Blog

Czy warto wziąć samochód marki Mazda w leasing?

09.06.2023

Nowa CX-60 łącząca wyrafinowany szyk i wytrzymałość SUV-a, elegancka „szóstka” czy kompaktowa CX-5, idealna na służbowe i rodzinne podróże – Mazda ma dzisiaj naprawdę wiele do zaoferowania. Każdy znajdzie w jej ofercie coś dla siebie. Tylko jak sfinansować zakup nowego lub choćby kilkuletniego auta? Czy warto w tym celu zdecydować się na popularny leasing? Mazda w leasingu – w naszym poradniku. Sprawdź!

Nowa mazda – finansowanie kredytem czy leasing?

Za wymarzony samochód do firmy i użytku prywatnego, nowiutką mazdę, trzeba zapłacić co najmniej 150 tysięcy złotych. Te kilkuletnie są nieco tańsze, jednak to wciąż spore sumy, nieosiągalne zwłaszcza na początku prowadzenia własnej firmy. Naturalnie każda forma finansowania, zakup za gotówkę, kredyt i leasing, mają swoje zalety. Tyle że pożyczka wiąże się z obciążeniem zdolności kredytowej i nie tak łatwo ją dostać. Poświęcenie sporej sumy na samochód to z kolei zamrożenie kapitału – ten przecież mógłby pracować bądź przydać się w trudnym czasie. Leasing jest natomiast pośrednim rozwiązaniem.

Leasing mazdy znacznie łatwiej uzyskać. Nie wpływa na zdolność kredytową, nie zamraża pieniędzy. Przy tym daje też większą elastyczność i poczucie bezpieczeństwa. W tej formie finansowania nie ma sytuacji bez wyjścia. A będąc w najtrudniejszym położeniu, w ostateczności można się go pozbyć – dokonać cesji.

A co bardziej opłaca się finansowo? To zależy od indywidualnej sytuacji. Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora leasingu, w którym znajdą Państwo wszystkie najważniejsze dane jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania czy całkowita kwota leasingu. Chętnie też doradzimy: zapraszamy do kontaktu.

Leasing – mazda w firmie od pierwszych dni działalności

Leasing to forma finansowania chętnie wybierana zwłaszcza przez przedsiębiorców – również przez startujące firmy. Można zdecydować się na nowy lub używany, a więc nieco tańszy samochód. Nie jest potrzebny duży wkład własny. Nie trzeba też wykazać określonego stażu czy przychodów przedsiębiorstwa. W ALPINA Leasing  proponujemy tę usługę już od pierwszych dni prowadzenia działalności. Choć nie oznacza to, że leasing można wziąć bez przejścia przez weryfikację wiarygodności finansowej, to jednak w porównaniu z ubieganiem się o kredyt jest to uproszczony proces. Jako doświadczeni brokerzy mamy możliwość tak ukształtować ofertę, aby w pełni odpowiadała Państwa potrzebom.

Mogą Państwo zdecydować się na symboliczną opłatę wstępną, w wysokości 1% wartości pojazdu, lub przeznaczyć większe środki – i tym samym zmniejszyć miesięczne raty i okres finansowania. Przy niskim wykupie, gdy czas trwania umowy dobiegnie końca, fantastyczna mazda przejdzie na Państwa własność w zasadzie bez większego wydatku.

Zalety leasingu – szybka decyzja, indywidualne warunki i elastyczność

Zazwyczaj od wypełnienia wniosku do odbioru samochodu w leasingu mija zaledwie kilka dni, a cały ten proces można zrealizować w zasadzie od ręki i przez internet. I nawet na nowy model zwykle nie trzeba długo czekać – firmy leasingowe nierzadko mają jako pierwsze dostęp do pojazdów, które dopiero co opuściły fabryki, nie jest zatem konieczne zamawianie auta.

Jak to działa? Jeśli zdecydują się Państwo skorzystać z pomocy brokera leasingowego – naszej firmy ALPINA Leasing, przejmiemy na siebie większość formalności – czyli od wypełnienia wniosku po rejestrację samochodu. Znajdziemy też właściwy model, więc nie muszą Państwo tracić czasu na przeglądanie dziesiątek ofert.

