Porady

Czy warto wziąć samochód marki Ford w leasing?

12.10.2021

Wiele firm i osób prywatnych zainteresowanych finansowaniem nowego samochodu marki Ford coraz częściej skupia swoją uwagę na leasingu. Przyczyną jest rosnąca świadomość w zakresie korzyści wynikających z takiej formy finansowania. Ale czy leasing Forda się opłaca? Sprawdźmy!

Ford – leasing jako alternatywa dla kredytu

Każdy, kogo interesuje nowy lub używany Ford w świetnym stanie technicznym, ma do wyboru kilka opcji. Pierwszą jest możliwość wzięcia kredytu samochodowego, drugą skorzystanie z oszczędności, trzecią – wynajem krótko lub długoterminowy i ostatnią – leasing Forda.

Czemu warto wziąć Forda w leasing?

Wybierając Forda, przyszły kierowca sięga po kawałek historii motoryzacji w nowoczesnym, ekonomicznym wydaniu. Leasing Forda, dzięki zróżnicowanym dostępnym w ofercie modelom, może być doskonale dopasowany do indywidualnych potrzeb. W ofercie marki Ford w dobrej cenie można wziąć w leasing auto rodzinne, typowo miejskie, dostawcze i modne – robiące duże wrażenie na drogach.

Ford znany jest z produkcji wysokiej jakości bezawaryjnych samochodów dostępnych w kilku klasach i stylach nadwozia. Chociaż Ford europejski różni się od modeli przeznaczonych na rynek amerykański (samochody są mniejsze, mają inne typy silnika, a nawet nazwy), nadal pozostaje jednym z lepszych wyborów na rynku.

Jakie propozycje można znaleźć w ofercie ALPINA Leasing?

Leasing Forda dla osób ceniących ekologiczne rozwiązania

Osoby, które dbają, by ich jazda po mieście była jak najmniej uciążliwa dla środowiska, powinny wziąć odpowiedni model auta marki Ford w leasing. Do takich można zaliczyć pożądanego crossovera Ford Ecosport. Jego silnik charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa i co najważniejsze – niską emisją dwutlenku węgla. Ekonomiczny crossover to świetne rozwiązanie dla osób, które pracują w mieście, ale po pracy wracają do domu na przedmieściach.

Miejski Ford – leasing ekonomicznych modeli

Z kolei dla tych, którym zależy na wygodzie parkowania, zgrabnym nadwoziu i zwrotnym podwoziu, Ford przygotował kultowy model Focus. Leasing Forda Focusa można zaliczyć do zdecydowanie ekonomicznych rozwiązań. Skorzystają z niego przedsiębiorcy, którzy zaopatrują swoją firmę nie w jedno auto, lecz w całą flotę samochodów. Może zainteresować również osoby prywatne, którym zależy na solidnym, zwinnym aucie do codziennego poruszania się po miejskich drogach.

Leasing Forda dla firm dostawczych

Ford Transit to jeden z popularniejszych i bardziej przystępnych cenowo modeli samochodów dostawczych. W korzystnej wysokości raty leasingowej można otrzymać bezawaryjny, współczesny samochód dostawczy z pojemną częścią do załadunku towarów. Ford Transit słynie z połączenia ekonomicznego silnika i wysokiej mocy. Ta synergia sprawia, że nie tylko sam leasing Forda Transita, ale i utrzymanie auta to bardzo korzystny wariant z finansowego punktu widzenia.

Leasing Forda dla miłośników SUV-ów

Dla osoby, która od samochodu oczekuje czegoś więcej niż zwrotności i idealnych wymiarów do parkowania na ulicach miasta, dobrym rozwiązaniem może okazać się Leasing Forda Pumy. Ten model poza modną, współczesną linią, zdobył również prestiżową nagrodę Crossovera Roku 2020 (przyznaną przez brytyjski „Top Gear”). Ekologiczny silnik 1.0 EcoBoost, niepowtarzalna stylistyka nadwozia, nowoczesne i przestronne wnętrze – to wszystko sprawia, że jest to jedna z propozycji marki godnych rozważenia!

Leasing Forda – zalety i wady

Leasing Forda, ale też każdej innej marki samochodu, może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób prywatnych i firm – szczególnie tych, które cenią elastyczne podejście do ich indywidualnych oczekiwań, mają zdolność finansową i nie chcą inwestować własnych środków w Forda, który szybko straci na wartości. Leasing Forda to swego rodzaju hybryda dzierżawy z kredytem. Podczas użytkowania samochodu leasingobiorca płaci raty leasingowe, a po zakończeniu obowiązywania umowy ma możliwość wykupienia samochodu na własność na preferencyjnych warunkach lub podpisania nowej umowy na inny, nowszy model auta.

Firma może doliczyć koszt rat leasingowych do kosztów prowadzenia działalności, co dodatkowo zmniejsza cenę leasingu. Warto również podkreślić, że leasing Forda jest bardziej przystępny od kredytu – nawet startupy mogą z niego korzystać, np. jeśli nie kwalifikują się do tradycyjnego kredytu samochodowego na firmę.

Ile to kosztuje? Kalkulator leasingowy Forda

Dla większości osób, którym marzy się nowy Ford osobowy lub dostawczy, jedną z istotniejszych kwestii, które determinują wybór dobrej oferty, są wydatki. W ALPINA Leasing możliwe jest samodzielne oszacowanie wstępnych kosztów jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze określonego modelu samochodu marki Ford. Kalkulator leasingowy jest dostępny na naszej stronie. Dzięki niemu można szybko sprawdzić, jak prezentują się warunki dla każdego z popularnych aut. Do tych, które cieszą się dużym zainteresowaniem, zalicza się modele:

  • Ford Ecosport,
  • Ford Focus,
  • Ford Transit,
  • Ford Puma.

Kalkulator leasingowy dla Forda jest prosty i przejrzysty. Dzięki możliwości określenia swoich preferencji względem długości okresu trwania leasingu, wysokości wkładu własnego i ceny auta, można mieć realny wpływ na swobodne dopasowanie miesięcznej raty do swoich potrzeb i możliwości.

Tak jak w przypadku ubiegania się o kredyt, leasing samochodu wymaga zdolności finansowej i braku wpisów do baz dłużników. Jest jednak od niego bardziej przystępny.

Podobnie jak branża leasingowa, tak koncern Ford nie narzeka na kryzys gospodarczy. Samochody marki Ford są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą korzystać z nowoczesnych technologii motoryzacyjnych, ale nie planują przeznaczać na nie zbyt dużych nakładów finansowych. Dla osób prywatnych i firm, które interesuje Ford, leasing może okazać się najlepszym rozwiązaniem na zrealizowanie swoich planów!

FAQ:

1. Kto może skorzystać z leasingu Forda?

Propozycję leasingu kierujemy dla klientów biznesowych, ale też osób prywatnych zainteresowanych taką formą finansowania auta.

2. Czy leasing Forda jest dostępny również dla startupów?

Tak, W ALPINA Leasing oferujemy rozwiązania dla osób prywatnych, a także dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, w tym startupów. Właściciele nowo otwartych firm mogą skorzystać z atrakcyjnych warunków na leasing Forda, nawet mimo braku historii kredytowej.

3. Ile kosztuje Ford w leasingu?

Dokładne warunki umowy, wysokość miesięcznej raty i wpłaty własnej oraz inne szczegóły, można szybko zweryfikować, korzystając z naszego kalkulatora leasingowego. Warto pamiętać, że na ostateczną wysokość raty duży wpływ ma wartość leasingowanego samochodu.