Blog

Czy warto wziąć samochód marki Seat w leasing?

19.04.2023

Samochody osobowe, SUV-y i crossovery Seat łączy elegancki hiszpański design i sprawdzona niemiecka technologia Volkswagena: to niezawodne auta firmowe i prywatne, które nie wymagają wiele uwagi, a sprawdzają się świetnie i w mieście, i na trasie. Czy natomiast warto zdecydować się na leasing Seat? Finansowanie w tej formie daje liczne korzyści – jakie? Sprawdź!

Gotówka, kredyt czy leasing Seat?

Leasing samochodu jest korzystniejszą formą finansowania niż kredyt czy pożyczka, a – zwłaszcza w przypadku firm – ma także sporą przewagę nad zakupem za gotówkę. Nowy SUV Seat Arona, miejska Ibiza czy też kompaktowy Leon kosztują sporo, bo od około 70 tysięcy złotych w podstawowej wersji, więc kwota ewentualnego kredytu robi się poważna. Wydatek znacznie uszczupli też oszczędności i kapitał inwestycyjny. W czasie kryzysu, gdy wartość nabywcza pieniądza spada, to jest jakieś rozwiązanie na ulokowanie środków, natomiast w firmie warto pomyśleć w pierwszej kolejności o rozwoju i inwestycjach, które pomogą przetrwać trudny okres.

W porównaniu z finansowaniem zakupu auta gotówką bądź kredytem leasing Seat wyróżnia się większą elastycznością i daje solidny bufor bezpieczeństwa. W leasingu nie ma sytuacji bez wyjścia, a nawet stojąc pod ścianą, nie trzeba chwytać się radykalnych rozwiązań. Jednocześnie też decydując się na leasing, przedsiębiorca przyspiesza i ułatwia cały proces nabycia samochodu. Firmy oraz brokerzy leasingowi współpracują bezpośrednio z dealerami i zwykle mają pierwszeństwo nabycia nowego samochodu, więc nie trzeba na niego zbyt długo czekać.

Szybka decyzja i minimum formalności, czyli Seat w kilka dni

Zdecydować się na leasing i wybrać samochód można w zasadzie od ręki i online. W sieci znajdą Państwo wiele orientacyjnych propozycji (uwaga, bo zwykle nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego) i atrakcyjnych pakietów. Warunki produktu określa umowa, lecz łatwo w ten sposób zorientować się w możliwościach i kosztach. W celu lepszego dostosowania oferty produktów warto umówić się na konsultację.

Jeżeli skorzystają Państwo dodatkowo z pomocy brokera leasingowego, naszej firmy ALPINA Leasing, po pierwsze znajdziemy odpowiedni samochód, a po drugie wypełnimy wniosek i po trzecie wynegocjujemy korzystne warunki oraz załatwimy formalności i doprowadzimy cały proces do końca, łącznie z rejestracją pojazdu. W praktyce od podpisania umowy leasingu do otrzymania kluczyków mija zwykle zaledwie kilka dni.

Nie trzeba więc czekać tygodniami na weryfikację zdolności finansowej, dysponować określoną wysoką kwotą i wykazać stażu i dochodów na odpowiednim poziomie. Już w pierwszych dniach prowadzenia firmy i po uiszczeniu skromnej opłaty, w wysokości np. 1% wartości pojazdu, trafia do Państwa nowe niezawodne auto.

Indywidualnie przygotowane oferty leasingu

W ALPINA Leasing współpracujemy z większością uznanych firm leasingowych oraz banków i z autoryzowanymi dealerami. Śledzimy również na bieżąco zmiany prawne. Dzięki temu indywidualnie dostosowujemy usługi leasingowe i warunki umowy do potrzeb czy możliwości finansowych, ze szczególnym naciskiem na korzyści podatkowe. Okres finansowania, wysokość rat leasingu i opłaty wstępnej czy wartość wykupu – kształtujemy ofertę w taki sposób, aby leasing Seat jak najbardziej się opłacał, a jednocześnie był wygodny i bezpieczny finansowo.