Jako broker leasingowy współpracujemy z większością firm, banków, dealerów samochodowych – to daje nam pole do negocjacji indywidualnych umów i warunków finansowania. Dzięki temu precyzyjnie dopasują Państwo parametry leasingu do własnych potrzeb i możliwości. Ze swojej strony zadbamy o to, aby całość była jak najkorzystniejsza. Jesteśmy też na bieżąco z wszelkimi zmianami prawnymi, więc chętnie doradzimy w kwestii korzyści podatkowych płynących z leasingu.

Ta forma finansowania jest wyjątkowo elastyczna również w tym sensie, że nie ma w niej sytuacji bez wyjścia. W trudnym położeniu finansowym możliwa jest zwykle np. zmiana warunków umowy – przykładowo obniżenie rat przez wydłużenie okresu finansowania czy zwiększenie kwoty wykupu. Wiele firm leasingowych ma w zanadrzu rozwiązania awaryjne takie jak zawieszenie czy odroczenie płatności rat.

Mazda w leasingu – korzyści podatkowe i zdolność kredytowa dla firmy

Leasing mazdy z jednej strony nie zamraża środków, które mają więc szansę pracować na rozwój przedsiębiorstwa, z drugiej też nie obciąża zdolności kredytowej. Czyli jeżeli sytuacja tego wymaga, mogą Państwo skorzystać z innych form finansowania, kredytu bądź pożyczki, i pozyskać potrzebne środki, wciąż mając we flocie świetne nowe auto o wysokiej wartości.

Kolejna korzyść to możliwość zaliczenia wszystkich wydatków związanych z leasingiem do kosztów uzyskania przychodu (przy leasingu operacyjnym). Nie tylko części kapitałowej, ale też odsetkowej raty, do tego czynszu inicjalnego i finalnie kwoty wykupu. W ramach raty zaproponujemy Państwu także ubezpieczenie, pakiet Assistance czy kartę serwisową.

Leasing konsumencki – mazda do celów prywatnych

Leasing to korzystne rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców, ale i osób fizycznych. Jeżeli chcą Państwo kupić mazdę do użytku prywatnego, mogą zdecydować się także na leasing konsumencki, alternatywę dla kredytu samochodowego. Jego dużą zaletą jest dobrowolność wykupu pojazdu. Nie trzeba tego robić – można tuż po zakończeniu umowy wziąć w leasing inny, nowszy samochód. A tym samym, nie pozbywając się oszczędności czy nie zaciągając kredytu, przy rozsądnych opłatach miesięcznych dysponować najnowszymi i najlepszymi na rynku autami.

Jeśli myślą Państwo o zakupie nowej lub kilkuletniej mazdy i zastanawiają się, która forma finansowania będzie najkorzystniejsza, zapraszamy do kontaktu. Doradzimy i przygotujemy indywidualną analizę.

FAQ:

Wzięcie w leasing na firmę samochodu, także nowego, jest możliwe już od pierwszych dni działalności – nie trzeba wykazać odpowiedniego stażu czy przeznaczać na zakup dużych pieniędzy. Leasing nie wpływa na zdolność kredytową, a wszystkie jego koszty można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i obniżyć podstawę opodatkowania.

  • Kredyt samochodowy czy leasing konsumencki mazdy?

Obie formy finansowania mają zalety i wady. Leasing jest o tyle korzystniejszy, że nie obciąża zdolności kredytowej i nie wiąże się z obowiązkiem wykupu samochodu. Jeśli natomiast chodzi o opłacalność, trzeba oba rozwiązania rozpatrzyć indywidualnie.

  • Dlaczego warto skorzystać z usług brokera leasingowego?

Broker leasingowy pomaga na bardzo wielu obszarach, od znalezienia samochodu, po jego rejestrację. Bierze też na siebie większość formalności i negocjuje indywidualne warunki umów, tak aby oferta była najkorzystniejsza dla jego klientów.