Blog

Czy warto wziąć samochód marki Cupra w leasing?

10.01.2024

Nowa hiszpańska marka Cupra – członek koncernu Volkswagen Group – znana jest ze sportowego sznytu, dynamicznego designu i nowoczesnych technologii. To połączenie warto wykorzystać w firmie, zyskując świetne narzędzie pracy i jednocześnie ogromną przyjemność jazdy. Wygodny w mieście hatchback Leon, elegancki SUV Formentor bądź nowy sportowy Tavascan – każdy przedsiębiorca znajdzie w ofercie marki coś dla siebie. Tylko jak sfinansować nowe auto? Czy leasing Cupry to dobry wybór?

Firmowa Cupra – finansowanie kredytem czy leasing?

Rozważając zakup Cupry, warto zastanowić się nad najlepszą opcją finansowania – te sportowe hiszpańskie auta, w zależności od modelu i wyposażenia, kosztują od 150 tysięcy złotych wzwyż. Z jednej strony ceny są więc korzystne w stosunku do możliwości i jakości aut marki, z drugiej nowa Cupra to spory wydatek – zwłaszcza dla debiutujących na rynku firm czy osób prywatnych. Natomiast wybór pomiędzy kredytem samochodowym a leasingiem (lub inwestycją gotówki) zależy od potrzeb i możliwości. Jako broker z wieloletnim doświadczeniem, w ALPINA Leasing doradzimy Państwu w wyborze formy finansowania i wynegocjujemy dobre warunki umowy zarówno leasingu, jak i kredytu samochodowego – zapraszamy.

Kredyt samochodowy jest tradycyjnym rozwiązaniem, a stabilne przedsiębiorstwo ma dużą szansę uzyskania atrakcyjnych warunków finansowania. Auto na kredyt od razu wchodzi w skład aktywów firmy, a więc jest to dobra opcja dla osób, którym zależy na pełnym prawie do dysponowania pojazdem. Podobnie jest w przypadku inwestycji za gotówkę – przy czym firma unika zobowiązań finansowych. Obie formy finansowania mają natomiast wady. Kredyt samochodowy obniża zdolność kredytową, a poza tym nie jest to rozwiązanie optymalne podatkowo. Inwestycja tak dużych środków zamraża z kolei kapitał, który mógłby pracować na firmę. Leasing eliminuje te wady, a ponadto zapewnia znacznie większą elastyczność oraz ogranicza formalności – stąd też jest dziś tak popularny wśród przedsiębiorców.

Leasing Cupry – uproszczone procedury i elastyczność finansowania

Leasing Cupry wyróżnia się minimalizacją formalności oraz elastycznością w zakresie finansowania. Procedura uzyskania leasingu jest zwykle prosta i szybka: od momentu złożenia wniosku do odbioru samochodu mija często nie więcej niż kilka dni – a cały proces można zrealizować zdalnie. W wielu przypadkach decyzje są podejmowane niemal natychmiast, co jest dużą zaletą w porównaniu z czasochłonnymi formalnościami kredytowymi. A gdy zdecydują się Państwo skorzystać z pomocy brokera leasingowego, takiego jak ALPINA Leasing, wszystkie obowiązki ograniczą się do skompletowania i podpisania kilku dokumentów.

Pomożemy Państwu przygotować potrzebne dokumenty, wypełnić wnioski, zajmiemy się także rejestracją pojazdu. Dla naszych Klientów negocjujemy atrakcyjne warunki, takie jak minimalna wpłata własna wynosząca już zaledwie od 1% wartości pojazdu i możliwość rozłożenia finansowania nawet na 7 lat. A parametry umowy leasingowej, w tym wysokość opłaty wstępnej, miesięczne raty, kwotę wykupu i okres leasingu dostosujemy indywidualnie do Państwa potrzeb i możliwości, tak aby zapewnić maksymalne korzyści z leasingu Cupry.

Warto także wiedzieć, że chociaż leasingodawcy dokonują oceny zdolności finansowej klienta, cały ten proces jest znacznie mniej skomplikowany niż w przypadku kredytu. To sprawia, że leasing Cupry jest atrakcyjną opcją także dla mikroprzedsiębiorców – w tym także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. W ALPINA Leasing nie wymagamy wykazania określonego stażu firmy ani poziomu przychodów. Firmy leasingowe często mają też priorytet w zakupie najnowszych modeli Cupry, dzięki czemu nowego auta zwykle nie trzeba ani zamawiać, ani długo na niego czekać.

