Blog

Czy warto wziąć samochód marki Peugeot w leasing?

08.11.2023

Francuski producent samochodów Peugeot działa na rynku motoryzacyjnym od 1810 roku. Dzisiaj klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy samochodów osobowych czy dostawczych. Pojazdy te cieszą się doskonałą renomą, modele aut uznawane są za niezawodne i ergonomiczne. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do grona zadowolonych klientów, sprawdź, jak może odbyć się finansowanie Peugeot na korzystnych warunkach. Poznaj leasing, który możesz wybrać wedle indywidualnych preferencji albo potrzeb firmy.

Leasing Peugeot i inne formy finansowania auta

Firmy, które stawiają na prężny rozwój, bardzo często inwestują w rozbudowę floty aut. Samochód służbowy staje się nierzadko głównym narzędziem pracy. Nie ma jednak wątpliwości, że nie wszystkie działalności gospodarcze stać na wydatek, jaki wiąże się z nabyciem nowego samochodu albo finansowe nadwyżki przeznaczane są na inne potrzeby przedsiębiorstwa. Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy osób prywatnych. Czy wiesz, że tylko co drugi Polak generuje oszczędności? Najczęściej nie są one jednak wystarczające, aby pokryć koszty nabycia pojazdu mechanicznego. Finansowym wsparciem może okazać się leasing Peugeot, kredyt celowy na samochód lub pożyczka prywatna.

Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na leasingowanie samochodu. W ofercie licznych firm leasingowych udaje się znaleźć dogodne warunki współpracy, modele aut dostępne są przy minimum formalności, szybko i z korzyścią finansową dla biznesu.

Zarówno firmy, jak i osoby prywatne mają też inne możliwości uzyskania finansowego wsparcia. Opcją może być bankowy kredyt celowy, natomiast takie zobowiązanie wiąże się z licznymi formalnościami, a sam kredytobiorca musi wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Co więcej, w przypadku firm kredyt na samochód może nie być tak opłacalny, ponieważ tylko niewielka część związanych z nim wydatków może być zaliczana do kosztów prowadzenia działalności biznesowej. Można zdecydować się również na pożyczkę pozabankową, natomiast jej maksymalna wartość najczęściej nie jest wystarczająca, aby nabyć auto marki Peugeot, a koszty takich zobowiązań są zazwyczaj wysokie.

Peugeot Leasing dla firm

Leasing Peugeot dla firm jest zdecydowanie najczęściej wybieraną formą finansowania auta. Jak potwierdzają wyspecjalizowani doradcy, leasing operacyjny jest formą odpłatnej dzierżawy pojazdu mechanicznego na elastycznych i korzystnych dla przedsiębiorcy warunkach.

Firmy doceniają przede wszystkim to, że leasing pozwala im korzystać z aut służbowych maksymalnie po kilku dniach od podpisania umowy, a same formalności są naprawdę minimalne. Wystarczy złożyć wniosek (coraz częściej za pośrednictwem internetu). Co ważne, leasing nie wpływa na zdolność kredytową, za to generuje korzyści podatkowe dla przedsiębiorstw. Warto dodać, że leasing jest tańszy, niż kredyt bankowy i naprawdę łatwo go uzyskać — firma nie musi przedstawiać przychodów, a leasingodawca nie zawsze weryfikuje staż działalności.

Szczególną uwagę należy zwrócić na korzyści podatkowe. Czy wiesz, że wszystkie wydatki z tytułu leasingu operacyjnego stanowią koszt uzyskania przychodu? Ta forma finansowania aut firmowych znacząco obniża więc podstawę opodatkowania przedsiębiorstwa.

Należy wspomnieć także o serwisowaniu samochodu Peugeot, który jest w leasingu. Klient nie musi martwić się o ubezpieczenie, koszty przeglądów czy ewentualnych napraw usterek pojazdu mechanicznego. Najczęściej są to obowiązki leasingodawcy.

Leasing konsumencki — Peugeot dla osób prywatnych

Osoby prywatne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, również mogą skorzystać z opcji leasingu Peugeota. To świetna opcja dla tych, którzy nie mają wystarczających środków, aby kupić auto za gotówkę. To także rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z kredytu bankowego.

Dlaczego auto Peugeot w ramach umowy leasingowej może być dobrą formą finansowania? Uproszczone formalności, elastyczne warunki leasingu, pakiet dodatkowych bonusów i niskie raty, to tylko niektóre atuty współpracy z leasingodawcą. Klient może korzystać z samochodu, a po spłacie ostatniej raty, zwrócić go i wziąć kolejny, na przykład nowszy model lub wykupić auto na własność.

Zalety leasingu Peugeota

Dlaczego leasing Peugeota cieszy się tak ogromną popularnością? Klient docenia przede wszystkim:

 • minimum formalności, leasing Peugeot można wziąć nawet bez konieczności wychodzenia z domu,
 • decyzja leasingowa nawet w ciągu 24 godzin,
 • odbiór auta w ciągu maksymalnie kilku dni,
 • dogodna ilość rat i stosunkowo niska rata,
 • możliwość rozbudowy floty aut również przez nowe firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność,
 • brak konieczności wnoszenia dodatkowego zabezpieczenia, na przykład w postaci wkładu własnego,
 • możliwość odliczania wydatków związanych z leasingiem i "wrzucanie" ich w koszty prowadzonego biznesu,
 • możliwy wykup auta przez klienta po spłacie ostatniej raty,
 • możliwość wyboru najlepszej oferty leasingowej, korzystając z ofert firm leasingowych, komisów i dealerów samochodowych czy brokerów, którzy pomogą wybrać najlepszą ofertę.

Co ważne, leasingobiorca może wybrać model samochodu Peugeot prosto z salonu bądź pojazd używany.

FAQ:

 • Jakie formalności umowy leasingowej trzeba spełnić, żeby zyskać finansowanie auta Peugeot?

Wystarczy wypełnić wniosek o leasing Peugeota. Coraz częściej jest to wniosek elektroniczny, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Decyzja leasingowa zostaje wydana jeszcze tego samego dnia, a odbiór auta następuje maksymalnie po kilku dniach.

 • Czy leasing Peugeot dla firm się opłaca?

Uznaje się, że leasing Peugeota jest tańszy, niż kredyt bankowy. Co więcej, wydatki, jakie firma ponosi z tytułu umowy leasingu, znacząco obniżają należne podatki, jakie musi płacić przedsiębiorstwo. Dostępne są różne oferty leasingu Peugeota, a klient powinien wybrać propozycję współpracy wedle własnych potrzeb.

 • Jak rozbudować flotę aut Peugeot? Finansowanie przez leasing, kredyt czy gotówką?

Firmy mogą korzystać z różnych form finansowego wsparcia. Przedsiębiorstwa rzadko inwestują własne oszczędności we flotę aut, raczej korzystają z opcji leasingu, aby jednocześnie zyskać korzyści finansowe. Kredyt samochodowy dla firm również jest dostępny, ale najczęściej jest droższy, niż leasing Peugeota.