Blog

Czy warto wziąć samochód marki Honda w leasing?

19.04.2023

Honda już od lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych marek aut na świecie. I jest też największym producentem silników. Dziś proponuje świetne pojazdy z napędem hybrydowym, innowacyjnymi rozwiązaniami dla komfortu i o nowoczesnej, lekko sportowej stylistyce. Tyle że w parze z wysoką jakością idzie cena. To może zdecydować się na leasing? Honda w leasingu to faktycznie korzystnie rozwiązanie. Dlaczego? Sprawdź!

Gotówka, kredyt, leasing? Honda w firmie!

Leasing to korzystna forma finansowania zakupu samochodu, zwłaszcza na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W przypadku nowej Hondy ten wydatek jest spory. Za model Honda Civic XI generacji trzeba zapłacić od około 150 tysięcy złotych – ale to naprawdę dobre auto, idealne do zadań firmowych. To oznacza duży kredyt lub zamrożenie poważnego kapitału czy oszczędności, które mogą w tym czasie pracować. Leasing eliminuje oba ta problemy.

Zwłaszcza w niepewnych czasach leasing samochodowy daje także silniejsze poczucie bezpieczeństwa – jest elastyczny. Firmy leasingowe proponują różne rozwiązania na trudniejszy czas, a w podbramkowej sytuacji (w czasie trwania umowy) można także zdecydować się na cesję i jednocześnie odzyskać ulokowany już kapitał. A do tego nie obciąża zdolności kredytowej klienta banku – czyli mając nową Hondę w leasingu, wciąż można skorzystać z tradycyjnych form finansowania.

Naturalnie leasing nie zawsze jest bardziej opłacalny niż np. kredyt – to już zależy od indywidualnej sytuacji i wielu zmiennych. Jako broker leasingowy w ALPINA Leasing doradzimy w wyborze najdogodniejszej opcji finansowania: zachęcamy do kontaktu.

Firmowa Honda – finansowanie od pierwszych dni działalności

W leasing wziąć można zarówno nowe, jak i używane Hondy, nieco już tańsze, jednak wciąż poza zasięgiem wielu przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie. I tu ta forma finansowania jest wyjątkowo korzystna. W przeciwieństwie do starania o kredyt na leasing można zdecydować się już w pierwszych dniach istnienia firmy, bez dużego wkładu własnego i obowiązku wykazywania stażu i przy uproszczonej weryfikacji wiarygodności finansowej. W naszej firmie ALPINA Leasing proponujemy opłatę wstępną od zaledwie 1% wartości pojazdu. Przy niskim wykupie po zakończeniu umowy przedmiot leasingu, czyli świetna Honda, stanie się Państwa własnością bez kosztownego wydatku.

Honda – leasing, czyli szybkie i łatwe uzyskanie finansowania

Całą procedurę wzięcia Hondy w leasing zrealizują Państwo online i niemal od ręki. Z naszą pomocą prawdopodobnie nie potrwa to dłużej niż kilka dni od wysłania wniosku po odbiór zarejestrowanego auta: współpracujemy z autoryzowanymi dealerami samochodów, większością firm leasingowych i banków, dlatego cały proces przebiega błyskawicznie. Firmy leasingowe zwykle mają także pierwszeństwo wykupu nowych aut – odpada konieczność zamawiania pojazdu i czekania na jego dostawę miesiącami. Nie muszą też tracić Państwo czasu na poszukiwania odpowiedniego modelu, bo my się tym zajmiemy. Zachęcamy do przejrzenia ogłoszeń dostępnych na naszej stronie i wstępnego rozeznania się w możliwościach.

Bierzemy też na siebie wszystkie formalności od wypełnienia wniosku po rejestrację samochodu. A od podjęcia decyzji o leasingu i przez cały czas trwania umowy jesteśmy z Klientami w stałym kontakcie: nasi pracownicy służą niezbędnymi informacjami i radą.

Elastyczne i atrakcyjne warunki finansowania

Dzięki wieloletniej współpracy z firmami leasingowymi (i bankami) wypracowaliśmy dobrą pozycję do skutecznej negocjacji indywidualnych warunków finansowania – względem oczekiwań, możliwości finansowych i korzyści podatkowych. Na bieżąco śledzimy oferty firm i instytucji i zmiany prawne. Dostosujemy wszystkie parametry leasingu – wysokość rat i czynszu inicjalnego, okres finansowania, wartość wykupu – w taki sposób, aby uczynić go opłacalnym, bezpiecznym i wygodnym.

Ta elastyczność leasingu wykracza też poza same warunki finansowania. Firmy mają zwykle opracowane rozwiązania na trudniejszy dla swoich klientów czas (zawieszenie czy odroczenie kilku rat), godzą się na obniżenie comiesięcznych zobowiązań poprzez zwiększenie wartości wykupu pojazdu czy wydłużenie okresu finansowania.

Bez zamrażania kapitału, ze zdolnością kredytową i korzyściami podatkowymi

  • Leasing Hondy nie zamraża środków, które mogą pracować czy też przydać się w czasie kryzysu. Naturalnie, gdy wartość nabywcza pieniądza spada, można zakup nowego samochodu potraktować jak inwestycję, jednak w firmie te środki zwykle lepiej wykorzystać na inwestycje i rozwój. Jeśli kapitał nie jest spory, wyzbycie się oszczędności może w trudnym czasie doprowadzić do utraty płynności finansowej.
  • Leasing Hondy wlicza się do kosztów uzyskania przychodu, a zatem obniżają się podatki. Podstawę opodatkowania dochodów przedsiębiorstwa przy leasingu operacyjnym zmniejszają opłata wstępna, raty leasingowe (część kapitałowa i odsetkowa), koszty eksploatacji pojazdu i jego finalnego wykupu. W zakres rat możemy włączyć także koszty ubezpieczenia, Assistance czy karty serwisowej.
  • Leasing Hondy nie obniża zdolności kredytowej, a więc firma może korzystać z innych form finansowania. Samochód mogą Państwo kupić oczywiście przy pomocy elastycznego kredytu – a w wielu sytuacjach będzie to równie opłacalne, jak leasing. Jednak w przeciwieństwie do kredytu leasing nie uniemożliwi lub nie utrudni pozyskania dla firmy kolejnych środków.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad zakupem Hondy i skorzystaniem z różnych form finansowania auta (leasing, kredyt, pożyczka), zapraszamy do rozmowy z naszymi specjalistami. Chętnie porównamy wszystkie rozwiązania i doradzimy.

FAQ:

  1. Dlaczego leasing auta jest korzystny dla firm?

Wzięcie samochodu w leasing na firmę nie wymaga wykazania stażu działalności czy dysponowania wysokim wkładem własnym. Nie obciąża też zdolności kredytowej, a w przypadku leasingu operacyjnego wszystkie jego koszty zalicza się w poczet KUP.

  1. Kredyt samochodowy czy leasing konsumencki Honda?

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, a ich opłacalność najlepiej przeanalizować pod kątem indywidualnej sytuacji (zachęcamy do rozmowy z ALPINA Leasing). Plus leasingu to nieobciążanie zdolności kredytowej i brak obowiązku wykupu pojazdu.

  1. Kim jest broker leasingowy?

Broker leasingowy to pośrednik między leasingobiorcą a firmą leasingową, ale też np. dealerem samochodowym, który m.in. negocjuje warunki finansowania czy dopełnia wszelkich formalności, a także opiekuje się klientem w czasie trwania umowy.