Blog

Czy warto wziąć samochód marki BMW w leasing?

12.09.2023

Samochody od BMW są połączeniem wydajnych, dynamicznych silników, precyzji i komfortu prowadzenia ze sportowym szykiem i atrakcyjnym – prestiżowym designem. Świetnie sprawdzają się i w mieście, i na trasie – na co dzień i do zadań specjalnych w firmie. To auta warte zakupu. Tylko jak je sfinansować? Wydać wolne środki, wziąć kredyt? Może zdecydować się na leasing bmw? Podpowiadamy!

Firmowe bmw – finansowanie gotówką, zobowiązania kredytowe czy leasing?

Nowe bmw serii 3 albo 5 to koszt od 200 tysięcy złotych. W wariancie praktycznego SUV-a, idealnego do pracy w firmie, wrasta do 280-450 tysięcy. Flagowa „7” w wersji elektrycznej to już ponad pół miliona złotych. Kilkuletnia używana „3” wciąż kosztuje od około 130 tysięcy. To spory wydatek, ale i jednocześnie samochód klasy premium. Z jednej strony można go potraktować jako inwestycję. Z drugiej duża suma ulega zamrożeniu – te środki w firmie mogłyby pracować, wspierać jej rozwój bądź po prostu przydać się w kryzysie, dzięki czemu przedsiębiorstwo zachowa płynność.

Kredyt samochodowy nie musi być kosmicznie drogi i nieopłacalny – wiele zależy od indywidualnej sytuacji oraz negocjacji warunków. Jednak leasing łatwiej uzyskać, zwłaszcza na początku prowadzenia firmy. Daje też korzyści podatkowe i nie obniża zdolności kredytowej. Przedsiębiorcy cenią tę formę finansowania również za elastyczność i większe poczucie bezpieczeństwa. Warto porównać obie możliwości. Jako broker leasingowy i kredytowy chętnie Państwu w tym pomożemy: zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Leasing bmw – ograniczone formalności i elastyczne warunki

Leasing jest korzystny dla przedsiębiorców ze względu na bardzo szybkie i proste procedury przyznania finansowania: od wypełnienia wniosku do odbioru auta zwykle mija kilka dni. Czasem to wszystko dzieje się w zasadzie od ręki. Cały proces można zrealizować online. W ALPINA Leasing współpracujemy z większością firm leasingowych, banków oraz dealerów bmw na rynku. Oprócz szybkich decyzji to daje nam możliwość negocjowania atrakcyjnych warunków umowy leasingowej – jak np. gwarancja stałego kosztu leasingu czy wydłużony okres finansowania. Dodatkowo odpada Państwu wyzwanie znalezienia odpowiedniego modelu bmw w gąszczu ofert: chętnie się tym zajmiemy. Przygotowaliśmy też praktyczną wyszukiwarkę pojazdów.

Nasi Klienci uzyskują leasing już w pierwszych dniach prowadzenia firmy, bez dużego wkładu własnego (od 1% wartości auta), nawet na okres 10 lat. Nie wymagamy wykazania określonego stażu i przychodów. Dla przedsiębiorców, którzy niekoniecznie chcą jeździć nowym bmw, mamy możliwość pozyskania finansowania auta używanego bez limitu wieku oraz sprowadzanego bezpośrednio z zagranicy.

Leasing zwykle oznacza niższe raty miesięczne w porównaniu do kredytu i w dodatku większą elastyczność w doborze parametrów finansowania – kwoty wkładu własnego i wykupu, wysokości miesięcznych rat czy czasu trwania umowy. Naturalnie zawarcie umowy uzależnione jest wciąż od pozytywnego wyniku weryfikacji prawnofinansowej Klienta, ale to proces uproszczony.

