Informacje

Co możemy wziąć w leasing?

08.02.2017

Kiedy myślimy o możliwościach jakie daje leasing, przychodzi nam do głowy głównie samochód i sprzęt przemysłowy. Na potrzeby działalności, firmy często leasingują pojazdy osobowe i ciężarowe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że leasing daje dużo szersze możliwości.

Jeśli firma chce skorzystać z leasingu , praktycznie nie ma ograniczeń w rodzaju sprzętu, a jedyne co musi zrobić to wybrać firmę leasingową, która sfinansuje dany sprzęt. Dawniej, taka forma finansowania była możliwa jedynie dla wybranych grup przedmiotów, np. pojazdy czy maszyny, które cechował niski spadek wartości i duża zbywalność. W tej chwili oferta jest rozszerzona i to potrzeby klienta są priorytetem, a firmy dostosowują do niego swoją ofertę.

Sprzęt elektroniczny

Komputery i oprogramowanie to coraz bardziej popularny przedmiot leasingu. Ma to duże znaczenie dla nowych firm, które nie posiadają jeszcze zdolności kredytowej oraz środków własnych na sfinansowanie. Wysoka cena samego sprzętu wpływa na duże zainteresowanie ofertą leasingu, która  pozwala firmom wyposażyć nowe stanowiska pracy czy wymienić    oraz na wymianę komputerów, drukarek i innego sprzętu. Dużym zainteresowaniem cieszą się laptopy, tablety i telefony, dzięki którym przedstawiciele firm mogą być cały czas online. Ze względu na wysoką cenę, system rat leasingu jest dla nich wygodniejszy.

Wyposażenie 

Leasing może również służyć jako forma finansowania mebli biurowych, wyposażenia szkół czy gastronomii. Umożliwia to dostosowanie wystroju i wyposażenia do zmieniających się trendów i unowocześnień.

Wyposażenie gastronomii

Punkty gastronomiczne również mogą skorzystać z opcji finansowania leasingowego dla zakupu odpowiedniego sprzętu gastronomicznego, jak lodówki, piekarniki, naczynia czy okapy oraz resztę niezbędnego oprzyrządowania.

Stacja kontroli pojazdów, myjnia, warsztat

Właściciele powyższych punktów mogą skorzystać z leasingu na sfinansowanie odpowiednich maszyn i sprzętu, takich jak podnośniki, wyważarki do kół i inne specjalistyczne urządzenia do obsługi punktu.

Sprzęt RTV

Jeśli przedsiębiorstwo w swojej codziennej pracy wykorzystuje sprzęt audiowizualny, może również skorzystać z leasingu. Jest to istotne w branży eventowej czy hotelarskiej, gdzie do wyposażenia pokoju należy przewidzieć również sprzęt rtv, jak telewizor, radio czy łączne internetowe.

Sprzęt fitness, kosmetyczny i medyczny

Kosmetologia, gabinety kosmetyczne czy fryzjerskie oraz wszechobecne siłownie i kluby fitness wymagają specjalistycznego i bardzo kosztownego sprzętu. Muszą one również stale wymieniać stary i zużyty sprzęt, co generuje koszty. Wtedy nieoceniona może się okazać możliwość leasingu.

Sprzęt dla jednostek państwowych 

Z leasingu mogą skorzystać również jednostki samorządu terytorialnego w tym jego jednostki organizacyjne jak zakłady opieki zdrowotnej czy szkoły a także jednostki państwowe jak kolej czy straż pożarna.  W ramach leasingu może być sfinansowane wyposażenie szpitali, ambulanse, wozy strażackie czy nawet transport kolejowy.

Warto sprawdzić

Warto prześledzić oferty leasingowe, które oferuje rynek, zarówno dla nowych firm jak i już istniejących. Leasing aktualnie obejmuje praktycznie wszystko i jedyne o co trzeba zadbać to wybór odpowiedniej instytucji leasingowej, która zapewni finansowanie określonego sprzętu. W przypadku wyboru konkretnego sprzętu warto zwrócić się do specjalisty, który doradzi wybór firmy leasingowej oraz wybierze najlepsze warianty finansowania.