Blog

Czy warto wziąć samochód marki Mitsubishi w leasing?

03.10.2023

W Polsce można odnaleźć wielu fanów samochodów Mitsubishi. Trudno się temu dziwić – to marka, która oferuje różne modele gustownych aut osobowych spełniające oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów. Dzięki swojej niezawodności oraz wygodzie to także dobra opcja na samochód firmowy. Czy warto postawić na leasing Mitsubishi? Jak wygląda ta procedura? O tym w poniższym artykule.

Mitsubishi – model dopasowany do potrzeb firmy

W ofercie Mitsubishi znajduje się kilka modeli, które można bez dwóch zdań polecić właścicielom firm. Oczywiście finalny wybór będzie zależał od osobistych preferencji, jak i wymagań stawianych nowemu autu. Poniżej przedstawiamy jednak nasze typy, które skradły serca wielu zadowolonym klientom.

  • Mitsubishi Space Star – to nowoczesne miejskie auto, które wyróżnia się niskim spalaniem (jedynie 5 l/100 km), a także łatwością manewrowania. Idealnie sprawdzi się dla przedstawicieli firm, którzy często poruszają się po mieście.
  • Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – wygodny, a do tego elektryczny lub hybrydowy SUV. Zachwyca niecodziennym wyglądem, a także pozwala na komfortową podróż służbową. Polecany przede wszystkim dla pracowników firmy, którzy na co dzień przemierzają duże odległości.
  • Mitsubishi ASX – kolejny SUV, który tym razem świetnie sprawdzi się w warunkach miejskich. Został wyposażony w system wykrywania znaków drogowych, a także czujniki parkowania, dzięki czemu pomoże sprawnie przedzierać się przez miejską dżunglę.
  • Mitsubishi Colt – dostępny od października 2023 roku nowy hatchback to kolejna dobra propozycja dostosowana do warunków miejskich. Nie tylko pozwoli na swobodne przemieszczanie się, lecz również przykuje wzrok i zwróci uwagę na firmę.

To jedynie kilka modeli z bogatej oferty marki Mitsubishi. Oczywiście w leasingu do wyboru są zarówno pachnące nowością auta prosto z salonu, jak i używane pojazdy. Ponadto można wybierać spośród aut benzynowych, hybrydowych lub elektrycznych. Dzięki temu każda firma stworzy flotę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Samochód firmowy Mitsubishi – finansowanie za pomocą leasingu

Zakup auta nie należy do najtańszych wydatków, zwłaszcza w przypadku firm, które dopiero rozpoczynają działalność. Trudno się jednak obyć bez sprawnego środka transportu. Kredyt, pożyczka, a może leasing na samochód firmowy? Właściciele firm stoją przed dużym wyzwaniem.

Leasing samochodu to jedna z najwygodniejszych opcji – nie wymaga wypełniania dużej liczby formalności, a od momentu podpisania umowy do odbioru auta może minąć nawet zaledwie kilka dni. Co więcej, leasing wiąże się z niższymi ratami niż w przypadku kredytu, a także możliwością dopasowania zobowiązań do własnych potrzeb – np. wysokości comiesięcznych rat, a także długości całego leasingu. Z tego powodu cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród przedsiębiorców dopiero wchodzących na rynek. Należy jednak liczyć się z koniecznością przeprowadzenia weryfikacji finansowej klienta – jeśli jej wynik będzie negatywny, umowa leasingu nie zostanie podpisana. Jest to jednak znacznie uproszczona procedura w porównaniu do weryfikacji przeprowadzanej podczas starania się o kredyt.

Leasing to świetna opcja, aby zaopatrzyć się w samochód firmowy marki Mitsubishi. Nie trzeba wtedy rezygnować z aut o świetnych parametrach i nietuzinkowym wyglądzie na rzecz tańszych i nie tak komfortowych pojazdów. Co więcej, jeśli firmie nie będzie już dłużej potrzebny samochód, który wzięto w leasing lub ewentualnie firma znajdzie się w kłopotach finansowych, istnieje możliwość dokonania cesji leasingu. Często klienci mają do wyboru także inne rozwiązania takie jak obniżenie miesięcznych rat poprzez wydłużenie okresu spłaty leasingu czy odroczenie płatności. Z tego powodu leasing jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym.

Leasing konsumencki Mitsubishi – auto także dla klientów prywatnych!

Możliwość wzięcia sprawdzonego samochodu w leasing nie jest ograniczona jedynie do klientów biznesowych. Także osoby prywatne mogą zdecydować się na ten sposób finansowania nowego Mitsubishi. Nie ma już dla nich bowiem ograniczeń prawnych, które jeszcze do 2011 roku umożliwiały leasing jedynie przedsiębiorcom. W przypadku leasingu konsumenckiego klienci mogą zdecydować się na leasing fabryczny (gdzie umowę podpisuje się z producentem) lub na leasing oferowany przez firmy leasingowe i banki. W obu przypadkach to świetny wybór, jeśli klient nie chce kupować auta za gotówkę lub występować o kredyt.

Mitsubishi w leasingu? Tylko z ALPINA Leasing!

Jeśli są Państwo zainteresowani autem marki Mitsubishi, leasing to opcja, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Współpracujemy z wieloma firmami leasingowymi, jak i z dealerami Mitsubishi, dzięki czemu mogą Państwo wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. Bez problemu odnajdziemy pożądany samochód, a także dokonamy odpowiednich negocjacji warunków umowy leasingowej. Dzięki temu można szybko i na korzystnych warunkach zyskać auto, które znacznie usprawni działalność firmy, nawet tej świeżo założonej!

FAQ:

  • Jaki model Mitsubishi najlepiej sprawdzi się w firmie?

Dla firm można polecić przede wszystkim model Mitsubishi Space Star – zwinny i o małym spalaniu, który świetnie sprawdza się w warunkach miejskich. Natomiast dla pracowników wyjeżdżających na kilkudniowe delegacje lepiej sprawdzi się Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – wygodny SUV o ciekawym wyglądzie.

  • Jak lepiej zapłacić za auto – gotówką czy za pomocą leasingu?

Nie każda firma na początku swojej działalności ma odpowiednie środki na zakup auta. Dlatego polecaną opcją jest dla nich leasing, którego uzyskanie jest mniej czasochłonne i szybsze niż otrzymanie kredytu. Co więcej, samochód z leasingu można wykupić po zakończeniu kontraktu lub wymienić go na inny, nowszy model.

  • Jakie są dostępne modele Mitsubishi w leasingu?

W ramach leasingu można zdecydować się na jeden z wielu modeli Mitsubishi – zarówno na nowy, jak i na używany. Wystarczy przejrzeć najlepsze oferty i wybrać pojazd, który idealnie spełni oczekiwania.