Blog

Czy warto wziąć samochód marki Tesla w leasing?

18.06.2024

Samochody marki Tesla, jako najwyższy poziom technologii użytkowej w motoryzacji, nie mają sobie równych zarówno pod kątem autonomicznej jazdy, jak i efektywności czy przyspieszenia. Ich renomę zna każdy, zarówno wielbiciele sportowych doznań, jak i wszyscy, którzy liczą na komfortowe przemieszczanie się z punktu A do B. Jak jednak sfinansować zakup auta tej marki? Jak się okazuje, odpowiedź jest prosta – leasing Tesla, dzięki któremu możesz stać się jego użytkownikiem, płacąc za niego jedynie niewielkie, miesięczne raty. Wyjaśniamy, na czym polega fenomen tego produktu finansowego. Zapraszamy do lektury!

Czy leasing na Teslę się opłaca?

Decyzja o wzięciu samochodu marki Tesla w leasing może być bardzo korzystna, szczególnie biorąc pod uwagę unikalne zalety samochodów tej marki oraz specyficzne korzyści wynikające z samego finansowania w postaci leasingu. Rozwiązanie to, zapewniające ponadprzeciętną elastyczność w zakresie zarządzania finansami, bez konieczności ponoszenia pełnych kosztów zakupu pojazdu na start, stanowi najlepszą decyzję umożliwiającą użytkowanie auta tej znanej, amerykańskiej marki. Polega bowiem na „wynajmowaniu” auta kupionego na własność przez firmę leasingową (leasingodawcę) przez leasingobiorcę, który może je użytkować na podstawie opłaconej wpłaty wstępnej oraz comiesięcznych rat (do tego dochodzi także wykup końcowy).

Leasing jest przede wszystkim ekonomicznie opłacalny. Daje użytkownikom możliwość korzystania z zaawansowanych technologicznie pojazdów przy relatywnie niższych miesięcznych kosztach, a także możliwość łatwej zmiany na nowy model po zakończeniu umowy leasingowej. Warto jednak dokładnie rozważyć warunki umowy na leasing samochodu, aby upewnić się, że całkowity koszt przez okres jej obowiązywania oraz szczegółowe warunki są korzystne i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Leasing auta to ważna decyzja – warto ją podjąć po precyzyjnej analizie wszystkich za i przeciw.

Rodzaje leasingów na Teslę

Rodzajów leasingów na samochody osobowe marki Tesla jest wiele. Każdy z nich niesie ze sobą pewne korzyści, lecz także niewielkie wady, przez które jedno rozwiązanie może okazać się znacznie lepsze niż pozostałe.

  • Leasing operacyjny – umożliwia korzystanie z nowoczesnego pojazdu Tesla bez potrzeby jego zakupu, oferując elastyczność w użytkowaniu i możliwość wymiany na nowszy model po zakończeniu umowy. Zazwyczaj dość niskie miesięczne raty możliwe do uzyskania dzięki zdecydowaniu o wysokości wykupu sprawiają, że jest to atrakcyjna opcja dla firm pragnących zmniejszyć miesięczne wydatki i zachować płynność finansową.
  • Leasing finansowy (kapitałowy) – w ramach leasingu finansowego użytkownik zobowiązany jest do zapłaty całości wartości pojazdu w określonym czasie, po którym staje się jego właścicielem. Rozwiązanie to jest idealne dla osób, które planują długoterminowe użytkowanie samochodu. Leasing finansowy zapewnia także stałą wysokość miesięcznych rat i możliwość dokładnego przewidzenia kosztów związanych z finansowaniem.
  • Leasing zwrotny – leasing zwrotny to opcja dla firm lub osób, które już posiadają pojazd Tesla i chcą uwolnić zainwestowany w niego kapitał, jednocześnie kontynuując jego użytkowanie. Umożliwia to przekształcenie pełnej wartości pojazdu w gotówkę, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości jego dalszego leasingowania. Rozwiązanie to jest korzystne dla zarządzania aktywami i płynnością finansową.
  • Leasing konsumencki Tesla – leasing konsumencki jest idealny dla osób prywatnych, które preferują regularną zmianę samochodów na nowsze modele bez angażowania się w pełną własność pojazdu. Leasing konsumencki zapewnia przewidywalne miesięczne wydatki i zazwyczaj obejmuje pakiet serwisowy, co minimalizuje dodatkowe koszty związane z użytkowaniem samochodu.
  • Wynajem długoterminowy – wynajem długoterminowy oferuje podobne korzyści do leasingu operacyjnego, ale bez opcji wykupu na końcu umowy, co czyni go doskonałym rozwiązaniem dla osób i firm, które chcą korzystać z pojazdu bez zobowiązań długoterminowych. Zapewnia on stałe miesięczne płatności i zwykle obejmuje kompleksowe usługi, takie jak ubezpieczenie, serwis i dodatkowe koszty eksploatacyjne.

