Porady

Czy warto wziąć samochód marki Mercedes w leasing?

24.11.2021

Oh Lord, won't you buy me a Mercedes-Benz - śpiewała Janis Joplin na samym początku lat 70. Historia niemieckiego koncernu sięga jednak o wiele dalej i towarzyszy nam do dziś - Mercedes-Benz to jedna z najczęściej wybieranych marek klasy premium wśród polskich kierowców. Nie każdy jednak decyduje się na kupno - atrakcyjną alternatywą jest leasing Mercedesa.

Jak Mercedes stał(a) się liderem rynku?

No właśnie - o ile drugi człon nazwy producenta, czyli Benz, jest dla wielu osób jednoznacznie kojarzony z nazwiskiem Carla Benza, czyli twórcy pierwszego na świecie samochodu, o tyle nie każdy wie, skąd w nazwie Merdeces. Leasing i związane z nim formalności warto więc poprzedzić krótkim wspomnieniem początków niemieckiego koncernu.

Musimy cofnąć się aż do końcówki wieku XIX, kiedy to w 1897 roku austriacki biznesmen Emil Jellinek kupił swoje pierwsze auto marki Daimler. Zafascynowany nowatorskimi pojazdami i marketingiem, sam zaczął działać jako dealer Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) i zapoczątkował prace nad pionierskim projektem - autem z wydajnym, ale lekkim napędem, długim rozstawem osi i nisko położonym środkiem ciężkości. Oprócz kariery zawodowej Jellinek spełniał się również jako ojciec, a jego dziesięcioletniej wówczas córce było na imię... Mercedes.

Od tego czasu minęło wiele dekad, ale prestiż i innowacja do dziś płyną w żyłach twórców samochodów marki Mercedes-Benz. Zarówno kupno, jak i wynajem długoterminowy Mercedesa mają więc mnóstwo atutów. Dlaczego warto na niego postawić?

 • Mercedesy zajmują czołowe miejsca w polskich rankingach aut segmentu premium, samochodów sportowych czy kabrioletów. Cenione są też samochody osobowe marki Mercedes w różnych klasach wielkości. Zainteresowanie autami Mercedes-Benz nie jest jednak domeną akurat Polaków - auta wciąż odnoszą sukces na całym świecie, a zyski ze sprzedaży stale rosną.
 • Osiągnięcia, które kształtują historię słynnej marki, a jednocześnie całej motoryzacji, nadały jej kierunek rozwoju - Mercedes-Benz do dziś przoduje w stosowanych technologiach. Koncern rozwija m.in. technikę jazdy autonomicznej.
 • Jakość jest widoczna nie tylko we wnętrzu auta, ale też na zewnątrz - samochody Mercedes wyróżniają się eleganckim, luksusowym designem, który podziwiają nawet kierowcy preferujący inne marki. Stylistyka Mercedesa to emocje, a tego oczekujemy od nowoczesnych aut.
 • Firma stale wprowadza nowe usługi dla swoich klientów. Przykładowo „Mercedes Me” pozwala na bezprzewodowe łączenie się z autem.
 • Mercedes zasilił również szeregi aut hybrydowych i elektrycznych. Coraz więcej modeli będzie sprzedawanych w zelektryfikowanej wersji, a marka Mercedes EQ to wyłącznie samochody zasilane prądem.

Nowy Mercedes-Benz - leasing czy raty?

Jak wskazuje Marc Boderke - prezes Mercedes-Benz w Polsce, Czechach i Austrii - postrzeganie niemieckiej marki na rynku europejskim uległo zmianie. Kiedyś jej targetem było ekskluzywne grono wysoko postawionych ludzi biznesu, a dziś to po prostu samochody niezwykle atrakcyjne pod względem estetycznym i bardzo zaawansowane pod względem technologicznym.

Popularność marki Mercedes-Benz sprawiła, że kierowcy decydują się na różne formy finansowania. Kupno, które wiąże się z jednorazowym wydaniem wysokiej sumy, nie jest jedyną opcją, szczególnie dla przedsiębiorców. Mercedes-Benz to jedna z wielu marek oferowanych przez firmy leasingowe. Czym leasing (wynajem długoterminowy) różni się od kredytu konsumenckiego, czyli kupienia auta na raty?

Leasing Mercedesa to przede wszystkim indywidualne podejście do transakcji. Nie chodzi tylko o markę, która sama w sobie daje nam poczucie wyjątkowości, ale o warunki umowy leasingowej w ALPINA Leasing. Spersonalizowana wysokość rat i harmonogram spłaty oraz korzyści finansowe to główne atuty leasingu marki Mercedes-Benz. Ponadto ta forma finansowania nie wpływa na naszą zdolność kredytową.