Bmw: leasing – opcje awaryjne w trakcie umowy

Nawet w trudniejszym czasie w leasingu nie ma sytuacji bez wyjścia, gdyż zawsze pozostaje możliwość dokonania cesji umowy z tzw. odstępnym. To pozwala jednocześnie pozbyć się części kosztów stałych w firmie i odzyskać włożone w samochód środki. Naturalnie cesja jest rozwiązaniem radykalnym: dla tych, którzy są w dużych tarapatach finansowych bądź już nie potrzebują samochodu. Najczęściej firmy leasingowe oferują wiele innych opcji awaryjnych takich jak:

  • obniżenie rat miesięcznych poprzez wydłużenie okresu finansowania,
  • niższe miesięczne raty dzięki zwiększeniu kwoty wykupu samochodu,
  • odroczenie płatności lub maksymalne obniżenie kilku najbliższych rat.

O takich podbramkowych sytuacjach myślimy z naszymi Klientami wcześniej i mamy je na uwadze przy negocjowaniu warunków umowy. Dobieramy parametry leasingu tak, aby całość wypadła jak najkorzystniej finansowo, a jednocześnie by dopasować je do możliwości firmy.

Bmw w leasingu – zdolność kredytowa i korzyści podatkowe dla firmy

Popularność leasingu względem kredytu w firmie wynika również z uzyskiwanych korzyści finansowych. W leasingu operacyjnym wszystkie wydatki można uznać za koszt uzyskania przychodu. Należą do nich czynsz inicjalny, całość rat – część kapitałowa i odsetkowa i kwota wykupu. Ponadto proponujemy też zawarcie w racie ubezpieczenia samochodu, pakietu Assistance oraz karty serwisowej. Leasing obniża podstawę opodatkowania przedsiębiorstwa, zwiększając jego dochód.

Warto też wziąć pod uwagę fakt, że leasing nie obniża zdolności kredytowej, nie jest traktowany jako zadłużenie. W wariancie operacyjnym leasingu przez okres umowy samochód pozostaje własnością firmy leasingowej, więc przedsiębiorca może wciąż korzystać z różnych form finansowania na atrakcyjnych warunkach. W sytuacji, gdy są potrzebne w firmie pieniądze na rozwój lub pokrycie bieżących kosztów, jest to bardzo istotne: wówczas łatwiej uzyskać kredyt w większej wysokości.

Leasing konsumencki – bmw nie tylko w firmie!

Leasing samochodu, ze względu na kwestie podatkowe i zdolność kredytową, kojarzy się głównie z firmami. Jednak obecnie – po zniesieniu przeszkód prawnych w 2011 r. – jest to rozwiązanie również dla klientów indywidualnych. Oprócz elastyczności, uproszczonych formalności i pakietu usług w ramach raty osoba fizyczna zyskuje możliwość, ale nie przymus wykupu pojazdu. Może po prostu zwrócić go firmie leasingowej lub wymienić na inny. Leasing bmw to dobry sposób na to, żeby przy niskim koszcie miesięcznym (i bez lokowania poważnych środków) dysponować zawsze nowym, coraz lepszym samochodem.

Już teraz sprawdzą Państwo orientacyjne warunki i koszty finansowania – na naszej stronie przygotowaliśmy wyszukiwarkę pojazdów i kalkulator leasingu. Zapraszamy także do rozmowy z naszymi specjalistami – przeanalizujemy Państwa indywidualną sytuację i dobrze doradzimy.

FAQ:

  • Jakie zalety ma leasing bmw firmie?

Największą zaletą leasingu auta w firmie są korzyści podatkowe: możliwość wliczenia wszystkich wydatków w poczet KUP, czyli obniżenie podstawy opodatkowania. Duże znaczenie ma też utrzymanie zdolności kredytowej na tym samym poziomie. Do tego dochodzą uproszczone procedury: minimum formalności i szybka decyzja.

  • Gdzie wziąć bmw w leasing?

BMW Polska nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej – należy zatem skorzystać z usług firm leasingowych lub dealerów. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest współpraca z brokerem leasingowym, który przejmuje na siebie formalności i negocjuje warunki. Przeglądając ogłoszenia, warto pamiętać, że wiele nie stanowi oferty handlowej.

  • Na czym polega cesja umowy leasingowej?

Przedsiębiorca (za zgodą firmy leasingowej) może dokonać cesji umowy, przenieść ją na inną, zainteresowaną przejęciem zobowiązania firmę. Jeżeli kwota pozostałych do spłaty rat jest niższa niż wartość samochodu, strony negocjują tzw. odstępne.