Zostajemy z naszymi Klientami w kontakcie przez cały okres trwania umowy: także w sytuacjach podbramkowych szukamy najlepszych rozwiązań w zakresie modyfikacji warunków umowy czy ostatecznie cesji leasingu.

Pracujący kapitał, zdolność kredytowa i niższe podatki

Największe korzyści z leasingu Seat?

  1. Firma nie zamraża kapitału i pieniądze pracują. Przedsiębiorca ma środki na inwestycje, rozwój i pokrycie bieżących wydatków w firmie, gdy koszty stałe rosną czy pojawiają się nowe potrzeby. W podbramkowej sytuacji nie ma problemu z płynnością finansową i nie musi się zadłużać. Jednocześnie ma świetny nowy samochód, ważne narzędzie codziennej pracy.
  2. Firma nie obciąża zdolności kredytowej, a wciąż może ubiegać się o kredyt i pożyczkę, jeżeli potrzebuje dodatkowych środków. Leasing pod tym kątem jest przeciwieństwem tradycyjnych usług finansowych – nie wpływa na ocenę zdolności kredytowej. Finansując zakup auta kredytem, trudno uzyskać (lub staje się to niemożliwe) kolejną korzystną pożyczkę.
  3. Leasing Seat obniża podstawę opodatkowania dochodu firmowego, a firma płaci niższe podatki. W poczet kosztów uzyskania przychodu, jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na leasing operacyjny, zalicza się opłatę wstępną, raty leasingu (w całości część kapitałową i odsetkową), koszty eksploatacji auta i późniejszy wykup samochodu. Rata leasingu może uwzględniać także usługi ubezpieczeniowe i Assistance, a także GPS czy kartę serwisową.

Leasing Seat – finansowanie bezpieczne i elastyczne

Jak wspomnieliśmy, leasing jest elastyczny i nie przewiduje sytuacji bez wyjścia. Czyli z jednej strony dopasowujemy okres finansowania, wysokość rat, opłatę wstępną czy wartość wykupu do możliwości i preferencji, lecz z drugiej kształt umowy leasingowej może się też z czasem zmienić. W trudnej sytuacji firma leasingowa zazwyczaj przystaje na obniżenie wysokości rat, wydłużenie okresu finansowania i zwiększenie wartości wykupu, proponuje także zawieszenie czy odroczenie opłat. Przed podpisaniem umowy sprawdzimy też opłacalność leasingu, tak żeby jego koszt całkowity był jak najniższy, np. poprzez delikatne zwiększenie raty miesięcznej.

Seat przestaje być potrzebny albo generuje zbyt duże koszty? Sytuacja w firmie stała się trudna? Zawsze pozostaje jeszcze cesja leasingu, czyli przeniesienie umowy i usług motoryzacyjnych powiązanych z nią na inny podmiot, z uzyskaniem tzw. odstępnego.

Co proponujemy? Jeśli myślą Państwo o zakupie samochodu do firmy lub dla siebie (leasing konsumencki), zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora leasingu i dalej do skontaktowania się z naszymi specjalistami, którzy indywidualnie doradzą.

FAQ:

  • Czy możliwy jest leasing konsumencki Seat?

Tak, nie tylko firma, lecz również osoba fizyczna może skorzystać z leasingu. Leasing konsumencki Seat nie wiąże się z obowiązkiem wykupu auta po zakończeniu umowy.

  • Leasing Seat czy kredyt – co jest korzystniejsze?

Wybór formy finansowania należy zawsze rozpatrzyć indywidualnie – jednak leasing ma tę przewagę, że (w przypadku leasingu operacyjnego) w zasadzie wszystkie koszty z nim związane zaliczają się do KUP (również koszty ubezpieczenia komunikacyjnego czy karty serwisowej uwzględnione w racie), nie obciąża też zdolności kredytowej.

  • Czy istnieje możliwość odstąpienia od umowy leasingowej?

Możliwość odstąpienia od umowy leasingowej przez leasingobiorcę określają warunki umowy, czasem polityka firmy leasingowej to dopuszcza – w praktyce rozwiązaniem częściej wykorzystywanym jest cesja leasingu na inny podmiot.