Blog

Czy warto wziąć samochód marki Subaru w leasing?

08.11.2023

Japońska marka Subaru od lat podbija europejski rynek. I każdy znajdzie w jej ofercie coś dla siebie. Gotowy na wszystko SUV Forester lub w pełni elektryczny Solterra, łączący miejski styl z wygodą w długiej trasie model XV lub przepiękne sportowe Subaru BRZ – wystarczy dopasować auto do swoich potrzeb. Tylko co z finansowaniem – czy warto zdecydować się na leasing subaru? Jakie korzyści daje to rozwiązanie? Podpowiadamy!

Firmowe subaru – finansowanie kredytem, leasing czy gotówka?

Nowe subaru to koszt 120-250 tysięcy złotych. Kilkuletnie jest nieco tańsze, jednak to wciąż wysokie kwoty. I choć zdecydowanie warte swojej ceny, auto tej marki wymaga pokaźnego budżetu. Z jednej strony to korzystna inwestycja i sposób na ulokowanie oszczędności, lecz z drugiej oznacza zamrożenie kapitału, który – zwłaszcza w firmie – mógłby pracować na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa lub wesprzeć w trudnym czasie, gwarantując zachowanie płynności finansowej.

Finansowanie bankowe: kredyt na samochód jest jak najbardziej opcją do rozważenia – wiele zależy od indywidualnej sytuacji firmy i pozycji negocjacyjnej, natomiast nie musi wcale być drogi, nieopłacalny. Mimo to większość przedsiębiorców stawia na leasing ze względu na korzyści podatkowe i uproszczone formalności. Łatwiej też wynegocjować atrakcyjne warunki leasingu niż kredytu – zwłaszcza firmie stawiającej pierwsze kroki na rynku. Warto indywidualnie porównać oba rozwiązania i chętnie w tym pomożemy: zapraszamy do firmy brokerskiej ALPINA Leasing.

Leasing subaru – minimum formalności i elastyczne parametry finansowania

Jedną z największych przewag leasingu nad kredytem uproszczone i szybkie w realizacji procedury przyznawania finansowania – od decyzji do odbioru auta mija zwykle nie więcej niż kilka dni. A nierzadko leasing jest udzielany w zasadzie od ręki, w dodatku przez cały proces można przejść zdalnie. Leasingodawcy naturalnie weryfikują zadłużenia i możliwości finansowe klienta, lecz wszystko to jest znacznie prostsze i szybsze. Ta forma finansowania ma też zaletę w postaci większej dostępności nowych aut – firmy leasingowe zazwyczaj mają pierwszeństwo zakupu samochodów z nowej serii Subaru.

A jeśli zdecydują się Państwo na pomoc firmy brokerskiej – takiej jak nasza ALPINA Leasing, formalności ograniczą się do przygotowania kilku dokumentów i podpisania umów. Znajdziemy odpowiedni samochód, pomożemy też skompletować dokumenty, wypełnić wniosek, wynegocjujemy atrakcje warunki, a do tego zarejestrujemy pojazd.

Dla naszych Klientów pozyskujemy finansowanie już nawet w pierwszych dniach prowadzenia działalności. Proponujemy minimalną wpłatę własną od 1% wartości pojazdu oraz okres finansowania do 10 lat. Parametry leasingu, czyli wkład własny (czynsz inicjalny), wysokość raty miesięcznej, kwotę wykupu i okres trwania umowy, dostosowujemy do potrzeb i możliwości, tak aby leasing zanadto nie obciążał finansowo, a zarazem maksymalnie się opłacał.

Subaru w leasingu – korzyści finansowe dla firm

Największą korzyścią leasingu subaru w firmie jest możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w zasadzie wszystkich związanych z nim wydatków, od opłaty wstępnej przez raty po kwotę wykupu. W leasingu operacyjnym – to częściej wybierana opcja niż leasing finansowy – podstawę opodatkowania zmniejsza część zarówno kapitałowa, jak i odsetkowa miesięcznych rat, a w nich może zawierać się też koszt takich usług jak ubezpieczenie, Assistance czy karta serwisowa. A z kolei niższe podatki oznaczają wyższy dochód, czyli zyski przedsiębiorstwa.

Warto zdecydować się na leasing subaru również ze względu na to, że nie obciąży on zdolności kredytowej firmy. Leasing operacyjny przeważnie nie jest rejestrowany w BIK-u i traktowany jako zadłużenie. Przedsiębiorca zyskuje więc nowy, drogi samochód, ale wciąż może korzystać z innych usług finansowych na atrakcyjnych warunkach.

Subaru: leasing – większe poczucie bezpieczeństwa w trudnym czasie

Leasing jest też bardzo elastyczną i wygodną formą finansowania, a firmy leasingowe przewidują wyjście z każdej – nawet najtrudniejszej – sytuacji. W kryzysowym czasie, gdy raty miesięczne zbytnio ciążą, istnieje możliwość złożenia wniosku o odroczenie płatności lub obniżenie opłat poprzez np. wydłużenie czasu umowy albo zwiększenie kwoty wykupu pojazdu. Zawsze też pozostaje jeszcze jedna awaryjna opcja, czyli cesja leasingu. Polega ona na scedowaniu umowy na inny podmiot, strony też negocjują tzw. odstępne, czyli ulokowane środki wracają do przedsiębiorcy.

Leasing konsumencki – subaru nie tylko dla przedsiębiorców

Ze względu na korzyści podatkowe leasing jest najpopularniejszą formą finansowania wśród przedsiębiorców, natomiast poza tym aspektem oferuje takie same możliwości również osobom fizycznym. Łatwiej uzyskać leasing konsumencki subaru niż kredyt samochodowy. I w dodatku konsument nie ma obowiązku wykupu samochodu – może go po prostu po zakończeniu umowy zwrócić i zdecydować się na kolejny, nowszy model. Czyli bez dużego wkładu własnego i przy optymalnym koszcie miesięcznym osoba nieprowadząca firmy dysponuje świetnymi – nowymi autami, na które trudno byłoby jej sobie pozwolić bez finansowego wsparcia.

Zapraszamy do skorzystania z przygotowanych przez nas narzędzi – na naszej stronie znajdą Państwo wyszukiwarkę pojazdów i kalkulator leasingu, które pomogą już teraz zorientować się w możliwościach i kosztach. Zachęcamy też do kontaktu – doradzimy na podstawie analizy Państwa indywidualnej sytuacji.

FAQ:

  • Gdzie wziąć w leasing subaru?

Leasing subaru udzielają różne podmioty, zarówno firmy leasingowe, jak i banki oraz dealerzy, a różnice w warunkach potrafią być znaczne. Dlatego polecamy skorzystać z wsparcia brokera leasingowego, który znajdzie lub wynegocjuje korzystną ofertę.

  • Ile wynosi koszt finansowania w bankowym leasingu operacyjnym?

Wszystko zależy od polityki konkretnej instytucji i indywidualnej sytuacji finansowej leasingobiorcy. W najkorzystniejszych ofertach RRSO wynosi do 12%.

  • Jakie korzyści daje firmowe subaru w leasingu?

Firmowe subaru w leasingu łatwo pozyskać ze względu na uproszczone formalności i szybkie decyzje. Nie obciąża zdolności kredytowej, a przynosi korzyści podatkowe. W leasingu operacyjnym w poczet KUP zaliczymy raty w całości, opłatę wstępną i kwotę wykupu. Zaletą tej formy finansowania jest także elastyczność umów.