Pasjonaci motoryzacji cenią sobie również możliwość wymiany przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy na nowe auto marki Mercedes. Leasing pozwala więc na testowanie różnych modeli przed zakupem „tego jedynego”.

Samochody Mercedes - leasing dla firm

Prowadząc działalność gospodarczą lub będąc właścicielem spółki, przedsiębiorca może skorzystać z dwóch form finansowania aut Mercedes-Benz:

 1. Leasing operacyjny - kierowca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu raty leasingowe, koszty użytkowania Mercedesa i czynsz inicjalny. Po zakończeniu umowy nie jesteśmy zobowiązani do wykupu - możemy zwrócić auto leasingodawcy.
 2. Leasing finansowy - leasingobiorca decyduje się na wykupienie Mercedesa wraz z ostatnią ratą. W trakcie trwania umowy może wliczać w koszty część odsetkową raty leasingowej, a także dokonywać odpisów amortyzacyjnych.

Mercedes - leasing konsumencki

Samochody osobowe Mercedesa to kusząca propozycja dla klientów indywidualnych, którzy także mają możliwość wzięcia auta w leasing. Mercedes-Benz nie obciąża wówczas historii kredytowej (w przeciwieństwie do kredytu konsumenckiego) i nie musimy wykazywać go w majątku osobistym. Leasing konsumencki to także proste formalności związane z umową i korzystne warunki opłaty ubezpieczeniowej.

Mercedes-Benz - jaki model wziąć w leasing?

 • Mercedes CLA - leasing 

Linia CLA to według wielu kierowców kompromis pomiędzy prestiżem, designem i wysokim komfortem jazdy a kompaktowymi rozmiarami, które doskonale sprawdzają się w mieście. To auto, które ustawilibyśmy pomiędzy klasami B i C.

 • Mercedes GLA - leasing

Samochód z przestronną kabiną pasażerską, który daje kierowcom dużo przyjemności z samej jazdy. Automatyczna skrzynia biegów, intuicyjna obsługa i tryb Sport do szybkiej jazdy sprawiają, że to model bardzo praktyczny. No i nie zapominajmy o stylistyce - design jak zwykle nie pozostawia sobie równych.

 • Mercedes AMG - leasing

Marka Mercedes AMG to dziś znaczący filar niemieckiego koncernu. Producent podkreśla nierozerwalny związek linii AMG ze sportem motorowym, wobec czego kierowca może spodziewać się wyjątkowych osiągów i wysokiej jakości najdrobniejszych detali. Motto marki AMG to One Man, One Engine - jeden człowiek, jeden silnik. Każdy technik realizuje montaż silnika na wszystkich etapach, by na koniec podpisać się na plakietce jednostki napędowej. Wśród modeli AMG znajduje się też m.in. Mercedes G klasa - leasing Off-roadera jest więc w zasięgu ręki.

 • Mercedes GLC - leasing

Samochody osobowe Mercedes GLC to m.in. SUV-y i Coupe. Aut z grupy Sport Utility Vehicle nie ma dużo w ofercie marki, dlatego GLC wyróżnia się na tle innych modeli. Potwierdza pozycję Mercedesa na rynku, który nie jest już tylko przeznaczony dla zamkniętego grona, ale dla wielu grup społeczeństwa. Może z powodzeniem pełnić funkcję większego auta rodzinnego.

Jak obliczyć koszty umowy leasingowej?

Czy Mercedes-Benz na warunkach umowy leasingu się opłaca? Można to łatwo sprawdzić, używając kalkulatora leasingowego. Internetowe narzędzie pozwala bez wychodzenia z domu porównywać różne warianty wpłaty wstępnej, rat miesięcznych czy kosztu wykupu dla samochodu o danej wartości. Łatwo dopasujemy formę finansowania do indywidualnych potrzeb.

FAQ:

1. Czy warto wziąć samochód marki Mercedes-Benz w leasing?

Mercedes to marka, która ma niezbywalny prestiż i imponującą historię. Leasing jednego z modeli Mercedes-Benz to jednak nie tylko możliwość posiadania auta wyjątkowego pod względem technologii i wyglądu, ale także dużo korzyści finansowych i podatkowych.

2. Leasing używanego Mercedesa - czy warto?

Mercedes-Benz to marka, która wyróżnia się niską utratą wartości rezydualnej. Leasing używanego modelu na korzystnych warunkach może więc być atrakcyjną alternatywą dla zakupu na rynku wtórnym.

3. Ile kosztuje leasing Mercedesa?

Na początku najlepiej zweryfikować swoje wymagania, dostępność produktów i warunki umowy leasingowej, korzystając z kalkulatora leasingowego. Można sprawdzić tam wszystkie koszty - od opłaty wstępnej, przez raty, aż po wykup.