszych pociech;
 • ograniczenie prędkości - w żadnym Volvo nie pojedziesz więcej niż 180 km/h. Tak prosty, a tak skuteczny sposób na zmniejszenie liczby wypadków. Dodatkowo niektóre modele mają funkcję Car Key, która umożliwia jeszcze bardziej restrykcyjny limit szybkości dla początkujących kierowców. Wzięte w leasing Volvo może więc bezpiecznie służyć całej rodzinie.

Wybór Volvo w przyszłości będzie wiązał się z jeszcze większą ochroną ludzkiego życia i zdrowia. Marka nie stroni od najnowszych technologii i planuje wprowadzić m.in. tryb autonomicznej jazdy na autostradzie. Specjaliści pracują również nad rozwiązaniem problemu pijanych kierowców - chcą opracować kamery, które - monitorując zachowanie kierowcy - dadzą pojazdowi sygnał, że dalsza jazda jest niemożliwa.

Volvo - leasing popularnych modeli

Jeśli już zdecydujesz się na leasing Volvo, pozostaje Ci tylko wybrać odpowiedni model. Wiele zależy na pewno od ceny, ale główną rolę grają funkcjonalności, które sprawią, że jazda będzie nie tylko bezpieczna, ale także ekscytująca. Na jakie Volvo się zdecydować? Podpowiadamy:

Volvo XC60 - leasing Światowego Samochodu Roku 2018

Tak było - Volvo XC zwyciężył w głównej kategorii konkursu World Car of the Year 2018, gdzie rywalizował w finale z Range Roverem Velarem oraz Mazdą CX-5. Co ciekawe, w tym samym roku w kategorii Europejski Samochód Roku wygrał jego młodszy brat - Volvo XC40.

Nowe Volvo XC60 to doskonała propozycja dla osób szukających średniego SUV-a. Współczesna generacja modelu ma wbudowane usługi Google, czyli np. mapy są zintegrowane z systemem Google Maps, a informacje drogowe są dostępne w czasie rzeczywistym. Można także sterować wszystkimi aplikacjami na swoim koncie Google z poziomu komputera pokładowego.

Jeśli chodzi o DNA marki, czyli wsparcie bezpiecznej jazdy, leasing Volvo XC60 nie zawodzi - mamy tu np. układ ostrzegania o ruchu poprzecznym wraz z automatycznym hamowaniem.

Volvo XC90 - leasing luksusowego SUV-a

Kolejny godny uwagi model to Volvo XC90 - przestronny SUV, który w statystykach wypada podobnie co XC60. Posiada aż sześć różnych wersji wyposażenia, w tym najbardziej prestiżową Excellence. Zarówno design, jak i parametry techniczne XC90 to prawdziwa gratka dla miłośników tej wyjątkowej marki: tempomat, asystent kierowania, system wykrywający pieszych i zwierzęta w nocy, klimatyzacja czterostrefowa, tablet na desce rozdzielczej i szereg układów wspomagających bezpieczną jazdę.

Volvo V40 - leasing kompaktowego auta

Teraz propozycja dla tych, którzy chcieliby wziąć w leasing Volvo zwinne, miejskie i zaawansowane technologicznie. Hatchback V40 pozwala na ekonomiczną jazdę, ma przestronny bagażnik, a jego fotele są nadzwyczaj wygodne - to akurat wspólna cecha samochodów Volvo. Finansowanie V40 polecamy przede wszystkim wielbicielom miejskiego stylu życia. Tak jak inne modele, można go mieć m.in. w wersji standardowej, droższej i sportowej.

Leasing Volvo - preferencyjne warunki finansowania dla firm

Leasing Volvo i innych znanych marek jest w Polsce popularny zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Według wielu z nich jest korzystniejszą formą finansowania od wynajmu długoterminowego, kredytu czy kupna z kilku powodów:

 • Możemy dopasować leasing Volvo do swojego biznesu - umowy są konstruowane na preferencyjnych warunkach, a dostępne modele można wziąć zarówno w leasing operacyjny, jak i finansowy.
 • Mamy duży wpływ na poniesione opłaty i możemy je dowolnie rozłożyć (wysokość wpłaty własnej, miesięcznych rat i kwoty wykupu - sprawdź nasz kalkulator leasingowy).
 • Przez cały czas trwania umowy leasing stanowi dla nas rodzaj tarczy podatkowej - poszczególne wydatki możemy wrzucić w koszty.
 • Leasing modeli nowych i używanych - obie opcje są możliwe w leasingu Volvo, dlatego każdy wybiera to, co jest dla niego korzystniejsze - nie trzeba iść na kompromisy. Na koniec umowy możemy oddać auto leasingodawcy i wziąć w leasing nowy wóz.
 • W przeciwieństwie do kredytu konsumenckiego w przypadku leasingu nie mamy do załatwiania skomplikowanych formalności. Od momentu złożenia wniosku do pierwszej jazdy mija czasem tylko kilka dni.
 • Oprócz auta przedsiębiorca otrzymuje również ofertę dodatkowych udogodnień, takich jak ubezpieczenie czy serwis.

Volvo - leasing konsumencki dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej

Klientów, którzy nie mają własnej firmy, powinien zainteresować leasing konsumencki. Co go wyróżnia na tle zwykłego kredytu? Przede wszystkim nie wpływa na zdolność kredytową leasingobiorcy, więc opłaca się zwłaszcza osobom planującym również inne zobowiązania (np. hipotekę). Drugą bardzo docenianą zaletą jest możliwość wpłaty niskiego wkładu własnego.

FAQ:

1. Leasing Volvo - czy to się opłaca?

Leasing obniża koszty przychodu firmy, mamy do dyspozycji nowe samochody, a także możemy samodzielnie ustalić wysokość wpłaty własnej, raty i wykupu - to wszystko sprawia, że dla wielu przedsiębiorców jest opłacalną metodą finansowania Volvo.

2. Jak wziąć Volvo w leasing?

Wybór oferty zaczyna się w internecie - do porównywania ofert najlepiej użyć na początku kalkulatora leasingowego. Następnie doradca skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia szczegółów.

3. Ile kosztuje leasing Volvo?

Na początek będziemy musieli zapłacić czynsz inicjalny, a następnie co miesiąc ratę, która ma część kapitałową i odsetkową. Wydatki można jednak ustalić samodzielnie, tak żeby nam się opłacało.