Wybór odpowiedniego rodzaju finansowania dla Tesli, czy to przez leasing operacyjny, finansowy, zwrotny, konsumencki, czy wynajem długoterminowy, zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji oraz celów finansowych klienta. Każda z tych opcji oferuje unikalne korzyści, takie jak elastyczność płatności, możliwość aktualizacji pojazdu, korzyści podatkowe czy brak konieczności ponoszenia pełnych kosztów zakupu. Dokonując wyboru, warto rozważyć własne priorytety dotyczące użytkowania pojazdu, planów finansowych oraz chęci posiadania najnowszej technologii oferowanej przez markę Tesla.

Leasing konsumencki – Tesla może być Twoja!

Leasing konsumencki Tesli otwiera przed każdą osobą prywatną, zatrudnioną np. na umowę o pracę w danej firmie, możliwość posiadania jednego z najbardziej pożądanych pojazdów elektrycznych na rynku. Klient dzięki temu rozwiązaniu może użytkować odpłatnie wszystkie najnowsze auta tej marki, np. Tesla Model S lub Tesla Model 3, bez obaw o ich wartość rezydualną czy przyszłą odsprzedaż.

Po zakończeniu okresu leasingu masz w większości firm oferujących usługę leasingu pełną swobodę wyboru – możesz zdecydować się na wykupienie pojazdu i stać się jego pełnoprawnym właścicielem, wymienić go na nowy model Tesli lub po prostu zwrócić pojazd leasingodawcy, ciesząc się ciągłą możliwością jazdy nowoczesnym i innowacyjnym samochodem. Firma dokona jednak oceny Twoich możliwości finansowych, jak i dostosuje wysokość kosztów leasingu tak, aby nadmiernie nie obciążyć Twojego budżetu.

FAQ:

  • Leasing Tesla – czy to opłacalna forma finansowania?

Leasing Tesli jest bardzo opłacalny. Ten program finansowy polega bowiem na zawarciu umowy z leasingodawcą, który jest prawnym właścicielem danego modelu tej marki, i opłacaniu comiesięcznych rat w określonej wysokości. Możesz spersonalizować wszystkie parametry kontraktu, w tym okres leasingu, wysokość opłaty wstępnej oraz wartość końcową.

  • Jakie zalety ma leasing konsumencki Tesli?

Leasing konsumencki Tesli umożliwia użytkownikom regularną wymianę pojazdu na najnowszy model bądź jego zakup, zapewnia także stały dostęp do innowacyjnych technologii i wysokiego komfortu jazdy. Jest to również wygodny sposób na uniknięcie problemów związanych z obniżaniem wartości pojazdu i jego dalszą odsprzedażą.

  • Tesla – finansowanie leasingiem czy kredytem, co wybrać?

Wybór między leasingiem a kredytem na Teslę zależy od indywidualnych potrzeb finansowych; leasing zazwyczaj oznacza niskie miesięczne raty i wymierne korzyści podatkowe, podczas gdy kredyt pozwala na zakup samochodu na siebie, który od razu staje się własnością kredytobiorcy. To, które rozwiązanie jest lepsze, zależy w głównej mierze od oczekiwań każdego nabywcy.