Cupra w leasingu operacyjnym a korzyści dla przedsiębiorstwa

Leasing samochodu przynosi firmom spore korzyści finansowe, głównie dzięki możliwości zaliczania większości wydatków związanych z finansowaniem do kosztów uzyskania przychodu. Podstawę opodatkowania przychodów firmy zmniejszają zarówno opłata wstępna, raty leasingowe (część kapitałowa i odsetkowa), jak i późniejsza kwota wykupu pojazdu. Ponadto w poczet miesięcznych rat możemy zaliczyć ubezpieczenie, pakiet Assistance czy kartę serwisową.

Kolejną zaletą leasingu samochodu dla firm jest brak wpływu na zdolność kredytową. W przypadku leasingu operacyjnego zobowiązanie nie jest zarejestrowane w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), dzięki czemu nie jest także traktowane jako zadłużenie. To pozwala firmom dbać o nowe niezawodne auta do prowadzenia działalności, lecz zarazem korzystać z innych form finansowania na korzystnych warunkach.

Leasing w firmie: bezpieczeństwo i elastyczność w niepewnych czasach

Leasing Cupry zapewnia nie tylko korzystne warunki finansowe, ale również poczucie bezpieczeństwa oraz elastyczność, które okazują się kluczowe w nieprzewidywalnych okolicznościach. Firmy leasingowe rozumieją, że sytuacja biznesowa lubi się zmieniać i dlatego często zapewniają możliwość dostosowania warunków umowy do bieżących potrzeb przedsiębiorców. W przypadku trudności finansowych proponują obniżenie miesięcznych rat – poprzez zwiększenie kwoty wykupu albo przedłużenie okresu umowy czy odroczenie płatności.

Co więcej, w sytuacjach wyjątkowych, istnieje opcja cesji leasingu na inny podmiot. Taki proces umożliwia przeniesienie praw oraz obowiązków wynikających z umowy leasingowej na inną firmę, co zazwyczaj okazuje się korzystne zarówno dla obecnego leasingobiorcy, jak i przejmującego zobowiązanie podmiotu. Cesję wykorzystuje się jako rozwiązanie awaryjne, pozwalające na zwrot ulokowanych środków, ponieważ w większości przypadków obie strony negocjują odstępne.

Leasing konsumencki – bez obowiązku wykupu auta po zakończeniu umowy

Chociaż ta forma finansowania słynie głównie z korzyści dla przedsiębiorców, leasing konsumencki Cupry otwiera podobne możliwości dla osób nieprowadzących firmy. To atrakcyjne rozwiązanie dla osób prywatnych, które wolą nie obciążać swojej zdolności kredytowej, ale nie dysponują odpowiednio wysokimi środkami lub nie chcą lokować swoich oszczędności akurat w samochodzie. W leasingu konsumenckim klienci mają możliwość użytkowania nowego świetnego auta, jednak bez konieczności finalnego zakupu. Mogą skorzystać z elastycznego zakończenia umowy – zwrócić firmie pojazd i zdecydować się na leasing jeszcze nowszego modelu.

By ułatwić Państwu podjęcie decyzji, przygotowaliśmy praktyczne narzędzia takie jak wyszukiwarka pojazdów i kalkulator leasingu, dostępne na naszej stronie internetowej. Służymy także indywidualnym doradztwem. Zapraszamy do kontaktu – pomożemy znaleźć odpowiedni samochód i zadbamy o jak najkorzystniejsze warunki leasingu, które najlepiej odpowiedzą Państwa potrzebom.

FAQ:

  • Jaki jest minimalny wkład własny i maksymalny okres finansowania w leasingu Cupry?

Warunki produktu określa umowa, a wiele zależy od polityki danej firmy leasingowej. Jako broker leasingowy w ALPINA Leasing negocjujemy dla naszych Klientów okresy finansowania do 7 lat i maksymalnie obniżenie wysokości opłaty wstępnej: do 1%.

  • Z czego składają się raty leasingowe?

Raty leasingowe składają się z części odsetkowej i kapitałowej. Niektóre firmy oferują też możliwość zaliczenia w ich poczet ubezpieczenia komunikacyjnego (oferowanego w ramach umowy leasingowej), pakietu Assistance, GPS czy karty serwisowej.

  • Ile trwa proces podpisywania umowy leasingowej?

Firmy leasingowe często wydają decyzję odnośnie do złożonego wniosku o leasing już w ciągu kilka godzin. Przy pomocy dobrego brokera pojazd w leasingu można uzyskać nawet w ciągu kilkudziesięciu godzin.